Jump to content
IGNORED

VasUdav Pliskin


Аврам Гојић

Recommended Posts

Joj, uzasTa je... da ne prepricavam ovde, imam dozivljaje s njim:EVO OVDELakse mi ovako:)
Moram da kazem da nisam tako odusevljen ovim dogadjajem...:( zasto siroma zmiju niste zavitlati negde u grmlje, pa da krepa ili se izleci? Raskomadali ste bezopasno stvorenje, pobogu, samo zato sto su Vas u detinjstvu plasili zmijama! A sta ako je neko u detinjstvu plasen mackama, da li mu to daje za pravo da ih komada?
Link to comment

Pristrasan sam prema zmijama, ali razumem one koji ih mrze...mada ipak nemam nesto mnogo razumevanja za komadanje zivih zivotinja.Inace, nisam Vam apostrofirao roditelje...zmijama nas plasi celo drustvo, babe, tetke, filmovi, bajke, pa i Sveto pismo. Strahovi od zivotinja sticu se, naravno, u detinjstvu, ne treba Vam profesionalac da to utvrdi.P. S. Nikakve zmije otrovnice ne zive na obali Save. Bas nikakve.P. P. S. Ubistvo zmije je krivicno delo. Zmiju je trebalo izolovati i pozvati Zavod za zastitu prirode.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Ako budem osnivao "Snake Anti-Defamation League", nadam se da cete se setiti ovog incidenta i uplatiti neki dinar na racun nase organizacije - kako biste dali doprinos izgradnji buducnosti u kojoj se vise niko nece panicno bojati zmija. Vazi?

Link to comment

Mislim da je ovo zrelo za split.E, da: glavno pitanje je ovde, u stvari: da li vi zaista mislite da je dogadjaj koji ste opisali - simpaticna anegdota o maci?

Edited by vasudeva418
Link to comment
Ajde mene na stub srama!Dogodovstina s macama je simpaticna! Naravno! A mene ajde na stub srama jer sam ubila zmiju ispod kreveta u mojoj sobi!!!Ma da... malo ste (a posbeno ovako hajkacki raspolozeni) svi strasni malogradjani... Jadne zmije, ti si zla! Borimo se za mir u svetu, ravnopravnost medju zivotinjama, zasednimo za peceno prase i jagnje!Uf, uf... E, da... ajd sad u krdima po meni! "Pucajte, ja i sad..." A ne, to nije iz ove price!
Kad bas moram da ulazim u ad hominem pricu, provodim u prirodi lep deo godine, i to u poprilicnoj divljini. Sa belouskama se susrecem, leti, u proseku jednom dnevno, i do sada mi nije padalo na pamet da je udaram udaram udaram udaram lopatom dok je ne raskomadam. Prvo zato sto nije lepo udarati bezopasna ziva bica lopatom, a drugo zato sto bi me moji dobri domacini smesta izbacili sa svog salasa. Zmiju bih komadao samo za jelo, a ne zato sto sam besan. I ne govorim ni o kakvom stubu srama, nego o jednom izlivu nepotrebne panike koji se pretvorio u brutalni i sadisticki cin koji je pri tome zabranjen zakonom, i potpuno nepotreban. Da stvar bude gora, toliko ste nesvesni brutalnosti onoga sto ste uradili da pri tome to tretirate kao simpaticnu epizodu.Ako je malogradjanstina to sto sam protiv nepotrebnog nasilja nad zivotinjama, neka. I nemam nameru da pokrecem i vodim hajku protiv Vas, zato sto razumem sta vas je navelo da tu zmiju udarate udarate udarate udarate. Samo sam zeleo da Vam skrenem paznju da Vas niko nije ovlastio da birate koje se zivotinje smeju udarati udarati udarati udarati lopatom, a koje ne. Ako Vam neki komsija otruje macku staklenom prasinom ili je obesi o drvo, setite se svojih reci o zmiji i imajte u vidu da ima ljudi koji se stvarno uzasavaju macaka/pasa, cega vec, i spremni su da nazivaju malogradjanima one koji se protive trovanju malih maca.I, umesto sto govorite o krdima, razmislite malo o onome sto pisete. Vama je anegdota bila simpa, ja sam se, verujte, sav najezio, a da sam Vas video da udarate bilo sta zivo i bezopasno lopatom istu bih morao da vam fizicki otrgnem, i pride bih pozvao i policiju. Edited by vasudeva418
Link to comment
Pa, dobro, Vaso, valjda razumes da se neko panicno plasi zmija. Mislim, to nije nista neobicno (jedna od najcescih fobija, koliko znam).
Znam da se panicno plasi. Ali izmedju straha i komadanja bezopasne belouske lopatom postoji tanka linija...a i izmedju komadanja zmije i tretiranja toga kao simpaticne dogodovstine postoji jos jedna tanka linija.
Link to comment
Preterujes.
Zamisli svojim duhovnim okom tu scenu, pokusaj da je prozivis u dusi, i razmisli da li preterujem. Potom - sve i da preterujem, cak i tada ostaje cinjenica da je u pitanju krivicno delo i nepotreban cin izazvan bapskim predrasudama.
Link to comment

