Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

Ovde u DE je 59 evritja taksa za novi passaporte.
jel to informacija iz konzulata u stutgartu? meni su u tamo rekli da izvadim novi pasos u srbiji, kao kod njih mnogo komplikovana procedura :blink::lol: bese to u oktobru prosle godine, kada sam prijavljivao rodjenje deteta
Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

jel to informacija iz konzulata u stutgartu? meni su u tamo rekli da izvadim novi pasos u srbiji, kao kod njih mnogo komplikovana procedura :blink::lol: bese to u oktobru prosle godine, kada sam prijavljivao rodjenje deteta
Da, Stutti-gartti, štono bi rekli žabari. Počeli su da rade zamene pasoša valjda od aprila. Verujem da je njima procedura izuzetno komplikovana. Koliko znam, zoveš da zakažeš termin za predaju zahteva, oni ti izvade neki datum kroz dva-tri meseca i onda se ograde da rok za samu izradu traje dva meseca.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Poziv dijaspori da zameni pasoše u Srbijidesk - 13. jun 2009. u 15.51Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je najava ukidanja viza građanima Srbije za ulazak u zemlje EU „priznanje policiji i pravosuđu Srbije”.„To što je Evropska komisija rekla da će u julu pokrenuti proceduru za ukidanje viza građanima Srbije je na neki način priznanje policiji i pravosuđu jer se najveći broj oblasti za viznu liberalizaciju odnosi upravo na te teme”, rekao je Dačić u Petrovcu na Mlavi.Ministar unutrašnjih poslova je pozvao građane Srbije koji borave u inostranstvu da pasoše zamene u Srbiji zbog komplikovane procedure u konzulatima i ambasadama.„Moramo se dobro organizovati, imajući u vidu, ukoliko dođe do pozitivne odluke o ukidanju viza, to će važiti samo za nosioce novih pasoša”, istakao je Dačić.http://www3.serbiancafe.com/lat/vesti/14/6...e-u-srbiji.html

Link to comment
Poziv dijaspori da zameni pasoše u Srbiji...Ministar unutrašnjih poslova je pozvao građane Srbije koji borave u inostranstvu da pasoše zamene u Srbiji zbog komplikovane procedure u konzulatima i ambasadama.„Moramo se dobro organizovati, imajući u vidu, ukoliko dođe do pozitivne odluke o ukidanju viza, to će važiti samo za nosioce novih pasoša”, istakao je Dačić.http://www3.serbiancafe.com/lat/vesti/14/6...e-u-srbiji.html
ajde... dodje mi da pozovem ja njega da mi refundira kartu do Srbije... <_<
Link to comment
Da, Stutti-gartti, štono bi rekli žabari. Počeli su da rade zamene pasoša valjda od aprila. Verujem da je njima procedura izuzetno komplikovana. Koliko znam, zoveš da zakažeš termin za predaju zahteva, oni ti izvade neki datum kroz dva-tri meseca i onda se ograde da rok za samu izradu traje dva meseca.
I u konzulatu u Trstu je 59 evritja novi pasoš. Sad se zove da se zakazuje Septembar, druga polovina. Juli i Avgust prepunjeni. To da bi ti novi pasoš stigao do kraja 2009. :lol:
Link to comment
  • 3 weeks later...

nekako mi najlogicnije da ovde stavim najnoviji hit za popunjavanje budzeta, ako je nekom potrebno:od aprila (navodno, posto niko nije dobio nikakvo obavestenje o tome), stranci koji imaju boravisnu/radnu vizu u srbiji, moraju da se jave policiji radi produzenja mesec dana pre isteka vize, inace sledi druzenje sa sudijom za prekrsaje u vrednosti od 3,000 do 50,000 dinara.

Link to comment
nekako mi najlogicnije da ovde stavim najnoviji hit za popunjavanje budzeta, ako je nekom potrebno:od aprila (navodno, posto niko nije dobio nikakvo obavestenje o tome), stranci koji imaju boravisnu/radnu vizu u srbiji, moraju da se jave policiji radi produzenja mesec dana pre isteka vize, inace sledi druzenje sa sudijom za prekrsaje u vrednosti od 3,000 do 50,000 dinara.
Cuj, produzuje boravisnu vizu koja se izdaje na 90 dana. Ne moze da sedne u auto/autobus/voz i dopelja do najblize granice, popije sok, i udje ponovo nazad?
Link to comment
Cuj, produzuje boravisnu vizu koja se izdaje na 90 dana. Ne moze da sedne u auto/autobus/voz i dopelja do najblize granice, popije sok, i udje ponovo nazad?
Далеко грана, велика је Србија... :P
Link to comment
nekako mi najlogicnije da ovde stavim najnoviji hit za popunjavanje budzeta, ako je nekom potrebno:od aprila (navodno, posto niko nije dobio nikakvo obavestenje o tome), stranci koji imaju boravisnu/radnu vizu u srbiji, moraju da se jave policiji radi produzenja mesec dana pre isteka vize, inace sledi druzenje sa sudijom za prekrsaje u vrednosti od 3,000 do 50,000 dinara.
U Italiji moraš da se javiš zaradi produženja boravišne vize najmanje DVA meseca pre isteka. Inače ti sledi druženje sa sudijom i progon.
Link to comment

