Jump to content
IGNORED

Electro prćija


Idioteque

Recommended Posts

Ovu boldovanu spektakularnu i naprednu misao čovek bi očekivao od 1 Vlade Jankovića Džeta, a ne tebe. Slažem se ovo za letnji hitić - jedno samo treba reći - ovakav uspeh - od naših muzičara, producenata, djeva - nije napravio niko i nikad. Koliko će Holivud dobiti para od prava - ne znam; znam samo da u poslednjih par meseci putuje s kontinenta na kontinent i ima gigove po mestima o kojim bi ostatak domaće scene (osim eventualno nastiča) mogao samo da sanja. Tako da će verovatno i neke pare da zaradi.Inače, zbog čega je baš taj hitić kakvih je bilo milijardu doživeo toliku popularnost - dobra je tema za razmišljanje.
dobro, imas nesto protiv vlade dzeta?mozda ne umem da citam najbolje ali ja ovde ne vidim ni jedan argument koji govori da se radi o nekoj posebnoj pesmici sem sto je komercijalno uspesna. a uspesna je na patternu komercijalnog housea sto nije pattern u kome prepoznajem bilo kakvu posebnu vrednost. dobro, mogu da primetim da se u ovom delu pesme koji nije inkriminisani jazz sample cuje nekakav chunky chicago house koji mi mogao da izadje ispod matrice nekog od ondasnjih house donova tipa derricka cartera ali nemoj me sad ubedjivati da je bas zbog toga stvar postala hit.tvoja poenta je ista kao i moja - nama je zanimljivo kao srpski broj 1 a ne zbog toga sto pesma jeste. u krajnjoj, svemirskoj liniji stvari, red je i na nas da imamo broj 1 posto su ga vec imali svi zivi pre nas, od rumuna do litvanaca. sad, kad te budem video na sledecem nastupu rumunskog broja 1, morandija, u magacinu, prihvaticu da si dosledan. i oni su isto tako obisli planetu (uz podsecanje da je jos nekoliko ovdasnjih DJ-eva obislo planetu i bez broja jedan). ispasce da imam nesto protiv, nemam, samo mislim da je pesma trash i da se za njom niko ovde ne bi osvrnuo da nije domacica, a isto tako ne mislim da bi marko sam po sebi mogao da dogura dalje od tjuba i splavova ako bi imali samo DJ kriterijum. to sto je broj 1 me ne preplacuje da menjam svoj stav o tome kakav je DJ.
Link to comment

nisam neki fun elektronske muzike, ali me zanima da cujem od gazze ko su srpski dj-evi po njegovom ukusu i da li mi imamo nekog DJ koji je poznat van nase zemlje?najbolji dj ciji nastup sam slusao uzivo je billy nasty.

Link to comment

vlada janjic i dj brka su za klasu iznad ostalih. van zemlje dobru reputaciju ima marko nastic - najbolju od svih domacih. napolju su povremeno svirali i vlada janjic i dejan milicevic i gordan paunovic (sic:)), dosta svira u poslednje vreme i tijana t koja takodje izrasta u odlicnog dj. svidja mi se i deeface iz novog sada kao i marko milosavljevic. to bi ukratko bilo to, mozda sam zaboravio nekog mada mi se cini da nisam.

