Jump to content
Tresko

Red Alert za Plavi Pasos

Recommended Posts

расејан
Sa B92: "Vlada Srbije uputila je u skupštinsku proceduru Predlog zakona kojim se rok važenja pasoša produžava do kraja 2010. godine."
E, шта би од тога? На сајту амбасаде и даље пише "до краја 2009" за плаве пасоше. Јел' дошло време да подгревамо тему, ево са'ће нова година? :P

papapavle
E, шта би од тога? На сајту амбасаде и даље пише "до краја 2009" за плаве пасоше. Јел' дошло време да подгревамо тему, ево са'ће нова година? :P
Nemam zvaničan link, ali evo ti ove vesti. Izgleda da stvarno vaze do kraja sledeće godine... Edited by papapavle

расејан
Nemam zvaničan link, ali evo ti ove vesti. Izgleda da stvarno vaze do kraja sledeće godine...
Е добро онда... мало ми је без везе да пичим двапут до Дисија, целодневна зајебанција. Провео бих на вађењу пасоша више времена него на самом путовању... за стари пасош је ипак лакше.

Buck Naked

E, vaistinu odgovarajte. Jako mi je hitno.Da li plavi pasoši važe sada??? Konkretno, da li se sa njim može u Hrvatsku?

Lloyd Wyman

koliko je meni poznato, vaze. trebalo bi da moze u hrvatsku. trebalo bi da moze i u zemlje eu, samo sto je onda potrebno vaditi vizu i pasos mora da vazi jos 3 meseca od datuma povratka.

ajgor
E, vaistinu odgovarajte. Jako mi je hitno.Da li plavi pasoši važe sada??? Konkretno, da li se sa njim može u Hrvatsku?
Po vesti sa sajta Ministarstva spoljnih poslova RS (http://www.mfa.gov.rs/Srpski/konz/pasosi.htm), plavi pasoši zaista važe do kraja ove kalendarske godine. Kako Hrvatska nije u šengenskoj zoni, cenim da se tamo bez frke može i sa važećim plavim pasošem. Naravno, uputno je poslati mail hrvatskom ministarstvu vanjskih poslova ili konzulatu i proveriti stvarno stanje stvari.

belch

pre mesec dana je drugar prelazio sa starim, tako da provereno može.

Buck Naked

Hvala vam puno, stvarno.

Boycie

Sta znaci ono "obavezivanje da ce pasos biti gotov za 2 meseca", ja vec 3 meseca cekam da mi beogradski MUP posalje pasose za konzulat u Diseldorfu, dok ovi se ovi iz dis stalno vade "kako to nije njihova odgovornost i da se strpim".editupravo mi je na kucnu adresu stiglo pismo da dodjem u konzulat kako bi preuzeo pasos :ph34r:

Edited by stvaen

Lloyd Wyman

ivica cita forum. :D

Razzmatazz

Nije pasoš, nego lična karta. Koliko traje izdavanje (sa ćipom) dole? Je li frka i čekanje kao i za pasoše ili mogu pravo do šanka i naručim deset sa lukom?

Venom

Kad sam ja vadio, isti red i za jedno i za drugo. Ja izvadio pasos samo zato sto sam izgubio licnu kartu, pa kad sam vec bio tamo... Malo pre Nove godine bilo. E sad, ja sam uzeo sa cipom, ali mislim da me unutra tek pitala da li cu sa ili bez :D.

Edited by Venom

расејан

Опет ми се јавила амбасада с постовањем, казу да плави пасос (Дос Пасос?) вази до краја 2011, и јос несто подсецају (да мозе и у Цикаго):

Ambasada Republike Srbije u Vasingtonu obavestava drzavljane Republike Srbije na boravku u SAD da je vaznost pasosa na obrascu SR Jugoslavije (tzv.plavi pasosi) produzena do 31.decembra 2011.g. Zakon o izmeni i dopuni Zakona o putnim ispravama kojim je pruduzena vaznost plavih pasosa je stupio na snagu 30.oktobra 2010.g. Podsecamo da se zahtevi za biometrijske pasose mogu podneti u jednom od tri diplomatsko-konzularna predstavnistva Srbije u SAD – Ambasadi u Vasingtonu i konzulatima u Njujorku i Cikagu. Zahtevi za plave pasose se podnose prema jurisdikcionom podrucju diplomatsko-konzularnog predstavnistva Srbije u SAD. Punu informaciju o podnosenju zahteva i potrebnim dokumentima mozete naci na sledecem linku sa sajta Ambasade. http://www.serbiaembusa.org/lat/consularservicestext.php?subaction=showfull&id=1196935940&archive=&start_from=&ucat=27& S postovanjem, Ambasada Republike Srbije Vasington

yolo

dijasporicarikakva je situacija sa vadjenjem dokumenata (LK, pasos) za vas u beogradu? drugari stize na 72 sata u beograd iz daleka i treba ovo da zavrsi, ima sve papire. da li ima neki poseban salter ili posebna stanica MUP sa posebnom ubrzanom procedurom za 'vake?hvala