Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

Pricala mi je jedna drugarica iz Rima [tamo je od 99] da neke godine to produzenje traje toliko dugo da kad ga konacno dobijes, skoro je vreme da predas za novo produzenje.
Pa da. U Rimu se čeka i po 8-9 meseci, pa dodaj još dva pre isteka kad moraš da predaš za novu. Onda kome važi godinu dana, praktično već mora da preda za novu. Na sreću većini važi 2 godine. :lol:
Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

ali, samo u poslednje dve nedelje, preko 30 stranaca je platilo ove kazne. pri tom, nisu u pitanju bekpekeri, duguderi i turisti, nego oni koji zive i rade ovde, neki od njih i godinama.
duguderi = NVO?
Link to comment
  • 4 weeks later...

E shta se deshava ako do kraja godine NE zamenish/(uzmesh novi) pasosh? Ja bih da izbegnem guzhve a verovatno netju da putujem nigde pochetkom sledetje godine pa bih uzeo tako januar februar.

Link to comment
E shta se deshava ako do kraja godine NE zamenish/(uzmesh novi) pasosh? Ja bih da izbegnem guzhve a verovatno netju da putujem nigde pochetkom sledetje godine pa bih uzeo tako januar februar.
Pa nista, ne mozes da mrdnes iz zemlje tih par meseci.
Link to comment

ne mogu da nađem na temi. Ako neko ko živi u inostranstvu vadi pasoš kada dođe kod nas da li može da se iskamči neka ubrzana procedura? (posebno ako mora da se šalje u stranu zemlju da bi se ponovo izdala viza)

Link to comment
ne mogu da nađem na temi. Ako neko ko živi u inostranstvu vadi pasoš kada dođe kod nas da li može da se iskamči neka ubrzana procedura? (posebno ako mora da se šalje u stranu zemlju da bi se ponovo izdala viza)
Mislim da ne moze, tj. ne znam sta bi moglo da se ubrza. Mozda samo zakazivanje za podnosenje zahteva?Jer se sam pasos izradjuje u Srbiji, tako da u vreme cekanja moras da uracunas i slanje do Beograda i nazad.
Link to comment
nađoh, po hitnom postupku se izdaje za 48h
Izvini, ja prevideh da si napisao ako neko dodje da to radi u Srbiji - ja sam ono pisao za iz inostranstva.Da, 48h je hitni postupak, neki kazu da je dovoljno pokazati avio kartu, neki da traze razlog :unsure:
Link to comment

ma ok :)Razloga ima onoliko.. i karta i sve ostalo, pa šta bude upalilo.. Najveći problem je što mora da šalje u Hag da stave novu entry vizu a ne toliko što sama izrada traje koliko traje

Link to comment
ma ok :)Razloga ima onoliko.. i karta i sve ostalo, pa šta bude upalilo.. Najveći problem je što mora da šalje u Hag da stave novu entry vizu a ne toliko što sama izrada traje koliko traje
Pa pile bre ko ti to dolazi u posetu?radovan-karadzic-46_781392c.jpg:lolol:
Link to comment

Hvala :)

У изузетно хитним случајевима (потреба за хитним лечењем у иностранству, обавештење о смрти или тешкој болести члана уже породице, неодложан службени пут) или из других оправданих разлога, ако су уз захтев приложени докази који потврђују разлоге хитности, надлежни орган је дужан да путну исправу изда најкасније у року од 48 сати од тренутка подношења захтева.
Nadam se da nadlezni organ moze da izda i novu licnu kartu po toj ubrzanoj proceduri, a ne samo putnu ispravu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...