Jump to content
IGNORED

Electro prćija


Idioteque

Recommended Posts

dobar je novi Underworld, bem mu misa, ste vi culi kak je fakin uel prodjusd.... svidelo vam se il ne, ni oni nisu odoleli disco talasu koji zafatijo mloge electro based bendove.... obratiti paznju na Karlove gej seksi pokrete biggrin.gif

Link to comment
  • 4 weeks later...

11.12.2010Sol De Verao apresenta DrumagickGun klub,Beograd 156071_467652672962_658872962_5889554_2829967_n.jpgJair Claudinho aka Jr Deep i Guilherme Lopes, dva brata iz Sao Paola, većini poznata kao Drumagick su sinonim za elektronsku muziku prožetu "magijom" Brazila. Svoju skoro 15 godina dugu karijeru započeli su davne 1996. kada je zvuk rhythm ‘n’ bass bio i dalje pod uticajem elektronskog hard core zvuka iz prve polovine 90-ih i kada se još uvek zvao Jungle. Pored rada u klubovima, ovaj duo, rano kreće i u produkcijske vode.... Na njihovim prvim izdanjima se čuje uticaj britanskih producenata kao što su : Ed Rush, Optical, Roni Size i DJ Hype, koji su u tom periodu kreirali scenu i pomerali drum’n’bass zvuk.Danas ih prati titula “brazilski prinčevi DnB-a”, ali i reputacija istinskih naslednika puta koji su u modernom zvuku Brazila zacrtali Marky, Patife i XRS. I upravo su svi oni vratili samba zvuk, u kombinaciji sa jakim basom, energičnim melodijama i dodirom fanka, u klubove širom sveta. Koliko je ovaj mix moćan pokazala je 2004. godine, obrada hita Jorge Bena iz 1969. Take It Easy My Brother Charles - Easyboom, koja se probila do 3. mesta radio BBC 1 liste. Ovaj hit se ujedno upisao i na korice Worldwide kompilacije Gilles Petersona. Verovatno je baš ovaj događaj bio prava preporuka za Briana G i početak saradnje, u okviru njegovog label-a Liquid V. Već 2005. izlaze na kompilaciji Liquid V Club Sessions Vol 1, rame uz rame sa imenima poput Dj Marky, Roni Size, T power, Utah Jazz, D - Bridge, Q project, A - sides, Commix ... Zvuk u ovom periodu biva obogaćen Jazz motivima poput traženog izdanja iz 2006. godine za kuću Vinyl Vibes Records - Night In Tunisia.U godinama koje slede, Drumagick produkcijski povremeno napušta okvire dnb-a, sa ništa manje uspeha, poput Broken Beat izdanja - Disciples, koje izlazi na kompilaciji Modern clubber EP. Pored izdanja za Markyjev Innerground, paralelno rade i na razvoju svoje izdavacke etikete: Beatmasters Recordings, na čijim izdanjima se pored njih potpisuju i XRS, Marky, MJazzy i Alex DB. Danas je ova kuća poznata kao BMR, pod čijim logoom Drumagick objavljuje i svoje poslednje izdanje iz aprila 2010. godine, njihov treći LP, pod nazivom Dance Box. Pored dnb-a ovo izdanje donosi i naslove koji se žanrovski mogu podeliti pod House ili Broken Beat, ali ono što ih sve veže je SAMBA ...Nemojte propustiti priliku da ih vidite na ovogodišnjoj evropskoj turneji, jer je reč o dva izuzetna producenta i DJ-a. Saznajte zašto ih prati reputacija majstora vrhunskog klubskog događaja.Domaću podršku čine Lemon (Baseline NS), Side 1 (BGD), Voja&Nelly (Sol de Verao)music - mix sets - info - myspace.com/drumagicklabel - latest releases - bmrmusic.com.brfollow :-) - twitter.com/drumagickmore music - soundcloud.com/drumagickeven more music/info - reverbnation.com/drumagickhttp://www.youtube.com/watch?v=i2lSfs7TqjY

Edited by maheem
Link to comment
dubstep niko ne slusa? :wub:
Ja i pored najbolje volje ne kapiram dabstep; od daba i d'n'b su uspeli da naprave hibrid koji nema ništa po mojoj meri, ni melodijsku bas liniju, ni sinkopirani ritam - ili mi je ravan i monoton, ili mi izaziva mučninu (kao što to lepo dočarava reč "grime"). Čak sam bio i na živom nastupu dvojca EOTO (vidi ispod), to je još bilo najzanimljivije, ali sigurno ima i nešto bolje što propuštam - raspoloživ sam za sugestije :-)http://www.youtube.com/watch?v=fQvtW_wp560Nego, kad već pominjem d'n'b, da priupitam zna li neko šta trenutno smišlja meni draga Leonie Laws iz Bristola? Ne znam da li mi se više sviđa onaj njen jedini album sa Ronijem Sajzom pod firmom Breakbeat Era, ili ovo novije ludilo ("totally LIVE 8-piece d'n'b band") pod firmom Blackout D'n'b, za koje međutim vidim da su mutirali u Dub Mafia sa nekom drugom pevačicom...
Link to comment
Ja i pored najbolje volje ne kapiram dabstep; od daba i d'n'b su uspeli da naprave hibrid koji nema ništa po mojoj meri, ni melodijsku bas liniju, ni sinkopirani ritam - ili mi je ravan i monoton, ili mi izaziva mučninu (kao što to lepo dočarava reč "grime"). Čak sam bio i na živom nastupu dvojca EOTO (vidi ispod), to je još bilo najzanimljivije, ali sigurno ima i nešto bolje što propuštam - raspoloživ sam za sugestije :-)
Ne znam ja u poslednje vreme samo dubstep slusam, ne znam sta da ti preporucim, preslusaj Phaeleh-a, nije rokanje, onako laganica... nadji i Skream-a, Bengu, Magnetic Man-a, Bassnectar-a...http://www.youtube.com/watch?v=ykGDj3Kbd68
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...