Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

http://www.mup.gov.rs/domino/dokumenta.nsf/staralkVidiš, u pravu si. To je nešto od skora. Jer ja sam izvadio ove godine onu staru, i izdavali su je paralelno sa novom.
ja se retko bash zainteresujem za drzavne svinjarije, al kad pratim, razbijam. vish ti to ^_^
Važeća lična karta ti je neophodna kod vadjenja novog pasoša.
Pa nemam, istekla mi i ova stara u aprilu sad.gif
koalicijoni je pre dve nedelje predao za sve biometrije iz cuga, 1 komplet papira za sve. lk mu je istekla u aprilu ove godine, a pasosh pre 2 godine. i niko mu nishta nije rekao.dakle, obrishi suzeeee draaagaaaa :)takav je prokleti stampedo, da je sva prilika da niko ne gleda takve sitne nezakonite detalje :P
Link to comment
koalicijoni je pre dve nedelje predao za sve biometrije iz cuga, 1 komplet papira za sve. lk mu je istekla u aprilu ove godine, a pasosh pre 2 godine. i niko mu nishta nije rekao.dakle, obrishi suzeeee draaagaaaa :)takav je prokleti stampedo, da je sva prilika da niko ne gleda takve sitne nezakonite detalje :P
I ja cu tako izgleda, sad sto postavljam idiotska pitanja po forumu to je samo zbog toga da predupredim idiotske situacijeu koje me moze dovesti 1 neobavestenost -_- Bas me vala briga i da mi nesto kazu (osim ako bivstvovanje bez vazece lk posle odredjenog perioda ne prerasta u krivicno delo :unsure: )Pasos u principu ne moras ni da imas, putovanja su ionako 1 luksuz i kapris.
Link to comment

Podneo zahtev za crveni passaporte u konzulatu za mua i za tatinu princezu.Prošlo je začuđujuće glatko s obzirom da su cockups izgleda neizbežni. Prvo što mi prilikom zakazivanja termina rekoše samo datum i radno vreme, a sad kad smo stigli ispade da moraš da se javiš u tačno toliko-i-toliko sati, inače miniraš rad ministarstva. Drugo je ispala sa fotkama; rekoše mi i tada, a ista informacija stoji i na sajtu još uvek, da se pripreme digitalne fotke 5x5 cm. I nakon što se namučismo da napravimo biometrijsku fotku kod fotografa u tom nesvakidašnjem formatu, pri pomenu tih gotovih fotki službenici maltene odsecahu mali štrajkački prst. Ko majku da sam im opsovao. Onda su saznali da treba da slikaju dete koje nema ni dve godine i tu nastaje panika; uzbuđeno-plačno-očajnim glasom čovek objašnjava da još nisu do sada imali zahtev za pasoš za tako mladu osobu, kako će slikanje biti pakao, jer je sve namešteno i ništa ne sme da se dira ili pomera, a deca su jelte nemirna. Welcome to the world of pain, bitch. I mi smo, naravno, bili presrećni što će malena morati ponovo da se slika, pogotovo što se na putu do Štutgarta ispovraćala i odavala je utisak kao da je celu noć bila na bierfestu. Uglavnom, bio je ceo cirkus, pogotovo zbog otisaka i na kraju se nekako završilo. Od strane osoblja primetno manje excesa nego prilikom proteklih susreta (aka "znaš li ti bato da mi dete dobija niže ocene u školi samo zato što je Srbin?").Stvari koje su ostavile utisak:- prostorije konzulata koje izgledaju kao zamrznute u vremenu; tačnije kao prostorije mesne zajednice Kozara na NBG, tamo neke '78, sa sve pratećim rashodovanim "nameštajem" iz tog vremena i plakatima sa lepotama naše zemlje (sa kojih se nekim čudom ne smeši drug Stari na Brijunima). Plakati su toliko stari da bi na ebayu kao antikvitetski kolekcionarski primerci doneli dovoljno para da se obnovi ceo konzulat.- izjava ruralnoj stranci: 'Izvod iz matične knjige rođenih treba da bude na srpskom formularu, odnosno kako mi to popularno zovemo "domaći"...'- cela skalamerija koja je bila nepremostivi problem kod primanja zahteva za crvenim pasošem u konzulatima širom sveta se sastoji od kompijutera sa softverom, digitalnog fotoaparata klase 150€, stolice koja mora da stoji na strogo obeleženom mestu i skenera za otisak prstiju odnosno potpisa. Koliko sam mogao da vidim, softver radi po principu "nahrani svinje i ništa ne diraj" i službenici se u skladu sa time i ponašaju.

