Jump to content
IGNORED

Electro prćija


Idioteque

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • 1 month later...
http://www.youtube.com/watch?v=mXSv6TOOHv4
Gramofondžije na UK listi singlova9. mart 2010.Prošlogodišnji klupski hit 'Why Don't You' beogradskog di-džeja i producenta Marka Milićevića, poznatijeg pod imenom Gramophonedzie, ušao je ove nedelje na velika vrata u svet mejnstrima i to kao novitet na 12. mestu britanske liste singlova.Pesma, koja u osnovi ima sempl bluz standarda Kanzas Džo Mekoja 'Why Don't You Do Right' u čuvenom izvođenju Pegi Li, predstavlja zaraznu kombinaciju hausa, fanka i klasičnog svinga.Krosover singl Gramofondžija prvi put se pojavio na vinilu ‘Swingin’ With The Fishes’, andergraund izdavačke kuće iz San Franciska Guesthouse Records, u međuvremenu je postao prava klupska himna, da bi u Britaniji zvanično bio objavljen 22. februara za jednu od najpoznatijih diskografskih kuća plesne muzike - Positiva (za koju izdaju i David Guetta, Deep Dish, Paul Van Dyk).Pored originalne verzije na ovom izdanju se nalaze i remiksi koje su uradili DJ Sneak, Bingo Players, Trevor Loveys i GreenMoney.
Link to comment

Како ми је драго што је неко наш ово направио! Чуо сам је пре пар дана у колима и први пут после много година (отприлике од појаве Афекс Твина) помислио сам да електронска музика има шта ново да понуди. На памет ми није пало да је аутор из Србије. :Hail: :Hail: :Hail:

Link to comment
Не разумем се у електронску музику, а то и не кријем, али се ова песма издвојила из брда крша на које налећем када мењам станице на радију. Видим да пар људи у белом свету дели моје мишљење, што ме радује. Али, оно што ме заиста занима је зашто мислите да је ово безвезе. Или, још боље, шта вама није безвезе. Унапред хвала. Edited by Праслин
Link to comment
Не разумем се у електронску музику, а то и не кријем, али се ова песма издвојила из брда крша на које налећем када мењам станице на радију. Видим да пар људи у белом свету дели моје мишљење, што ме радује. Али, оно што ме заиста занима је зашто мислите да је ово безвезе. Или, још боље, шта вама није безвезе. Унапред хвала.
Jebemliga kakvo razumevanje treba da ti se nesto svidja ili ne svidja. Meni se prosto ne svidja ova pesma, sve mi deluje nespretno slozeno i bez neke smislene strukture. A i cini mi se da je dosta pokusao da kopira Parov Stelara(mada moze biti da gresim) sa mixom swinga i house-a. Bezuspesno, naravno.
Link to comment
Како ми је драго што је неко наш ово направио! Чуо сам је пре пар дана у колима и први пут после много година (отприлике од појаве Афекс Твина) помислио сам да електронска музика има шта ново да понуди. На памет ми није пало да је аутор из Србије. :Hail: :Hail: :Hail:
sreca da richard d.james ne razume srpski inace mu ne bi bilo tesko da sa ciglom sedne na prvi avion za srbiju i poseti te. stvarno treba biti redak talenat i u istu recenicu staviti aphex twin i gramophonedzie.
Link to comment

Е, хвала. Овај Паров Стелар делује занимљиво, али помало досадно. Као да је сувише добро уклопио свинг и хаус, па не настаје ништа до неки стерилни амалгам. А овај Милићевић ми делује неупоредиво више раф он д еџис, барбарогеничније, што мене одмах купује. Али и то је - као што кажеш - ствар укуса.@gazza :isuse: Нисам их поредио, већ сам рекао да сам престао да слушам електронску музику негде у време када се појавио Афекс Твин. Али, када се већ толико згражаваш над стављањем њихова два имена у исту реченицу, пази сада ово: и за једног и за другог може да се каже "били су први на UK Dance листи". ;)

Edited by Праслин
Link to comment

Толика џева око летњег хитића, а нико да прокоментарише Џоџоа Мејера. Сељобери непросвећени. angry.gif

Edited by Hella
Link to comment
@gazza :isuse: Нисам их поредио, већ сам рекао да сам престао да слушам електронску музику негде у време када се појавио Афекс Твин. Али, када се већ толико згражаваш над стављањем њихова два имена у исту реченицу, пази сада ово: и за једног и за другог може да се каже "били су први на UK Dance листи". ;)
pa i vidi se da si prestao da je slusas tamo negde 1993-94 posto si propustio celu deceniju i po rabljenja istog obrasca - zapaljivi sempl koji je nepoznat novoj - house - publici i odgovarajuci, svakako nerevolucionarni house groove. naravno, ristepak za binasr na UK dance chart #1, ali nemoj da pravimo mitove o jednom letnjem hiticu po patternu kakvih smo se nagledali i naslusali u prethodnih 15 godina. ionako je sempl taj koji je zasluzan za broj jedan a ne ne znam kakav inovativan tretman. richard d james je za ovo isto sto i the jimi hendrix experience za plavi orkestar, izvini na bukvalnosti ali vidim da moram posto si se prerano uhvatio za celo. positiva koja je ovo reizdala je poznati trash reciklator i prilicno jasan znak o cemu se radi, naravno ko zna da cita. pozdrav.
Link to comment

Све се ми слажемо за Афекс Твин, али морам да нагласим да је страхопоштовање које осећам према њему у мом случају више резултат измењене него музичке свести. Ја се Афекс Твина плашим и нећу да га вређам да ми се не би вратио у мозак и тамо сврдлао као у добра стара времена. Што се фејспалма тиче, можда је и преран, али шта тек онда рећи за твоју процену да заслужујем циглу од тог злог човека генија због ствари које нисам ни рекао?А за овог дечка капа доле, без икакве дубље анализе за коју ионако нисам квалификован: схвати моје одушевљење као класично џиберисање попут вожње по Тргу са заставама и пијаним ортацима у гепеку, без да сам и гледао утакмицу: кад смо задњи пут имали наш летњи хитић, бре! Труб-трубтрубутрубтруб-труб! Срби-ја!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...