Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

zašto bi bio majmun?šta ako se otac i majka razvode pa npr. otac sa detetom pobegne iz zemlje?šta onda?
pa kakve to veze ima, pobogu?ako postoji sudska zabrana, ne sme da ga vodi. ako ne postoji, moze majmun da ga povuce.na kraju krajeva, otac sa detetom povede svoju sestru(ili tetku/strinu ili bilo koju sa istim prezimenom) i iznese dete iz zemlje. niko ga nista ni ne pita na granici.ja sam sto puta izveo sina mog brata iz zemlje, niko nista nije pitao samo zato sto imamo isto prezime.hocu da kazem da ako svi imaju legalne dokumente, nista osim sudske odluke (ili nekog drugog dokumenta kojim se dokazuje neki pokrenut postupak) ne bi smelo da sprecava izlazak deteta iz zemlje.
Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

ako postoji sudska zabrana, ne sme da ga vodi
ali ali! sudska zabrana nije vidljiva na granichnom prelazu, te ne sprechava nekoga ko je reshio da otme dete. to, istina, pravi posao i isteruje pare iz dzepa, nama koji ne otimamo sopstvenu decu, ali drugog realnog mehanizma nema. a i ovaj bi se realizovao, ako bi iko ikada gledao taj papir <_<jeste da je vrlo slichno zabrani alkohola za sve, jer ce neki gadno da se napiju, pa da povracaju celu noc. nepravda ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

pa o tome i govorimo, o mehanizmu resavanja problema u Srbiji: sve je postavljeno naopako. umesto da oni imaju evidenciju o tome ko moze da napusta zemlju a ko ne, oni traze od ljudi da pribavljaju i nose idiotske papire koje u 99.99% slucajeva ni ne pogledaju. zato sto su majmuni i zato sto ne rade u interesu svojih gradjana koji ih placaju.ako sudska odluka zabranjuje onda ne moze niko da izadje a ako ne postoji onda (bi trebalo da) moze svako.zasto idioti ne traze pismenu dozvolu roditelja (oba, overenu kod kurca/palca, nikako ne stariju od X meseci) za putovanja dece u inostranstvo sa skolom ili sportskim klubom? zasto? kako to da trener/vodja puta/nastavnik moze da izvede dete iz zemlje a otac/majka/baba/deda ne moze?a na drugoj strani, majka koja nije preuzela muzevljevo (? tako se kaze?) prezime, mora da nosi i izvod iz MK vencanih, i izvode iz MK rodjenih za svako svoje dete koje nosi ocevo prezime, plus overenu izjavu oca/oceva svoje dece.moreover, udovica/udovac mora da stalno nosi i izvod iz MK umrlih kako bi dokazivao majmunu u plavom da gospodin/gospodja vise nisu u stanju da potpisuju i overavaju njihove idiotske papire.mislim, ovo je tema za DOOM! DOOM! a ne za normalan topik.

Link to comment
pa o tome i govorimo, o mehanizmu resavanja problema u Srbiji: sve je postavljeno naopako.umesto da oni imaju evidenciju o tome ko moze da napusta zemlju a ko ne, oni traze od ljudi da pribavljaju i nose idiotske papire koje u 99.99% slucajeva ni ne pogledaju. zato sto su majmuni i zato sto ne rade u interesu svojih gradjana koji ih placaju.ako sudska odluka zabranjuje onda ne moze niko da izadje a ako ne postoji onda (bi trebalo da) moze svako.zasto idioti ne traze pismenu dozvolu roditelja (oba, overenu kod kurca/palca, nikako ne stariju od X meseci) za putovanja dece u inostranstvo sa skolom ili sportskim klubom? zasto? kako to da trener/vodja puta/nastavnik moze da izvede dete iz zemlje a otac/majka/baba/deda ne moze?a na drugoj strani, majka koja nije preuzela muzevljevo (? tako se kaze?) prezime, mora da nosi i izvod iz MK vencanih, i izvode iz MK rodjenih za svako svoje dete koje nosi ocevo prezime, plus overenu izjavu oca/oceva svoje dece.moreover, udovica/udovac mora da stalno nosi i izvod iz MK umrlih kako bi dokazivao majmunu u plavom da gospodin/gospodja vise nisu u stanju da potpisuju i overavaju njihove idiotske papire.mislim, ovo je tema za DOOM! DOOM! a ne za normalan topik.
http://travel.gc.ca/travelling/children/consent-letternaravno da treba za djake kad idu sa ekskurzijom ali ne moze na jedan papir za sve nego tras pun autobus taksi. U USA ne smes u pojedinim drzavama ni u drugu saveznu drzavu da ga povedes na put bez saglasnosti drugog razvedenog roditelja. Postoji i medjunarodna konvencija koja se stara o tome ali ne jebu mnoge drzave kada se desi bez ponovnih perietija na sudu.
Link to comment
  • 1 year later...