ma nemam nista protiv kazne ako su obavesteni o obavezama. "problem" je sto niko nije bio obavesten o promeni pravila, a do sada je to vrlo efikasno funkcionisalo i cak bez previse birokratije.ali, samo u poslednje dve nedelje, preko 30 stranaca je platilo ove kazne. pri tom, nisu u pitanju bekpekeri, duguderi i turisti, nego oni koji zive i rade ovde, neki od njih i godinama.

Link to comment
U Italiji moraš da se javiš zaradi produženja boravišne vize najmanje DVA meseca pre isteka. Inače ti sledi druženje sa sudijom i progon.
U UK ne mozes ranije od mesec dana pre isteka :o Sto ume da predstavlja problem kada se traze druge vize i onda oni zahtevaju da imas bar jos 3 meseca UK boravka - zavrsis u nekom dvomesecnom viznom limbu [utisci sa propalog letovanja 2003 <_<]
Link to comment
ma nemam nista protiv kazne ako su obavesteni o obavezama. "problem" je sto niko nije bio obavesten o promeni pravila, a do sada je to vrlo efikasno funkcionisalo i cak bez previse birokratije.ali, samo u poslednje dve nedelje, preko 30 stranaca je platilo ove kazne. pri tom, nisu u pitanju bekpekeri, duguderi i turisti, nego oni koji zive i rade ovde, neki od njih i godinama.
Eh, to je već druga priča o korektnom ponašanju administracije. Trebali bi barem na sajtu MUP-a, u sekciji za strance(ako je imaju), da objave tu promenu. U Italiji je recimo, dok je boravišna dozvola bila u starom formatu(papir A4 veličine), pisalo u dnu na udarenom pečatu da moraš da se javiš najmanje dva meseca pre isteka dozvole radi produženja.Ako objave na sajtu, to je dovoljno, i onda važi princip ignorantio iuris nocet.
Link to comment
U UK ne mozes ranije od mesec dana pre isteka :o Sto ume da predstavlja problem kada se traze druge vize i onda oni zahtevaju da imas bar jos 3 meseca UK boravka - zavrsis u nekom dvomesecnom viznom limbu [utisci sa propalog letovanja 2003 <_<]
Pa, u Italiji su svesni donekle svoje sporosti. Ako bi hteli da budu sasvim korektni, trebali bi da kažu najmanje 6 meseci pre isteka.Oni su do pre dve godine imali i izuzetno kretensko pravilo da ti po predaji dokumenata za produženje boravišne dozvole, oduzmu odmah staru dozvolu, iako je još uvek važeća!Onda je gomila ljudi imala problem, jer nije mogla više da izlazi iz Italije, jer ne bi mogla da se vrate (pošto im treba viza, a nemaju kod sebe dozvolu boravka). Onda su nešto muljali, kao da mogu da se vrate sa potvrdom o predatom zahtevu za produženje, ali samo ako idu direktno avionom iz Italije i nazad.Sad su poboljšali sa novim elektronskim obrascem.
Link to comment
Pa, u Italiji su svesni donekle svoje sporosti. Ako bi hteli da budu sasvim korektni, trebali bi da kažu najmanje 6 meseci pre isteka.Oni su do pre dve godine imali i izuzetno kretensko pravilo da ti po predaji dokumenata za produženje boravišne dozvole, oduzmu odmah staru dozvolu, iako je još uvek važeća!Onda je gomila ljudi imala problem, jer nije mogla više da izlazi iz Italije, jer ne bi mogla da se vrate (pošto im treba viza, a nemaju kod sebe dozvolu boravka). Onda su nešto muljali, kao da mogu da se vrate sa potvrdom o predatom zahtevu za produženje, ali samo ako idu direktno avionom iz Italije i nazad.Sad su poboljšali sa novim elektronskim obrascem.
Švabe su u takvoj situaciji takođe uzimale staru, ali su istovremeno izdavali drugi papir na kojem je pisalo da je dozvola trenutno kod njih na obradi i da ovaj papir služi kao privremena zamena dok se proces ne završi, bla-bla-bla.
Link to comment

Pricala mi je jedna drugarica iz Rima [tamo je od 99] da neke godine to produzenje traje toliko dugo da kad ga konacno dobijes, skoro je vreme da predas za novo produzenje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...