Jump to content

Red Alert za Plavi Pasos

Tresko

Recommended Posts

Razzmatazz

Ovde u DE je 59 evritja taksa za novi passaporte.BTW, je l' svi zaposleni u konzulatu moraju da imaju neku beše diplomatsku školu/akademiju/whatever ili je to rezervisano samo za više službenike (sem najviših, njima je sud njihove partije jedina bitna stvar)?

• Replies 408
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• jms_uk

102

• Tresko

33

• Razzmatazz

15

• kurdi

13

Top Posters In This Topic

ne verujem da imaju svi posebne diplomatske skole. znam nekoliko postava konzulata srbije (da ne ofiram koji su) i grcke i behu raznih struka (pravnici, jezicari, fpn) bez posebne skole. ministar nam je strucnjak to je valjda dovoljno.pogledah sajt njujorskog konzulata, bezveze kliknuh iz maila.praznici koje praznuju:

Državni praznici Republike Srbije:1. i 2. januar - Nova godina (dva dana)7. januar - prvi dan Božića (jedan dan)15. februar - Sretenje, Dan državnosti Republike Srbije (jedan dan)4 dana za Vaskršnje praznije prema Julijanskom kalendaru, počev od Velikog Petka pa do dana Vaskrsa1. i 2. maj - Praznik rada (dva dana)Državni praznici zemlje domaćina:1. januar - New Year s Day2. januar - New Year s Holiday3. januar - New Year s Holiday15. januar - Martin Luther King Jr s Birthday12. februar - Lincoln s Birthday19. februar - Washington s Birthday6. april - Good Friday28. maj - Memorial Day4. jul - Independence Day3. septembar - Labor Day8. oktobar - Columbus Day12. novembar - Veteran s Day22. novembar - Thankssgiving day23. novembar - Day after Thanksgiving day25. decembar - Christmas Day31. decembar - Year s End Holiday
ko ovoliko praznika u us iskopa, sve sa rodjendanima je :ziga:
praznici koje praznuju: ko ovoliko praznika u us iskopa, sve sa rodjendanima je :ziga:
pa moraju, inace bi od maja do kraja godine morali da rade non-stop :lol:
ne verujem da imaju svi posebne diplomatske skole. znam nekoliko postava konzulata srbije (da ne ofiram koji su) i grcke i behu raznih struka (pravnici, jezicari, fpn) bez posebne skole.
To su različite struke koje mogu da rade u DKP, ali svi oni imaju pred odlazak obuku od nekoliko meseci za posao koji tamo rade. To bi trebalo da je 1 pravilo, mada ne sumnjam da ima izuzetaka.
Razzmatazz

Ma ja se već pitam da li imaju ikakvu školu. Pored onog već očekivanog i uobičajenog "alo", bez dobar dan (nema ni otpozdravljanja na moje 'dobar dan' ), bez predstavljanja, nix "konzulat delta holdinga, izvolite?", imao sam utisak da sam ostatak razgovora vodio sa autističnim Libijcem koji je bio na dvonedeljnom kreš kursu srpskog jezika pre petnaest godina.

Ovde u DE je 59 evritja taksa za novi passaporte.
jel to informacija iz konzulata u stutgartu? meni su u tamo rekli da izvadim novi pasos u srbiji, kao kod njih mnogo komplikovana procedura :blink::lol: bese to u oktobru prosle godine, kada sam prijavljivao rodjenje deteta
Razzmatazz
jel to informacija iz konzulata u stutgartu? meni su u tamo rekli da izvadim novi pasos u srbiji, kao kod njih mnogo komplikovana procedura :blink::lol: bese to u oktobru prosle godine, kada sam prijavljivao rodjenje deteta
Da, Stutti-gartti, štono bi rekli žabari. Počeli su da rade zamene pasoša valjda od aprila. Verujem da je njima procedura izuzetno komplikovana. Koliko znam, zoveš da zakažeš termin za predaju zahteva, oni ti izvade neki datum kroz dva-tri meseca i onda se ograde da rok za samu izradu traje dva meseca.
  • 2 weeks later...

