Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

E, vaistinu odgovarajte. Jako mi je hitno.Da li plavi pasoši važe sada??? Konkretno, da li se sa njim može u Hrvatsku?
Po vesti sa sajta Ministarstva spoljnih poslova RS (http://www.mfa.gov.rs/Srpski/konz/pasosi.htm), plavi pasoši zaista važe do kraja ove kalendarske godine. Kako Hrvatska nije u šengenskoj zoni, cenim da se tamo bez frke može i sa važećim plavim pasošem. Naravno, uputno je poslati mail hrvatskom ministarstvu vanjskih poslova ili konzulatu i proveriti stvarno stanje stvari.
Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

Sta znaci ono "obavezivanje da ce pasos biti gotov za 2 meseca", ja vec 3 meseca cekam da mi beogradski MUP posalje pasose za konzulat u Diseldorfu, dok ovi se ovi iz dis stalno vade "kako to nije njihova odgovornost i da se strpim".editupravo mi je na kucnu adresu stiglo pismo da dodjem u konzulat kako bi preuzeo pasos :ph34r:

Edited by stvaen
Link to comment
  • 3 months later...

Kad sam ja vadio, isti red i za jedno i za drugo. Ja izvadio pasos samo zato sto sam izgubio licnu kartu, pa kad sam vec bio tamo... Malo pre Nove godine bilo. E sad, ja sam uzeo sa cipom, ali mislim da me unutra tek pitala da li cu sa ili bez :D.

Edited by Venom
Link to comment
  • 1 month later...

Опет ми се јавила амбасада с постовањем, казу да плави пасос (Дос Пасос?) вази до краја 2011, и јос несто подсецају (да мозе и у Цикаго):

Ambasada Republike Srbije u Vasingtonu obavestava drzavljane Republike Srbije na boravku u SAD da je vaznost pasosa na obrascu SR Jugoslavije (tzv.plavi pasosi) produzena do 31.decembra 2011.g. Zakon o izmeni i dopuni Zakona o putnim ispravama kojim je pruduzena vaznost plavih pasosa je stupio na snagu 30.oktobra 2010.g. Podsecamo da se zahtevi za biometrijske pasose mogu podneti u jednom od tri diplomatsko-konzularna predstavnistva Srbije u SAD – Ambasadi u Vasingtonu i konzulatima u Njujorku i Cikagu. Zahtevi za plave pasose se podnose prema jurisdikcionom podrucju diplomatsko-konzularnog predstavnistva Srbije u SAD. Punu informaciju o podnosenju zahteva i potrebnim dokumentima mozete naci na sledecem linku sa sajta Ambasade. http://www.serbiaembusa.org/lat/consularservicestext.php?subaction=showfull&id=1196935940&archive=&start_from=&ucat=27& S postovanjem, Ambasada Republike Srbije Vasington
Link to comment
  • 2 months later...

dijasporicarikakva je situacija sa vadjenjem dokumenata (LK, pasos) za vas u beogradu? drugari stize na 72 sata u beograd iz daleka i treba ovo da zavrsi, ima sve papire. da li ima neki poseban salter ili posebna stanica MUP sa posebnom ubrzanom procedurom za 'vake?hvala

Link to comment

@gazzadok se ne javi neko ko zna bolje od mene, samo da ti ukazem na 1 stvar: ako bi mogao da nabavi nekakav papir na kome pise da mora hitno da se vrati zbog nastavka lecenja, bla, bla, moraju mu izdati pasos u roku od 48 sati.

Edited by aram
Link to comment
dijasporicarikakva je situacija sa vadjenjem dokumenata (LK, pasos) za vas u beogradu? drugari stize na 72 sata u beograd iz daleka i treba ovo da zavrsi, ima sve papire. da li ima neki poseban salter ili posebna stanica MUP sa posebnom ubrzanom procedurom za 'vake?hvala
Ako živi i radi u inostranstvu (i to može da dokaže dozvolom boravka, i sl.), neka ode u Ljermontovljevu, neka priloži fotokopiju radne dozvole, dozvole boravka, šta već, i kaže da mora da se vrati za 3-4 dana na posao u inostranstvu. Izdaće mu pasoš u roku od 48 sati, obično već sledećeg dana.
Link to comment

Ja mislim da je procedura ista u svakom opstinskom MUP-u, da ne mora da se ide na neku specijalnu adresu. Bar je tako bilo letos. Priloziti strani pasos ili boravisnu dozvolu/vizu ili tako nesto sto pokazuje da stalno boravi u inostranstvu. Ako moze, priloziti pismo od poslodavca gde pise da mora da se vrati na posao tog i tog dana... Za 2 dana bi trebalo da bude gotovo u takvim slucajevima.

Link to comment
  • 11 months later...

Ma, to uopšte nije tačno, jer je sasvim normalno da nekom u toku važenja boravišne dozvole istekne pasoš, pa ga menja. Desiće im se eventualno da neće moći da napuštaju zemlju u kojoj žive. Nego to samo pumpaju atmosferu, jer su se probudili dva dana pred božić da menjaju pasoš, iako su imali celu godinu da to urade. A najavljivano je sto puta da više neće biti produžavanja roka.Klasična srpska posla, sve uvek u zadnji momenat.

Link to comment
  • 4 weeks later...
Klasična srpska posla, sve uvek u zadnji momenat.
Nesto bas i nisam siguran da je u ovom slucaju krivica na ambasadama i konzulatima.Ja sam u sidnejskom konzulatu podneo zahtev za pasos cim je dobio potrebnu opremu u decembru 2009. Pasos sam dobio za mesec i po do dva meseca.Ko je dve godine cekao da mu pasos istekne pa se osvestio sada da vise ne vazi to je njegov problem.Naravno, drugacija je situacija ako u zemlji boravka nema ambasade ili ambasada nema potrebnu opremu, ali opet se moglo za dve godine planirati vadjenje pasosa u najblizoj ambasadi ili konzulatu (da i ne pominjem ljude koji zive u Evropi i gde mogu da za 100-ak eura skoknu na vikend). Znalo se vec od 2008. da ce se pasosi menjati.Ko ima samo jedan pasos i to je pasos Srbije on je i duzan da vodi racuna i prati procedure vezane za to.Jedino sto bih zamerio ambasadama i konzulatima je rasporedjivanje opreme za obradu podataka koji se salju centru za izdavanje pasosa. Trebalo je prioritet dati udaljenim zemljama u kojima ima solidan broj drzavljana jer je njima daleko teze da dodju do Srbije i vade pasos nego ljudima u Evropi. Tako da je po meni Sidnej trebao da dobije opremu pre Beca, Londona i ostalih evropskih ambasada sto se nije desilo. Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...