Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

Mislim da se njima tamo sistemi `ne gledaju`. Bio sam se odjavio, ali mi do danas stize poziv za glasanje na adresu u Srbiji. Takodje ne vidim prednost/manjkavost odjavljivanja? Sta ako se ne odjavis (a nemas osnovu za placanje poreza tipa imovine), sta ti mogu?

 

Ja se nikada nisam formalno odjavljivao, i pored godina i godina zivota u inostranstvu. E, onda se desilo da sam jedne godine bio svedok neke tuce dok sam bio u Beogradu. I dao izjavu za muriju, i sve, i naglasio da ja zivim u inostranstvu, pokazao inostrani pasos bla bla bla (sve to dzaba, izgleda). I onda posle nekoliko godina (!) - valjda je okidac bilo moje uzimanje novih biometrijskih dokumenata, lk i pasosa - stigne meni poziv na moju srpsku adresu za sud, da svedocim. I ja, naravno, nisam tu. I stigne i opet i opet i ja nisam tu, i dodje milicija na vrata i nikoga nema, i onda oni meni, standardno po njihovoj praksi, lupe "fiktivnu adresu". I onda ja to saznam tek par godina kasnije kada sam se vratio u Beograd i hteo da registrujem auto (ne moze - fiktivna adresa! - i ne samo to, nego ne moze nista, bukvalno nijedan dokument nisam mogao da izvadim). I onda sam se namucio onoliko da dokazem da to jeste moja adresa i da ja tu zivim i da nisam izbegavao sud nego sam ziveo u inostranstvu bla bla bla bla bla.

 

I onda su mi rekli, da si prijavio lepo boravak u inostranstvu kao sto i treba kada si duze od 90 dana van zemlje, ne bi ti bila lupljena fiktivna adresa jer bi se lepo videlo da nisi ziveo tu tada....

Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

Izvadih dokumenta, ali mi cica u opstini rekla da nije sigurna da cu moci da vadim pasos sa starom LK. Knjizica™ koja vazi do 2017g, valjda (10 god). Ona sto su joj x puta produzavali rok vazenja

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

I da dodam, te fiktivne adrese inace lupaju i za najmanji saobracajni prekrsaj (ako se ne odazoves/ne platis), jer je to nacin da te "blokiraju" pa te sacekaju na sledecem cosku (kada registrujes auto, vadis novu LK, itd.) i teraju te tako da platis/javis se na sud.

 

Tako da nekome moze lako da se desi da, recimo, kada je na odmoru u Srbiji prodje slucajno na crveno ili tako nesto, a da mu onda kasnije stigne kazna (pod uslovom da je auto na njegovo ime naravno), taj neko ne plati/ne odazove se i onda kada dodje opet u Srbiju za 6-12 meseci ima sta da vidi, fiktivna...i onda krece zajebavanje.

Link to comment

Izvadih dokumenta, ali mi cica u opstini rekla da nije sigurna da cu moci da vadim pasos sa starom LK. Knjizica™ koja vazi do 2017g, valjda (10 god). Ona sto su joj x puta produzavali rok vazenja

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

A što ne vadiš oboje odjednom?

E i ako zakazuješ elektronski kad budeš išao tamo u one hodnike i sobu gde svi čekaju, samo hladno.Tamo ima brdo budala čak većinom mlađih koje je mrzelo da zakažu preko neza i dobiju termin, oni će dobacivati da si ti u 11 a još nije to vreme (naravno da je bilo ja umem da gledam na sat) i tako sve.Ti lepo pravo kod snajke u boks, dobardanjaimamzakazanitermin i ćao!

Link to comment

Zato sto necu da placam za LK ako ne moram

A ovo je korisno za boksove. Usao sam u zgradu i vlada poprilicna konfuzija ispred

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Edited by nbg4ever
Link to comment

ja nisam ni znala da to odjavljivanje postoji dok jednom nisam slučajno videla u nekoj policijskoj stanici pa instiktivno pobegla :lol:

 

inače za mene ni nema mnogo problema pošto sam ionako manje-više svakih 90 dana u Srbiji

Link to comment

Ne znam, u svakom slucaju ne vidim kako moze neodjavljivanje da mi smeta. Tamo sam jedanput u 6 godina, nemam imovinu, ne placam porez, nemam vozacku...

 

U tvom slucaju nema veze, mala je verovatnoca da te "zakaci" nesto sto bi moglo da ti zagorca zivot. Ono sto sam ja napisao vise kaci ljude koji redovno dolaze u Srbiju i imaju neka raznorazna posla itd.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...