Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

Ja mislim da je procedura ista u svakom opstinskom MUP-u, da ne mora da se ide na neku specijalnu adresu. Bar je tako bilo letos. Priloziti strani pasos ili boravisnu dozvolu/vizu ili tako nesto sto pokazuje da stalno boravi u inostranstvu. Ako moze, priloziti pismo od poslodavca gde pise da mora da se vrati na posao tog i tog dana... Za 2 dana bi trebalo da bude gotovo u takvim slucajevima.
Da li ovo jos uvek vazi i da koliko je bitan vikend u tom roku izrade pasosa? Konkretno, ako predam u petak popodne, da li mogu da podignem u ponedeljak pre podne?Ako nesto pomaze, vec imam crveni pasos.
Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

Ovako je bilo leta 2010, kako je sad stvarno ne znam. 2 dana su bila 2 radna dana (ako se dobro secam predao sam u ponedeljak ujutro i podigao LK i pasos u sredu popodne). Ako ne rade preko vikenda, onda verovatno ne radi ta petak-ponedeljak kombinacija. Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

kolega je u ljermontovoj predao u petak ujutru, tik posto su poceli da rade, a podigao je u ponedeljak oko pet popodne. nije imao nikakvu vezu, zvao ih je telefonom (mislim da je ovaj broj 011 3472248), pre dolaska, objasnio i dogovorio. u aprilu ili maju, ne mogu tacno da se setim. jedino je doneo potvrdu sa posla, koju je sam napisao i pecatirao :D, da mora da se vrati tog datuma zbog neodloznih blabla.

Link to comment

Hvala vam oboma!Moracu da zamolim nekog da pozove i pita. Nadam se da cinjenica da sam vec 'u sistemu', tj. da vec imam biometrijski pasos pomaze malo.Ako ne, tough - opet cu u Londonu.

Link to comment
  • 1 month later...

Hajde da pitam i ovde:Da li drzavljanin Republike Srbije [koji zivi u inostranstvu] mora da ima prijavljeno prebivaliste u Srbiji da bi ostvario prava na licna dokumenta [konkretno pasos, ne toliko na LK]?

Link to comment
Hajde da pitam i ovde:Da li drzavljanin Republike Srbije [koji zivi u inostranstvu] mora da ima prijavljeno prebivaliste u Srbiji da bi ostvario prava na licna dokumenta [konkretno pasos, ne toliko na LK]?
Ne mora. Ti čak možeš da imaš i prijavljeno prebivalište u inostranstvu. Za tako nešto moraš da budeš prijavljen u konzulatu ili ambasadi kao gradjanin Srbije na stalnom boravku u stranoj zemlji. Sa takvom potvrdom ti se upisuje prebivalište i adresa u inostranstvu. To što se pasoša tiče. Za LK je druga priča.
Link to comment

a šta biva ako se obavi neki posao u ambasadi?da li od tada pa nadalje uvek moraš da obavljaš sve u ambasadi i ne možeš više u Srbiji, ili možeš kako ti je gde zgodno?i šta ako više ne budeš tu gde si obavio to nego na nekom drugom mestu?inače ja uvek sve obavljam u Srbiji i ubedljivo mi je najlakše tako, ali mi je čisto palo napamet šta ako nekad se desi da nešto bude zgodnije u nekoj ambasadi

Link to comment

Moze i jedno i drugo.Od poslednjih 4 pasosa, ja sam 1. i 3. izvadio u Srbiji, a 2. i 4. u/preko ambasade.

a šta biva ako se obavi neki posao u ambasadi?da li od tada pa nadalje uvek moraš da obavljaš sve u ambasadi i ne možeš više u Srbiji, ili možeš kako ti je gde zgodno?i šta ako više ne budeš tu gde si obavio to nego na nekom drugom mestu?inače ja uvek sve obavljam u Srbiji i ubedljivo mi je najlakše tako, ali mi je čisto palo napamet šta ako nekad se desi da nešto bude zgodnije u nekoj ambasadi
Link to comment

Hvala :)Bwt ponekad se pitam i da li se isplati da klincima vadim i naš pasoš.Jer s jedne strane već imaju jedan pasoš pa dodatni nije nešto bitan, s druge bile su gužvetine (ne znam da li su još uvek) a s treće -- šta ću s njihovom prijavom boravka?Da li bih uopšte mogla da ih prijavim na adresi u Beogradu (pošto su rođeni u inostranstvu), a ako ne bih mogla nego bih morala da stavim trenutnu adresu u inostranstvu -- šta bi se onda desilo sa mojom prijavom?Plus verovatno bih morala da prijavlujem svaku promenu adrese u inostranstvu a to je sranje, dok je kuća u Beogradu fiksna.