Mozes ti da ides sa topica koliko ti je volja, ali prestani da udaras ziva bica lopatom. Sta koga briga sto ti mrzis zmije, ako imas fobiju i ako te ta fobija navodi da radis takve gadosti - potrazi strucnu pomoc.Indy, nadam se da znas da bi u nekoj sredjenijoj zemlji jedina dilema sudije za postupak koji je opisala bila - posmatranje ili krivicna osuda. Izvinjenje? Nisam ga video. A i da ga ima, kakva je svrha izvinjavanja ako govori da bi to opet uradila, i ako uopste ne shvata koliko je uzasno to sto se jos i hvalise time.Ja nisam normalan? Mozda. Moguce je da je u ovom nasem jadnom drustvu sadisticko podilazenje predrasudama postalo norma. Ako je tako, onda i necu da budem normalan. I srecan sam sto se povukla sa topica. Neka lopata zmije negde drugde.Moze sada split?P. S. Ta zmija nije od svoje volje usla pod tvoj krevet, nego ju je, kao plen i poklon tebi, donela zivotinja predator u tvom vlasnistvu. Ti si tu morbidnu situaciju kreirala od pocetka do kraja.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Strasno! A ja tebi preporucujem posmatranje! Ti stvarno ne volish ljude! PSa nisi ni pazljiv u citanju pre osudjivanja! Tek toliko... nekoliko cinjenica si ispustio iz vida... ali tebi to nije bitno. Tebi je ocigledno bitno napasti! Ako vishe volish zmije nego ljude, samo napred.... uzivaj u sebi i svemu sto mislis, ali molim te, nemoj mene vise spominjati, ja nisam vishe ovde! Izvinjavam se narode, ali ja odoh! Ovakve ne podnosim, pa ni na forumu, u mom drustvu! Zao mi je, moj Debi ce uskoro biti obrisan sa ovog topika, jer ne zelim ni da ga gledaju neki!Pozdrav ljubiteljima maca... uzivajte u svojim ljubimcima! Opet se izvinjavam svima normalnima koji ste morali da trpite ovo...

Edited by MMMila
Link to comment

Ja samo da podsetim da postoje i osobe koje imaju neodoljivu zelju da muce zivotinje, pa i macke, nazalost. Nisu, dakle, samo zmije, zabe, misevi, pacovi i jos neke vrste ugrozene od takvih ljudi. Ali treba razlikovati umobolnike koji vole da muce i ubijaju zivotinje i ljude koji se suoce s neizmernim strahom pred nekom zivotinjom.Ja sam protiv maltretiranja i ubijanja bilo kojih zivotinja, ali razumem i panican strah od nekih, iako se meni to dosad nije desilo, ali ne kazem da nece. Verujem da mnogi dele moje misljenje, pa i MMMila, jer osobe koje vole bilo koju vrstu zivotinja saosecaju s bilo kojom mucenom vrstom.Ali afekat je cudo!Vasudevo, imas li ti nekog zivotinjskog kucnog ljubimca?

Link to comment
Strasno! A ja tebi preporucujem posmatranje! Ti stvarno ne volish ljude! PSa nisi ni pazljiv u citanju pre osudjivanja! Tek toliko... nekoliko cinjenica si ispustio iz vida... ali tebi to nije bitno. Tebi je ocigledno bitno napasti! Ako vishe volish zmije nego ljude, samo napred.... uzivaj u sebi i svemu sto mislis, ali molim te, nemoj mene vise spominjati, ja nisam vishe ovde! Izvinjavam se narode, ali ja odoh! Ovakve ne podnosim, pa ni na forumu, u mom drustvu! Zao mi je, moj Debi ce uskoro biti obrisan sa ovog topika, jer ne zelim ni da ga gledaju neki!Pozdrav ljubiteljima maca... uzivajte u svojim ljubimcima! Opet se izvinjavam svima normalnima koji ste morali da trpite ovo...
Pa hoces li otici vise? Obrisala si post na koji sam ti vec odgovorio, sto je potpuno nekorektno i nema veze sa onim sto komanda "Edit" treba da predstavlja. Idi ili ne idi, ali nemoj manipulisati sadrzajem rasprave.Inace, nisam znao da je OK ubijati zivotinje udarcima lopatom ako su pre toga izranjavljene. To je za mene potpuno novo shvatanje etike.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...