Link to comment
nisam neki fun elektronske muzike, ali me zanima da cujem od gazze ko su srpski dj-evi po njegovom ukusu i da li mi imamo nekog DJ koji je poznat van nase zemlje?najbolji dj ciji nastup sam slusao uzivo je billy nasty.
kojote, kakvo je to pitanje?! da se editujes pre nego sto te t. banuje do kraja ovog i sledeceg zivota. vasiona cela zna da je marko nastic nas najbolji dj i izuzetno cenjen i poznat van nase zemlje. jedan je narko mastic.
Link to comment
vlada janjic i dj brka su za klasu iznad ostalih. van zemlje dobru reputaciju ima marko nastic - najbolju od svih domacih. napolju su povremeno svirali i vlada janjic i dejan milicevic i gordan paunovic (sic:)), dosta svira u poslednje vreme i tijana t koja takodje izrasta u odlicnog dj. svidja mi se i deeface iz novog sada kao i marko milosavljevic. to bi ukratko bilo to, mozda sam zaboravio nekog mada mi se cini da nisam.
ccc. gde je tu nasa d'n'b scena? angry.gif
Link to comment
dobro, imas nesto protiv vlade dzeta?mozda ne umem da citam najbolje ali ja ovde ne vidim ni jedan argument koji govori da se radi o nekoj posebnoj pesmici sem sto je komercijalno uspesna. a uspesna je na patternu komercijalnog housea sto nije pattern u kome prepoznajem bilo kakvu posebnu vrednost. dobro, mogu da primetim da se u ovom delu pesme koji nije inkriminisani jazz sample cuje nekakav chunky chicago house koji mi mogao da izadje ispod matrice nekog od ondasnjih house donova tipa derricka cartera ali nemoj me sad ubedjivati da je bas zbog toga stvar postala hit.tvoja poenta je ista kao i moja - nama je zanimljivo kao srpski broj 1 a ne zbog toga sto pesma jeste. u krajnjoj, svemirskoj liniji stvari, red je i na nas da imamo broj 1 posto su ga vec imali svi zivi pre nas, od rumuna do litvanaca. sad, kad te budem video na sledecem nastupu rumunskog broja 1, morandija, u magacinu, prihvaticu da si dosledan. i oni su isto tako obisli planetu (uz podsecanje da je jos nekoliko ovdasnjih DJ-eva obislo planetu i bez broja jedan). ispasce da imam nesto protiv, nemam, samo mislim da je pesma trash i da se za njom niko ovde ne bi osvrnuo da nije domacica, a isto tako ne mislim da bi marko sam po sebi mogao da dogura dalje od tjuba i splavova ako bi imali samo DJ kriterijum. to sto je broj 1 me ne preplacuje da menjam svoj stav o tome kakav je DJ.
Kao što rekoh, stvar je letnji hitić i mislim da o nekom njenom ne znam kakvom kvalitetu i inovativnosti ne možemo da govorimo. Niti ja u bilo kom trenutku tvrdim da je to nešto što ja slušam kući ( a ni u klubu).Teza da smo, eto, sada mi došli na red bi recimo mogla da se primeni na drame Biljane Srbljanović, ali na ovo ne. Dokaz - jednostavno, track je bio klupski hit i bio je najprodavaniji na bitportu mnogo pre nego što je postao mtv hit. Stvari se na bitportu ne prodaju po nacionalnim kriterijumima, niti se po klubovima slušaju zbog toga. To je bio najveći komercijalni uspeh jednog našeg producenta još letos i još tada bi ova rasprava imala istog smisla kao i sada. Stvarno ne bih poredio Holivuda sa Morandijem, kapiram da se ni njemu to ne bi dopalo i ipak to nije isto. I, osim toga Morandi nema taj tip popularnosti na zapadu. Što se tiče njegovog djinga tu se slažem.Znajući za Holivudovu romantičnu i naivnu ljubav prema Chicagu, za vesele projekte tipa Ujedinjeni džekeri Srbije i tako to - možda bi Holivud mogao da se shvati (nisam ciničan) kao neka vrsta house Suzane Bojl. Meni to izgleda kao jako romantična, idealizovana priča, taj njegov uspeh. Trijumf naivnosti. Takva mi je i ova stvar - naivno je složena nekako, nema nikakve samokritičnosti u njoj.Stara pozorišna mudrost kaže - kad viriš iz kulisa i vidiš publiku, znaj i da ona vidi tebe. Tako da, što se tiče Magacina, kad me tamo spaziš, spazio sam i ja tebe. :lol:
Link to comment

jbt, nije mi jasno kako sam mogao da zaboravim dj thumba?! molim moderatore da mi daju bar 10% warna zbog ovoga. to je jedan od nasih najboljih dj ikada. steta sto poslednjih godina nije toliko aktivan. :(btw, nema domaceg druma bez codex crewa i rahmaneeja. :D

Link to comment

pominjao sam kosmicki sled stvari kao uporiste za planetarni hit iz srbije i ostajem pri tome. sto se tice jacka i chicaga, i tu se malo razlikujem u pogledu na stvari od tebe - posto znam sta je hollywood pustao po splavovima i klubovima, a chi-house svakako manje od likova kao sto su drca, kacarevic i tako dalje - pa cak i njegov ex kompanjon sale radosavljevic (btw, zasto i on nije deo ove price - gramophonedzie su do ovog hita bila njih dvojica. naivnost, romantika?). ipak imam vise rispekta za one koji to sto vole izmedju 4 zida umeju da podele i sa publikom, makar i onom sa sounda, i stvarno ne bih ulazio u polemiku da li markovi setovi, oni koje smo slusali, imaju vise veze sa chi houseom ili sa ljutom komercijalom... anyway, ne znam zasto si se uhvatio za mene, dopusti mi da iskreno mislim da je stvar besmislena - da, tim recima - i da me top liste ne odredjuju u onome sta mi se svidja a sta ne, isto kao i nacionalno poreklo.

Link to comment

Pa to ti i kažem - Drča i ekipa poznaju ozbiljno Chicago, zato i ne bi mogli da naprave ovako nešto. Holivud sigurno nije hteo da napravi mtv hit, nego je hteo, ono da pušta u klubu. To je naivnost.Inače, koliko sam ja upoznat S. Radosavljević se ne bavi produkcijom, već samo djingom. Tako su mi bar rekli, dopuštam da grešim.

Link to comment

Pesmica je prosecna, lukavo izabran sempl ... mislim da je iskocila zbog refrena tj. nacina kako je iseckana, i tu idu zasluge autoru/autorima.A zaista je zanimljivo kako nastaju ovakvi hitovi, medju hiljadama slicnih, kada se poklopi nekoliko nepredvidljivih faktora. U najboljem slucaju Gramophonedzie bi mogli da prodju kao onaj Italijan Spiller pre par godina.

Link to comment
U najboljem slucaju Gramophonedzie bi mogli da prodju kao onaj Italijan Spiller pre par godina.
gramophonedzie bi mogao da prodje...dok su pustali muziku bili su marko i sale. pesmu je napravio marko tako da je sad jednina
Link to comment

kako vam se dopada album by Free The Robots?totalni zaokret je napravio u svom radu, na prvo slusanje sam ga odbacio jer mi se ucinilo da je uleteo u dubstep-glitch-trendy sranje, ali kad sam posvetio vise paznje ispade sjajan album.i novi bonobo me je...ne odusevio, vise iznenadio. ocekivao sam pad u njihovom radu a napravise album :Hail: ima li neko: SCOTT TUMA - Dandelion (DIGITALIS)?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...