Jump to content
IGNORED

Electro prćija


Idioteque

Recommended Posts

Na preporuku prijatelja (mn) slušam radove Abula Mogarda, najpre dva split albuma, sa Maurizio Bianchiem (2017) i sa Harmonious Theloniousem (2015), a onda i njegov prvi s/t album iz 2012. godine: https://abulmogard.bandcamp.com/album/abul-mogard

 

Najbolje od svega što je Abul rođeni Beograđanin, proveo radni vek u fabrici, a u penzionerske dane se posvetio muzici. Malo me sramota da Boomkat o njemu zna više ode mene, a ćovek sa ovakvom biografijom najmanje što zaslužuje da se njegovoj muzici posveti dužna pažnja.

 

A muzika je izvanredna!

 

Intervju

 

Spoiler

 

 

 

 

Edited by Ras
Link to comment
20 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ja na više mesta procitah kako je to sa Beogradom samo fora? Baš ću da gvirnem u intervju

 

U međuvremenu sam čuo isto: sumnja se da je biografija izmišljena!

 

Intervjui ne otkrivaju gotovo ništa, odgovori su uopšteni, a na netu figurira samo jedna fotografija. Sa druge strane postoje svi profili koje možeš da zamisliš, počev od fb, tw, preko sndcld, bndcmp, itd... Saću da proverim linkedin da slučajno ne traži dodatni posao?

 

Pitanje je onda ko stoji iza ovog imena? Radovi su ozbiljno dobri.

 

Link to comment

Baš sam htela sad to da kažem, odgovori u intervjuu su generički, pogotovo ovo sa fabrikom, repeticijom, baš je nekako sve po peeesu. A mjuz je dobar :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

@Host 

 

Fino je ovo, atmosferično baš :) Belfi je imao dosta dobar live u Radio Beogradu sa svojim drum kit padom koji je trigerovao razne zvuke. U poslednje vreme dosta dovode tu italijansku ekipu o kojoj govoriš, a tu je i novi head honcho italijanskog kulturnog centra koji je po glasinama kul tip tako da su izgledi da će posete (a i rezidencije, pošto je Elektronski studio ponovo otvoren) jos potrajati.

 

O Abulu se nagađa ko je već neko vreme, hint je da je britanac i da je više u klupskim vodama, mada nije da to baš preterano sužava izbor.

Trebali su da dođu i on i Alessandro Cortini i Catarina Barbieri na Rezonejt ove godine. Na kraju su bojkotovali isti, iz razloga što živimo u bahatom. korumpiranom i nepotističkom svinjcu :ph34r:

 

Iz ove godine od lepršavijeg tehna preporučujem Skee Mask-a i Daniela Avery-ja koji obojica zvuče kao da im je omiljeni album na svetu (surprise, surprise, haha) Aphex Twinov SAW I i II , s tim što ovaj prvi ima i breakbeat eksperimente, a drugi jede kilo reverba za doručak, ručak i večeru. :violin:

 

Ništa bolje od tehna koji nije metalski i brou fazon, napržen basom, besmislenim nojzom i granulacijom da bi zvučao valjda više cutting edge, a zvuči kao bilo šta drugo što izlazi ovih dana.

 

 

 

 

 

Edited by palfoot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...