Poziv dijaspori da zameni pasoše u Srbijidesk - 13. jun 2009. u 15.51Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je najava ukidanja viza građanima Srbije za ulazak u zemlje EU „priznanje policiji i pravosuđu Srbije”.„To što je Evropska komisija rekla da će u julu pokrenuti proceduru za ukidanje viza građanima Srbije je na neki način priznanje policiji i pravosuđu jer se najveći broj oblasti za viznu liberalizaciju odnosi upravo na te teme”, rekao je Dačić u Petrovcu na Mlavi.Ministar unutrašnjih poslova je pozvao građane Srbije koji borave u inostranstvu da pasoše zamene u Srbiji zbog komplikovane procedure u konzulatima i ambasadama.„Moramo se dobro organizovati, imajući u vidu, ukoliko dođe do pozitivne odluke o ukidanju viza, to će važiti samo za nosioce novih pasoša”, istakao je Dačić.http://www3.serbiancafe.com/lat/vesti/14/6...e-u-srbiji.html

Poziv dijaspori da zameni pasoše u Srbiji...Ministar unutrašnjih poslova je pozvao građane Srbije koji borave u inostranstvu da pasoše zamene u Srbiji zbog komplikovane procedure u konzulatima i ambasadama.„Moramo se dobro organizovati, imajući u vidu, ukoliko dođe do pozitivne odluke o ukidanju viza, to će važiti samo za nosioce novih pasoša”, istakao je Dačić.http://www3.serbiancafe.com/lat/vesti/14/6...e-u-srbiji.html
ajde... dodje mi da pozovem ja njega da mi refundira kartu do Srbije... <_<
Da, Stutti-gartti, štono bi rekli žabari. Počeli su da rade zamene pasoša valjda od aprila. Verujem da je njima procedura izuzetno komplikovana. Koliko znam, zoveš da zakažeš termin za predaju zahteva, oni ti izvade neki datum kroz dva-tri meseca i onda se ograde da rok za samu izradu traje dva meseca.
I u konzulatu u Trstu je 59 evritja novi pasoš. Sad se zove da se zakazuje Septembar, druga polovina. Juli i Avgust prepunjeni. To da bi ti novi pasoš stigao do kraja 2009. :lol:
  • 3 weeks later...

nekako mi najlogicnije da ovde stavim najnoviji hit za popunjavanje budzeta, ako je nekom potrebno:od aprila (navodno, posto niko nije dobio nikakvo obavestenje o tome), stranci koji imaju boravisnu/radnu vizu u srbiji, moraju da se jave policiji radi produzenja mesec dana pre isteka vize, inace sledi druzenje sa sudijom za prekrsaje u vrednosti od 3,000 do 50,000 dinara.

nekako mi najlogicnije da ovde stavim najnoviji hit za popunjavanje budzeta, ako je nekom potrebno:od aprila (navodno, posto niko nije dobio nikakvo obavestenje o tome), stranci koji imaju boravisnu/radnu vizu u srbiji, moraju da se jave policiji radi produzenja mesec dana pre isteka vize, inace sledi druzenje sa sudijom za prekrsaje u vrednosti od 3,000 do 50,000 dinara.
Cuj, produzuje boravisnu vizu koja se izdaje na 90 dana. Ne moze da sedne u auto/autobus/voz i dopelja do najblize granice, popije sok, i udje ponovo nazad?
расејан
Cuj, produzuje boravisnu vizu koja se izdaje na 90 dana. Ne moze da sedne u auto/autobus/voz i dopelja do najblize granice, popije sok, i udje ponovo nazad?
Далеко грана, велика је Србија... :P
U Italiji moraš da se javiš zaradi produženja boravišne vize najmanje DVA meseca pre isteka. Inače ti sledi druženje sa sudijom i progon.