Jel moguce za jedno prepodne zavrsiti zajebanciju oko pasosa? Ono, u opstinu po dokumenta / uplata taksi / u stanicu da predam? Ili moram da zakazujem nesto?

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

mozes da predas za jedan dan, mozes i unapred da zakazes preko sajta e-uprava, ali ne mogu da ti naprave pasos tako brzo. mislim da je najkraci rok 2-3 dana, inace je oko 10. zovi policiju i pitaj koja je procedura za ubrzano izdavanje pasosa

Link to comment

Ja mislim da je 48 sati po hitnom postupku, ali moras opravdati zasto se radi hitan postupak. Npr. ako dokazes da zivis u inostranstvu (ino. pasos, boravisna dozvola, radna/studentska viza, sta li vec) i pokazes povratnu avionsku kartu gde se vidi da odlazis za manje od 15 dana, to je dovoljno. Ili je bar bilo prosle godine. Za ostale hitne slucajeve, ne znam, moras dokazati da imas neodlozno putovanje, tj. karta sa datumom blizim od 15 dana unapred, i valjani razlog za to putovanje, tipa, umrla ti keva koja zivi u inostranstvu, moras dete da vodis na lecenje, ili tako nesto.

Link to comment

Ja mislim da je 48 sati po hitnom postupku, ali moras opravdati zasto se radi hitan postupak. Npr. ako dokazes da zivis u inostranstvu (ino. pasos, boravisna dozvola, radna/studentska viza, sta li vec) i pokazes povratnu avionsku kartu gde se vidi da odlazis za manje od 15 dana, to je dovoljno. Ili je bar bilo prosle godine. Za ostale hitne slucajeve, ne znam, moras dokazati da imas neodlozno putovanje, tj. karta sa datumom blizim od 15 dana unapred, i valjani razlog za to putovanje, tipa, umrla ti keva koja zivi u inostranstvu, moras dete da vodis na lecenje, ili tako nesto.

 

Inace, tih 48h su radni dani, vikend se ne racuna.

Link to comment

Datum izdavanja pasosa je isti kao dan kada sam predao zahtev :Hail:

Mislim da im je to sad ustaljena praksa, posto se zahtev podnosi elektronski.

 

 

 

Primetio sam da mi licna karta istice u novembru, retardi su mi izdali LK na samo 5 godina. Koliko traje procedura za LK i da li moram da je obnovim s obzirom da zivim u inostranstvu?

Te prve plasticne LK su sve bile na 5 godina, poslednjih par ih izdaju na 10.

 

Procedura traje 10-15 minuta, ali se na podizanje ceka nedelju dana. U 'beloj kuci' znam da je neko zavrsio za dan/dva [zivi u inostranstvu].

 

Mozes i da ostavis ovlascenje da neko drugi podigne u tvoje ime [i posalje ti postom] - ja sam tako uradio proletos.

 

Apropo 'zivljenja' u inostranstvu, to njih zanima samo kako si ti to regulisao u SUP-u [normalno prijavljen boravak, boravan u ino duzi od 90 dana, stalni boravak u ino].

Link to comment

Apropo 'zivljenja' u inostranstvu, to njih zanima samo kako si ti to regulisao u SUP-u [normalno prijavljen boravak, boravan u ino duzi od 90 dana, stalni boravak u ino].

 

Ne znam za sta ti treba licna karta ako zivis u inostranstvu?

 

Mislim da se njima tamo sistemi `ne gledaju`. Bio sam se odjavio, ali mi do danas stize poziv za glasanje na adresu u Srbiji. Takodje ne vidim prednost/manjkavost odjavljivanja? Sta ako se ne odjavis (a nemas osnovu za placanje poreza tipa imovine), sta ti mogu?

Edited by noskich
Link to comment

Ne znam Bio sam se odjavio, ali mi do danas stize poziv za glasanje na adresu u Srbiji. Takodje ne vidim prednost/manjkavost odjavljivanja?

Koju adresu imas u srpskom pasosu?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...