Jump to content
Tresko

Red Alert za Plavi Pasos

Recommended Posts

fonTelefon
Hvala :)Bwt ponekad se pitam i da li se isplati da klincima vadim i naš pasoš.Jer s jedne strane već imaju jedan pasoš pa dodatni nije nešto bitan, s druge bile su gužvetine (ne znam da li su još uvek) a s treće -- šta ću s njihovom prijavom boravka?Da li bih uopšte mogla da ih prijavim na adresi u Beogradu (pošto su rođeni u inostranstvu), a ako ne bih mogla nego bih morala da stavim trenutnu adresu u inostranstvu -- šta bi se onda desilo sa mojom prijavom?Plus verovatno bih morala da prijavlujem svaku promenu adrese u inostranstvu a to je sranje, dok je kuća u Beogradu fiksna.
decu mozes da prijavis na poslednju tvoju prijavu adrese u bgd.

fonTelefon
ne znam kako ide u nemackoj, ali ovde mu je svakako jedini posao da potvrdi da si potpisnik zbilja ti. inace bi mogao bilo ko da potpise dokument.
mislim da je tako svugde da se samo proverava identitet onog ko je potpisao izjavu. ja sam napisao punomocije na srpskom overio kod notara u usa zveknuo mi suvi pecati i poslao dhl.

fonTelefon
Sranje. Ali nadam se da bar ne moraju roditelji na licu mesta da potpisuju? Tipa, ako je gospođa sa malom dole, ja mogu da napišem punomoć za nas oboje, potpišem i pošaljem njoj, potpiše i ona i overi to u Beogradu. Ili će joj ovi dole kenjati što ja nisam prisutan? A imam neki osećaj da hoće. :frust:Ne mogu ovde da overim kod notara, jer je dokument na srpskom. Samo da ne moram da radim sa konzulatom, jer to znači zakazivanje, putovanje do konzulata, gubljenje vremena i ostalog čega nema. Pa tek onda da se šalje dole da i oni overe tamo njen potpis. To ima suviše dugo da traje...Edit: putovalo se već sa detetom odvojeno i nisu nikad tražili na prelazima punomoć drugog roditelja. Ali ovo su ipak deda i baba. Vidim po netu da mnogima ni tada nisu pravili problem, ali pošto sam ja sa Marfijem na prst u dupe...
meni su trazili prevod overenog tumaca za hrvatski za put u lijepu im njihovu. niko nije ni pogledao prilikom osam prelazka granice.

Djuro
Nisam znao kud da metnem ovo, da li ovde, na Putovanja, Decu ili šta...Gledam ove vesti u vezi Bosne i problema sa JMBG-om, te komentara na granici "otkud mi znamo da vi ne švercujete decu?" pa mi pade na pamet jedna slična situacija. Šta se dešava kad maloletno dete treba da pređe granicu (tj. putuje kroz naš region) u pratnji dede i babe? Da li njima treba neka potvrda, punomoć ili tako nešto? Da li je dovoljno ako oni imaju u svojim pasošima isto prezime kao i dete? Šta ako nemaju?
moji klinci godinama putuju u inostranstvo sa babom i dedom, nigde im niko to nije trazio (ukljucujuci USA, EU, sve drzave ex-YU).to mora da bude neki zesci majmun, koji bi trazio tako nesto na granici.

Dr Arslanagić

zašto bi bio majmun?šta ako se otac i majka razvode pa npr. otac sa detetom pobegne iz zemlje?šta onda?

gospa buba
Možda ne mora preko konzulata već je dovoljno da overi nemački notar punomoć sa prevodom tumača na srpski. Zovi konzulat i pitaj.Ne bih da te plašim ali su prošle godine skinuli ženu sa detetom na SR-CG granici sa autobusa jer nije imala saglasnost roditelja iako ga je u tom trenutku zvala telefonom da se objasni sa policijom.
zašto bi bio majmun?šta ako se otac i majka razvode pa npr. otac sa detetom pobegne iz zemlje?šta onda?
pa to je i glavni razlog zashto su pocheli da to traze chak i od ljudi koji su u braku i isto se zovu. u trenutku izlaska mogu biti u najsurovijoj sudskoj tuchnjavi, a da to nigde ne pishe i eto belaja. nije da policajac misli o tome i to je u redu.mi redovno pravimo te papire jedno drugom, i placamo porez na budale, nikada niko nije trazio taj papir. jedino sto smo postigli da nam u opshtini udare pechat na 2 deteta na istom papiru, pa kao platimo samo 1 overu. a mogu da se zamislim kako me skidaju s voza i pitaju chija su ti to deca, na +500 i sa 16 kofera, ajde ti snajka lepo kuci pa vidi sa domacinom :ph34r:onda mi je 560 dindzi po izlasku moj je zivot shvicarska ^_^ Edited by thermal bug

Djuro
pa kakve to veze ima, pobogu?ako postoji sudska zabrana, ne sme da ga vodi. ako ne postoji, moze majmun da ga povuce.na kraju krajeva, otac sa detetom povede svoju sestru(ili tetku/strinu ili bilo koju sa istim prezimenom) i iznese dete iz zemlje. niko ga nista ni ne pita na granici.ja sam sto puta izveo sina mog brata iz zemlje, niko nista nije pitao samo zato sto imamo isto prezime.hocu da kazem da ako svi imaju legalne dokumente, nista osim sudske odluke (ili nekog drugog dokumenta kojim se dokazuje neki pokrenut postupak) ne bi smelo da sprecava izlazak deteta iz zemlje.