Edited by Amelija
Link to comment
Bwt ponekad se pitam i da li se isplati da klincima vadim i naš pasoš.
Pretpostavljam da se isplati ako cesto ides u Srbiju sa decom ili ako posecujes neke od zemalja za koje nam ne treba viza koja je uglavnom potrebna za `zapadne` pasose: Kuba, Rusija, Zambija, Ukrajina, Kazahstan...
Link to comment
Hvala :)Bwt ponekad se pitam i da li se isplati da klincima vadim i naš pasoš.Jer s jedne strane već imaju jedan pasoš pa dodatni nije nešto bitan, s druge bile su gužvetine (ne znam da li su još uvek) a s treće -- šta ću s njihovom prijavom boravka?Da li bih uopšte mogla da ih prijavim na adresi u Beogradu (pošto su rođeni u inostranstvu), a ako ne bih mogla nego bih morala da stavim trenutnu adresu u inostranstvu -- šta bi se onda desilo sa mojom prijavom?Plus verovatno bih morala da prijavlujem svaku promenu adrese u inostranstvu a to je sranje, dok je kuća u Beogradu fiksna.
Deca ce biti prijavljena tamo gde je i tvoja poslednja prijava u Srbiji cak i da niko vas ne zivi vise tamo. cudno ali funkcionise. To moras da obavis ovde jer to iz ambasada se ne prenosi u policiju vec ostaje u Ministarstvu. Treba ti medjunarodna krstenica i tvoj i muzevljev pasos valjda ako je on stranac. Treba im to da dobiju JBMG i za upis u knjigu drzavljana sto bi jelte trebalo da je vec obavljeno na osnovu prijave u ambasadi ali najcesce nije. Tad im izvadis i pasos imas jedan kao dokaz za kasnije ako zatreba i uverenje o drzavljanstvu. kad istekne verovatno ti ne treba ako imate tamo drzavljanstvo. to se sve obavi za 3 dana.
Link to comment
  • 7 months later...

Nisam znao kud da metnem ovo, da li ovde, na Putovanja, Decu ili šta...Gledam ove vesti u vezi Bosne i problema sa JMBG-om, te komentara na granici "otkud mi znamo da vi ne švercujete decu?" pa mi pade na pamet jedna slična situacija. Šta se dešava kad maloletno dete treba da pređe granicu (tj. putuje kroz naš region) u pratnji dede i babe? Da li njima treba neka potvrda, punomoć ili tako nešto? Da li je dovoljno ako oni imaju u svojim pasošima isto prezime kao i dete? Šta ako nemaju?

Link to comment

Sranje. Ali nadam se da bar ne moraju roditelji na licu mesta da potpisuju? Tipa, ako je gospođa sa malom dole, ja mogu da napišem punomoć za nas oboje, potpišem i pošaljem njoj, potpiše i ona i overi to u Beogradu. Ili će joj ovi dole kenjati što ja nisam prisutan? A imam neki osećaj da hoće. :frust:Ne mogu ovde da overim kod notara, jer je dokument na srpskom. Samo da ne moram da radim sa konzulatom, jer to znači zakazivanje, putovanje do konzulata, gubljenje vremena i ostalog čega nema. Pa tek onda da se šalje dole da i oni overe tamo njen potpis. To ima suviše dugo da traje...Edit: putovalo se već sa detetom odvojeno i nisu nikad tražili na prelazima punomoć drugog roditelja. Ali ovo su ipak deda i baba. Vidim po netu da mnogima ni tada nisu pravili problem, ali pošto sam ja sa Marfijem na prst u dupe...

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...