Link to comment

podigla novi pasos i lk ^_^ jos su bili zadovoljni onom 5x5 slikom i pustili me da biram hocu li tu ili ruznu digitalnu gde delujem izmrcvareno i zrikavo. svidja mi se sto pri podizanju treba ponovo ostaviti otisak prsta radi dokazivanja da si to ti, a onda treba jos jednom to uciniti i za licnu kartu, dva minuta kasnije :D i svidja mi se sto aparati za otisak stoje na krajnjem levom kraju saltera, a traze ti desni prst. malo levo pa desno, hopa-cupa.

Link to comment
ma ok :)Razloga ima onoliko.. i karta i sve ostalo, pa šta bude upalilo.. Najveći problem je što mora da šalje u Hag da stave novu entry vizu a ne toliko što sama izrada traje koliko traje
je l smo mi to komsije? :)moja oba pasosa (i stari i novi) su trenutno u Hagu, valjda nece dugo, imam kartu nazad za 1. Sep...
Nadam se da nadlezni organ moze da izda i novu licnu kartu po toj ubrzanoj proceduri, a ne samo putnu ispravu.
meni pri predaji u SUP-u rekli da ne moze, pa moram da se vracam u rodni grad po nju pre nego krenem...
Link to comment
podigla novi pasos i lk ^_^ jos su bili zadovoljni onom 5x5 slikom i pustili me da biram hocu li tu ili ruznu digitalnu gde delujem izmrcvareno i zrikavo. svidja mi se sto pri podizanju treba ponovo ostaviti otisak prsta radi dokazivanja da si to ti, a onda treba jos jednom to uciniti i za licnu kartu, dva minuta kasnije :D i svidja mi se sto aparati za otisak stoje na krajnjem levom kraju saltera, a traze ti desni prst. malo levo pa desno, hopa-cupa.
Otisak prsta pri podizanju je potreban zato što software uvršćuje tvoju ispravu u registar važećih, tek nakon što ostaviš otisak prilikom podizanja isprave. To postoji u još dosta zemalja.
Link to comment

mozda je vec receno, ali ako nije: vi koji morate da vadite pasos/lk u provinciji, dodajte dva dana na tih 48h urgentno. u pozarevcu npr za BG idu petkom i utorkom, pa ako predas u petak, najverovatnije ces dobiti pasos u utorak, ali moze da se desi da ostane za sledeci petak, i tako se urgentno vadjenje pretvori u 4 do 7 dana...

Link to comment
  • 4 weeks later...

danas je gospođa otišla da traži novi novi pasoš. stari novi maznut u belom svetu. savski venac. ponovo slikanje, ponovo uzimanje otisaka prsta. pa imate to u arhivi. a, ne, mora ponovo to je bilo u januaru. jedina vajda je što joj nisu tražili ponovo ona uverenja: državljanstvo i krštenicu.

Link to comment
danas je gospođa otišla da traži novi novi pasoš. stari novi maznut u belom svetu. savski venac. ponovo slikanje, ponovo uzimanje otisaka prsta. pa imate to u arhivi. a, ne, mora ponovo to je bilo u januaru. jedina vajda je što joj nisu tražili ponovo ona uverenja: državljanstvo i krštenicu.
Da, ako prodje vise od 6 meseci, "biometrija" se uzima ponovo :twak:
Link to comment
  • 2 weeks later...

bio u matici, gde sam, na preporuku ljudi iz stutgartskog konzulata (...guzva kod nas, ceka se puno itd), izvadio novi pasos.predao u ponedeljak popodne - podigao u sredu. bez cekanja, bez problema, zbunjen i (prijatno) iznenadjen.

Link to comment
bio u matici, gde sam, na preporuku ljudi iz stutgartskog konzulata (...guzva kod nas, ceka se puno itd), izvadio novi pasos.predao u ponedeljak popodne - podigao u sredu. bez cekanja, bez problema, zbunjen i (prijatno) iznenadjen.
Nakon što sam ja bio tamo sa slikanjem deteta i uzimanjem dečijih otisaka su počeli, znači, da preporučuju da se ide u domaju :lol:
Link to comment
  • 3 weeks later...
Da, ako prodje vise od 6 meseci, "biometrija" se uzima ponovo :twak:
:isuse: Ja sam pre 14 dana išao u MUP Vračar duznem pasoš. Došli (rodjaka i ja) oko 7, u 8 počeli da dele brojeve, mi uzeli broj u 8.10, još mogli da biramo kada da dodjemo.došli kad smo zakazali, prozvali nju pa mene, završili sve. sad ide caka - rekli nam da dodjemo po pasoš za 15 radnih dana. to je 23.10.pošto ona mora da putuje, zvala, skoro iz zezanja danas da ih moli da joj pasoš završe recimo 21og a oni joj rekli da joj je pasoš gotov :Dne kapiram foru da ti kažu da nešto traje 15 radnih dana, a očigledno traje najviše 10.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...