Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

:isuse:
ja dolazim u BG prekosutra na par dana i razmisljao sam da se zezam sa LK, ali ako moram ponovo da se slikam, onda cu da ostavim za neki drugi put.A sto se tice tih datuma, oni to sebi ostavljaju vremena, ako zavrse pre, bolje nego da kasne.
Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

Ja sam predao pre 15ak dana i treba da podignem posle 21og. Isto sam se tako raspitivao - jurio razne Sopote i Barajeva, ali se na kraju ispostavilo da više čak ni kod mene na NBG nije tako strašno. Odeš ujutru oko 7h, nakon 15-20 minuta dobiješ broj na osnovu kog se pojaviš istog dana u dato vreme, kada ti, nakon nekih pola sata čekanja i uzimanja podataka, kažu da tu istu proceduru ponoviš za 20 dana, kad dođeš da pokupiš dokumenta - s tim da preuzimanje, logično, kraće traje. Postoji mogućnost dobijanja dokumenata i po hitnom postupku, u roku od dva dana, čini mi se.

Link to comment
Ja sam predao pre 15ak dana i treba da podignem posle 21og. Isto sam se tako raspitivao - jurio razne Sopote i Barajeva, ali se na kraju ispostavilo da više čak ni kod mene na NBG nije tako strašno. Odeš ujutru oko 7h, nakon 15-20 minuta dobiješ broj na osnovu kog se pojaviš istog dana u dato vreme, kada ti, nakon nekih pola sata čekanja i uzimanja podataka, kažu da tu istu proceduru ponoviš za 20 dana, kad dođeš da pokupiš dokumenta - s tim da preuzimanje, logično, kraće traje. Postoji mogućnost dobijanja dokumenata i po hitnom postupku, u roku od dva dana, čini mi se.
znaci dovoljno je otici u mup nbgd u 7 ujutro? da li mogu da izmem i za zenu i klinca ili moramo svo troje da se pojavimo tamo?
Link to comment
znaci dovoljno je otici u mup nbgd u 7 ujutro? da li mogu da izmem i za zenu i klinca ili moramo svo troje da se pojavimo tamo?
ne znam za klinca, ali tvoja supruga mora da se pojavi. ovde kod mene nisu hteli da daju pasos mojoj babi da mi posalje, a poznajem sve ljude koji rade tamo. dajes otisak i kada podnosis prijavu i kada uzimas pasos.
Link to comment

Moraju svi da se pojave zbog otisaka i sl, ali mislim da ne moraju svi da dolaze ujutru da uzmu brojeve. Ipak, najbolje da ih okreneš telefonom, jer stvarno nisam siguran.

Link to comment
Moraju svi da se pojave zbog otisaka i sl, ali mislim da ne moraju svi da dolaze ujutru da uzmu brojeve. Ipak, najbolje da ih okreneš telefonom, jer stvarno nisam siguran.
imas li broj negde?
Link to comment
znaci dovoljno je otici u mup nbgd u 7 ujutro? da li mogu da izmem i za zenu i klinca ili moramo svo troje da se pojavimo tamo?
Ako se već dižeš tako rano, ja bih otišao i pola sata ranije, dakle pola 7. Neku bitnu razliku u velikoj slici tvog umora tog dana ne čini, a iz sledećeg razloga: tamo će biti čovek koji pravi spisak po hronološkom redu, poželjno je biti u prvoj polovini spiska nego u drugoj. U pola 8 ili 8 će se pojaviti cajkan koji će uzeti spisak, dati ga ćati za stolom, koji će redom prozivati ljude i govoriti im kada da dođu. Ako si u prvoj polovini spiska, bolje ti je zakazati da predaš za/pokupiš dokumenta što ranije, dakle između 10 i 11 pitaj ih imaju li slobodnih termina. Razlog: tokom dana će im nekoliko puta padati sistem, biće uvek nezgodnih likova kojima iz nekog razloga procedura traje 30 umesto 10 minuta, pauze, lični pozivi, itd. Drugar je sav srećan dobio termin u 3, a taj dan je baš bio baksuzan sa baš svakakvim nedaćama pa je došao na red u 19:30. Ja kad sam podizao, rekli mi u 11, u 11:20 sam ušao, u 11:30 izašao.
Link to comment
  • 1 month later...
Sa B92: "Vlada Srbije uputila je u skupštinsku proceduru Predlog zakona kojim se rok važenja pasoša produžava do kraja 2010. godine."
E, шта би од тога? На сајту амбасаде и даље пише "до краја 2009" за плаве пасоше. Јел' дошло време да подгревамо тему, ево са'ће нова година? :P
Link to comment
E, шта би од тога? На сајту амбасаде и даље пише "до краја 2009" за плаве пасоше. Јел' дошло време да подгревамо тему, ево са'ће нова година? :P
Nemam zvaničan link, ali evo ti ove vesti. Izgleda da stvarno vaze do kraja sledeće godine... Edited by papapavle
Link to comment
Nemam zvaničan link, ali evo ti ove vesti. Izgleda da stvarno vaze do kraja sledeće godine...
Е добро онда... мало ми је без везе да пичим двапут до Дисија, целодневна зајебанција. Провео бих на вађењу пасоша више времена него на самом путовању... за стари пасош је ипак лакше.
Link to comment
  • 5 months later...

koliko je meni poznato, vaze. trebalo bi da moze u hrvatsku. trebalo bi da moze i u zemlje eu, samo sto je onda potrebno vaditi vizu i pasos mora da vazi jos 3 meseca od datuma povratka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...