Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

Nadam se da nadlezni organ moze da izda i novu licnu kartu po toj ubrzanoj proceduri, a ne samo putnu ispravu.
Bilo bi dobro, mada ja licno sumnjam jer ti LK nije potrebna za put u inostranstvo.
Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

Bilo bi dobro, mada ja licno sumnjam jer ti LK nije potrebna za put u inostranstvo.
Ma nije mi potrebna ni uopste, ne pamtim kad mi je za nesto trebala, ali traze vazecu na uvid za izdavanje pasosa.Mozda za te hitne slucajeve ne traze, ali iskustvo me je naucilo da u ovakvim slucajevima ne trazim logiku.
Link to comment
Ma nije mi potrebna ni uopste, ne pamtim kad mi je za nesto trebala, ali traze vazecu na uvid za izdavanje pasosa.Mozda za te hitne slucajeve ne traze, ali iskustvo me je naucilo da u ovakvim slucajevima ne trazim logiku.
Važeća lična karta ti je neophodna kod vadjenja novog pasoša. Ako već imaš biometrijsku ličnu kartu, ne treba ti ništa od dokumenata za pasoš (uverenje o državljanstvu, krštenica, itd.), jer već imaju skenirano u l.k.Kad izvadiš novi pasoš sa starom l.k., neće ti trebati dokumenta za novu lk.Inače, znam da i biometrijsku ličnu kartu hoće da izdaju po hitnom postupku, ljudima koji žive u inostranstvu, ako to zatraže i pokažu dozvolu boravka u inostranstvu.
Link to comment
Ako već imaš biometrijsku ličnu kartu
Pa nemam, istekla mi i ova stara u aprilu :(
Inače, znam da i biometrijsku ličnu kartu hoće da izdaju po hitnom postupku, ljudima koji žive u inostranstvu, ako to zatraže i pokažu dozvolu boravka u inostranstvu.
Znaci prvo moram LK, kako god okrenem, a ne treba mi za pisljiva boba. Uffffff
Link to comment
Pa nemam, istekla mi i ova stara u aprilu :( Znaci prvo moram LK, kako god okrenem, a ne treba mi za pisljiva boba. Uffffff
Pa vidi, imaš i medjurešenje. Možeš da izvadiš onu staru ličnu kartu-knjižicu. Ona se dobija odmah, tj. istog dana, a svakako važi do 2011. godine, i dovoljna ti je da dobiješ novi pasoš.Možda ti je to najbolje rešenje.Ja nisam izvadio novu ličnu kartu, uzeo sam onu staru, koju sam dobio odmah, i sa tom izvadio novi pasoš. A onda imaš dve godine da izvadiš novu ličnu kartu, a dotle će i gužve da prestanu.
Link to comment
Pa vidi, imaš i medjurešenje. Možeš da izvadiš onu staru ličnu kartu-knjižicu. Ona se dobija odmah, tj. istog dana, a svakako važi do 2011. godine, i dovoljna ti je da dobiješ novi pasoš.Možda ti je to najbolje rešenje.Ja nisam izvadio novu ličnu kartu, uzeo sam onu staru, koju sam dobio odmah, i sa tom izvadio novi pasoš. A onda imaš dve godine da izvadiš novu ličnu kartu, a dotle će i gužve da prestanu.
Da li neko zna da li za novu LK ponovo fotografisu ako ta osoba vec ima novi pasos?Koliko sam cuo da ako se ima nova licna karta, onda koriste istu sliku [i ostale podatke] i za pasos.
Link to comment
Da li neko zna da li za novu LK ponovo fotografisu ako ta osoba vec ima novi pasos?Koliko sam cuo da ako se ima nova licna karta, onda koriste istu sliku [i ostale podatke] i za pasos.
Ako imaš novu lk, tu istu fotku koriste za sošku.
Link to comment
Pa vidi, imaš i medjurešenje. Možeš da izvadiš onu staru ličnu kartu-knjižicu. Ona se dobija odmah, tj. istog dana, a svakako važi do 2011. godine, i dovoljna ti je da dobiješ novi pasoš.Možda ti je to najbolje rešenje.Ja nisam izvadio novu ličnu kartu, uzeo sam onu staru, koju sam dobio odmah, i sa tom izvadio novi pasoš. A onda imaš dve godine da izvadiš novu ličnu kartu, a dotle će i gužve da prestanu.
Ha, pa odlicno ako moze tako, mislila sam da moraju i stare licne karte da se zamene biometrijskim do kraja godine.Dokumentacija za LK bese izvod iz maticne knjige i drzavljanstvo + slika?
Link to comment
Ha, pa odlicno ako moze tako, mislila sam da moraju i stare licne karte da se zamene biometrijskim do kraja godine.Dokumentacija za LK bese izvod iz maticne knjige i drzavljanstvo + slika?
Može, može, ove stare važe do 2011. Ne treba ti ništa od toga. Stara lična karta, slike i da se poplaćaju takse.A za novu ličnu ti treba sve to.
Link to comment
Pa vidi, imaš i medjurešenje. Možeš da izvadiš onu staru ličnu kartu-knjižicu. Ona se dobija odmah, tj. istog dana, a svakako važi do 2011. godine, i dovoljna ti je da dobiješ novi pasoš.
nisam sigurna, chini mi se da je u medjuvremenu bila neka objava da vishe nece da izadju stare LK nikako.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...