Jump to content
IGNORED

Electro prćija


Idioteque

Recommended Posts

Hajde ovde iako nije bas pravo mesto. Masfel je bio madjarsko ruski bend. Recimo da lice malo na instrumentalnu verziju Miladojke. Samo bucnije. Opasno prashenje uz prilicno slab umetnicki dojam zbog kojeg su valjda i ostali relativno nepoznati.

 

Quote

They play a mixture of electro guitar pop somewhere in between jazz fusion, drum n bass, dub, acid-jazz and modern rock. For the years they played in many festivals all around Hungary and nearest countries. Their music was changed in time, two new members came from popular Russian-Armenian band Deti Picasso ( including interesting ethno-alternative female singer Gaya Arutyunyan). Band are known by it's long monotonous compositions where jazz-fusion, drum'n'bass and some psychedelic elements are mixed in one sound, rich in electronics and samples. They have written movie and computer game soundtracks and at the end of 2005 they released their latest album, En Garde!. On it they use some new electronics and vocal for a first time.

 

Meni su idealna podloga za brzo hodanje, ali cesto i za rad kad mi treba zvucna zavesa. Zgodno u ovim izolacijskim danima. Sve sto su snimili dostupno na YT, hronoloskim redom (drugi album iz 1994 zove se prikladno Kineski grip - Kinai Natha)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ima svasta jos nesto zanimljivo na tom kanalu.

 

 

 

Edited by chandra
Link to comment
  • 3 weeks later...

 


 

Quote

 

Matteo Gori3 years ago

Yesterday i played this track while i was with my friends and they told me: take off this shit.

I have to change my friends

3.5K

It's entirely possible 3 years ago

You know what you have to do now. You need to kill them. Kill them all.

 

 

  • Wub 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

 

jedna prava serotoninska, ultimativno hepi gou laki, malo manje poznata rođaka halcyon i it's a fine day.

i hauntologija provođenja života negde izvan srbije devedesetih :ph34r:

Edited by palfoot
Link to comment

Za 'Selected Ambient Works 85–92' odavno smatram da je vrhunski album ali tek veceras sam zapravo shvatio da je Aphex Twin potpuni muzicki genije. Sva tri prva albuma su zapravo potpuna genijalnost, nema slabe tacke.

Inace upravo otkrivam i nesto sto se zove Yves Tumor, kapiram da cu utisak ostaviti isto ovako za 20ak godina.

  • +1 2
Link to comment
19 hours ago, djeneralche said:

Za 'Selected Ambient Works 85–92' odavno smatram da je vrhunski album ali tek veceras sam zapravo shvatio da je Aphex Twin potpuni muzicki genije. Sva tri prva albuma su zapravo potpuna genijalnost, nema slabe tacke.

Inace upravo otkrivam i nesto sto se zove Yves Tumor, kapiram da cu utisak ostaviti isto ovako za 20ak godina.

uh, skroz. teško je poverovati da je gomilu tih radova komponovao još dok je bio klinja, ne pada mi na pamet ništa influentnije i univerzalno voljenije u elektronskoj zajednici, sa SAW 1/2 se bukvalno zna svaki takt, melodija, harmonija, dron...kao da brian eno do tada nije ni postojao :) i naravno ambijentalni tehno fazon koji je izrodio gomilu imitatora u 90-im u malom ustrojstvu sa incunabula od autechre, evo jednog noutable primerka

 

 

 

Link to comment

Unapred se izvinjavam ako ovo nije pravo mesto za pitanje, a gotovo sam siguran da nije. Elem, već danima lupam glavu i nikako ne mogu da nađem kako se zove jedna pesma. U pitanju je neka Ministry of sound kompilacija iz otprilike 2009. Na spotu je sve vreme neka brutalna riba koja pliva u bazenu. Ako neko zna, častim pivo 😁

Link to comment
On 8.8.2020. at 20:23, number_9 said:

Unapred se izvinjavam ako ovo nije pravo mesto za pitanje, a gotovo sam siguran da nije. Elem, već danima lupam glavu i nikako ne mogu da nađem kako se zove jedna pesma. U pitanju je neka Ministry of sound kompilacija iz otprilike 2009. Na spotu je sve vreme neka brutalna riba koja pliva u bazenu. Ako neko zna, častim pivo 😁

 

Kapiram da nije ovo (i starije je jedno deset godina), ali si me podsetio na nju:

 

 

 

*mada je ova live verzija bolja

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...