gospa buba
ako postoji sudska zabrana, ne sme da ga vodi
ali ali! sudska zabrana nije vidljiva na granichnom prelazu, te ne sprechava nekoga ko je reshio da otme dete. to, istina, pravi posao i isteruje pare iz dzepa, nama koji ne otimamo sopstvenu decu, ali drugog realnog mehanizma nema. a i ovaj bi se realizovao, ako bi iko ikada gledao taj papir <_<jeste da je vrlo slichno zabrani alkohola za sve, jer ce neki gadno da se napiju, pa da povracaju celu noc. nepravda ^_^ Edited by thermal bug

Djuro

pa o tome i govorimo, o mehanizmu resavanja problema u Srbiji: sve je postavljeno naopako. umesto da oni imaju evidenciju o tome ko moze da napusta zemlju a ko ne, oni traze od ljudi da pribavljaju i nose idiotske papire koje u 99.99% slucajeva ni ne pogledaju. zato sto su majmuni i zato sto ne rade u interesu svojih gradjana koji ih placaju.ako sudska odluka zabranjuje onda ne moze niko da izadje a ako ne postoji onda (bi trebalo da) moze svako.zasto idioti ne traze pismenu dozvolu roditelja (oba, overenu kod kurca/palca, nikako ne stariju od X meseci) za putovanja dece u inostranstvo sa skolom ili sportskim klubom? zasto? kako to da trener/vodja puta/nastavnik moze da izvede dete iz zemlje a otac/majka/baba/deda ne moze?a na drugoj strani, majka koja nije preuzela muzevljevo (? tako se kaze?) prezime, mora da nosi i izvod iz MK vencanih, i izvode iz MK rodjenih za svako svoje dete koje nosi ocevo prezime, plus overenu izjavu oca/oceva svoje dece.moreover, udovica/udovac mora da stalno nosi i izvod iz MK umrlih kako bi dokazivao majmunu u plavom da gospodin/gospodja vise nisu u stanju da potpisuju i overavaju njihove idiotske papire.mislim, ovo je tema za DOOM! DOOM! a ne za normalan topik.

fonTelefon
pa o tome i govorimo, o mehanizmu resavanja problema u Srbiji: sve je postavljeno naopako.umesto da oni imaju evidenciju o tome ko moze da napusta zemlju a ko ne, oni traze od ljudi da pribavljaju i nose idiotske papire koje u 99.99% slucajeva ni ne pogledaju. zato sto su majmuni i zato sto ne rade u interesu svojih gradjana koji ih placaju.ako sudska odluka zabranjuje onda ne moze niko da izadje a ako ne postoji onda (bi trebalo da) moze svako.zasto idioti ne traze pismenu dozvolu roditelja (oba, overenu kod kurca/palca, nikako ne stariju od X meseci) za putovanja dece u inostranstvo sa skolom ili sportskim klubom? zasto? kako to da trener/vodja puta/nastavnik moze da izvede dete iz zemlje a otac/majka/baba/deda ne moze?a na drugoj strani, majka koja nije preuzela muzevljevo (? tako se kaze?) prezime, mora da nosi i izvod iz MK vencanih, i izvode iz MK rodjenih za svako svoje dete koje nosi ocevo prezime, plus overenu izjavu oca/oceva svoje dece.moreover, udovica/udovac mora da stalno nosi i izvod iz MK umrlih kako bi dokazivao majmunu u plavom da gospodin/gospodja vise nisu u stanju da potpisuju i overavaju njihove idiotske papire.mislim, ovo je tema za DOOM! DOOM! a ne za normalan topik.
http://travel.gc.ca/travelling/children/consent-letternaravno da treba za djake kad idu sa ekskurzijom ali ne moze na jedan papir za sve nego tras pun autobus taksi. U USA ne smes u pojedinim drzavama ni u drugu saveznu drzavu da ga povedes na put bez saglasnosti drugog razvedenog roditelja. Postoji i medjunarodna konvencija koja se stara o tome ali ne jebu mnoge drzave kada se desi bez ponovnih perietija na sudu.

nbg4ever

Jel moguce za jedno prepodne zavrsiti zajebanciju oko pasosa? Ono, u opstinu po dokumenta / uplata taksi / u stanicu da predam? Ili moram da zakazujem nesto?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Dr Arslanagić

mozes da predas za jedan dan, mozes i unapred da zakazes preko sajta e-uprava, ali ne mogu da ti naprave pasos tako brzo. mislim da je najkraci rok 2-3 dana, inace je oko 10. zovi policiju i pitaj koja je procedura za ubrzano izdavanje pasosa

hazard

Ja mislim da je 48 sati po hitnom postupku, ali moras opravdati zasto se radi hitan postupak. Npr. ako dokazes da zivis u inostranstvu (ino. pasos, boravisna dozvola, radna/studentska viza, sta li vec) i pokazes povratnu avionsku kartu gde se vidi da odlazis za manje od 15 dana, to je dovoljno. Ili je bar bilo prosle godine. Za ostale hitne slucajeve, ne znam, moras dokazati da imas neodlozno putovanje, tj. karta sa datumom blizim od 15 dana unapred, i valjani razlog za to putovanje, tipa, umrla ti keva koja zivi u inostranstvu, moras dete da vodis na lecenje, ili tako nesto.

fritifrut

48 sati za hitno, tj 36 kod mene

provereno, pasos se pokupi u bg

nbg4ever

Ma ne treba mi ubrzano izdavanje. Samo da mogu da zavrsim posao u opstini i u policiji za jedno prepodne. Kad bude gotov, gotov.

Novi Bgd je u pitanju