Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

Za izdavanje elektronskog pasoša srpskim državljanima u inostranstvu potrebno je da se priloži izvod iz matične knjige rođenih, obrazac sa matičnim brojem i uverenje o državljanstvu, uz dokaz o identitetu.
aha, a ja cu to na Novom Zelandu da izvadim gde?... <_< vidim da mi ne preostaje nista drugo nego da cim mogu dodjem do Srbije da bih izvadila novi pasos (koji mi je neophodan pre 2010).
Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

A lepo vam je da mlatite pare po inostranstvima? šta kukate....
Ма нисам ја умлатио долар, то су они сами... а што се нашег пасоша тиче, кад сам последњи пут имао посла са ембахадом (у Дисију), сећам се само да су имали одличан црни дуд у авлији, да ме одмах опалило пет кубика носталгије, и да је нормалан пасош коштао $260 или ту негде... а знам да то тамо(тм) кошта онолико мање. И сад џаба га што је особље у амбасади било врло љубазно и услужно - шеф лично отишао до главне зграде да нађе ситно (још пет кубика носталгије, е, немају ситно, баш као тамо(тм)!) - кад ми је јасно да ме држава ми сматра за краву музару, као вероватно и целу дијаспору.Е, $35, тако већ може... јес да траје цео месец да се добије, ал' није битно, ни Амери не добијају свој много брже.
Link to comment
aha, a ja cu to na Novom Zelandu da izvadim gde?... <_<
Meni su x puta rekli "dodjite u Sidnej". Ja im objasnjavam da iako NZ i Australija izgledaju blizu u atlasu, da je distanca ipak cca. 3,000km. I da nije jeftino. Mene su - da prostis - jebali i jebali u svim nasim konzulatima (dobro, moj je slucaj bas specifican) da sam na kraju odustao, jer sam brze i jeftinije dobio NZ drzavljanstvo nego izvadio novi pasos, koji vise i nemam.Po prvi put u zivotu mi ne treba viza i mogu da putujem kada mi se digne, gde hocu (samo da je para), ali - ne lezi vraze - i dalje se strecam svaki put kada dodjem na bilo ciju pasosku kontrolu.Inace, rekoh jednom davno tamo, ja sam sa onim starim pasosem (onim SFRJ) putovao do 2002. godine (iako mi niko ne veruje) i kroz Ameriku i Australiju i EU, dobijao vize, tako da nisam siguran oko granicnih prelaza i koliko im je bitno kakav je pasos, dok god je ispravna viza u njemu. Edited by dragance
Link to comment
da sam na kraju odustao, jer sam brze i jeftinije dobio NZ drzavljanstvo nego izvadio novi pasos, koji vise i nemam.
ja da imam mogucnosti i ja bih rado odustao...ne smeta meni srpsko drzavljanstvo, samo srpski pasos :lol:
Link to comment

Takodje. Samo, meni je tolika frka bila sa nasim pasosem da mi je ugrozilo cak i ostanak ovde. Pazi molim te, vice-konzulka ovde napisala da meni u stvari pasos ne vazi od 1999. godine (a ovaj bio uredno izdat krajem oktobra 2000. godine!). Srecom, dok su se ovi birokratisali, meni stiglo resenje o dodeli NZ drzavljanstva. Uf.

Link to comment
Takodje. Samo, meni je tolika frka bila sa nasim pasosem da mi je ugrozilo cak i ostanak ovde.
Uh :(Kad god cujem za slucajeve da nas DKP odmaze, muka mi pripadne.Kao na primer na pitanje upucenom konzulu jedne nase evropske ambasade pre nekoliko godina sta da radi neko kome su ukradeni i pasos i pare, a ne zna ni lokalni jezik dobro, on odgovori: 'Taj moze da se slika'.:fur:
Link to comment
Uh :(Kad god cujem za slucajeve da nas DKP odmaze, muka mi pripadne.Kao na primer na pitanje upucenom konzulu jedne nase evropske ambasade pre nekoliko godina sta da radi neko kome su ukradeni i pasos i pare, a ne zna ni lokalni jezik dobro, on odgovori: 'Taj moze da se slika'.:fur:
Eh, ja znam i za gore odgovore u istoj situaciji: "Pa šta si dolazila ovde, bedo!"Samo još jedna sramota i dokaz koliko je nepostojeća diplomatija Srbije. Ne mogu da verujem da je bilo ko očekivao da će ovaj galimatijas sa novim pasošima da prodje bez sranja, i maltretiranja.Svakom ko ima dva grama mozga, bi trebalo da bude jasno, da prvo treba da snabdeju sva DKP sa potrebnom opremom i osobljem, pa tek onda da se udje u zamenu pasoša. Ovako su naravno napravili sranje, a nije zaradjeno ni 5 minuta bržeg dolaska na belu šengensku listu.
Link to comment

Upravo sam, nakon tri dana bezuspešnog pokušavanja, telefonom dobila Konzulat u štutgartu.Čika kaže da još uvek ne primaju zahteve za biometrijske pasoše, kao i da će nešto više o tome znati krajem marta. Udri brigu na veselje! :s_d:

Link to comment
Upravo sam, nakon tri dana bezuspešnog pokušavanja, telefonom dobila Konzulat u štutgartu.Čika kaže da još uvek ne primaju zahteve za biometrijske pasoše, kao i da će nešto više o tome znati krajem marta. Udri brigu na veselje! :s_d:
ja se izvinjavam za raniju dezinformaciju - nije Stutgart nego Dizeldorf gde primaju zahteve za nove pasose.
Генерални конзулат у Диселдорфу, од понедељка 03.11.08 почиње са пријемом захтева за издавање нових, биометријских пасоша Републике Србије.
http://www.gksrbijedis.de/vesti/?cat=4
Link to comment
u mailu je prilozen i pdf sa cenovnikom, a na sajtu ambasade je vec updatovan. pretpostavljam da su cene iste svuda u euro zoni.
O, pa vi imate i sajt i dobijate info u pdf formatu! Ovde kod nas je to sve na nivou misaone imenice. Rade samo pokvareni telefoni. Imamo i salter varijantu koju treba izbeci ako se ikako moze. :lol:
Link to comment
daklem poslednji put su mi odlozili do jula kljucne godine (tj ove), sto je posle rodjendana mi, ali i dalje ostavlja neki prostor do kraja godine (nedovoljan za zavrsetak sluzenja, ali dovoljan za poziv). pri cemu sam ja trazio u decembru i do decembra, a oni odborili ali skratili do jula, kao da je taj jul neki specifican rok... u ambasadi su mi tom prilikom rekli da izgleda svima daju do jula (nemam predstavu na kolikom uzorku je ovaj zakljucak zasnovan), a zasto ne znaju.
E ko zna, nikad nisi siguran sa njima, što Jms kaže, teoretski čak može i ceo rok da stane jer je 6 meseci, mada to je vrlo malo verovatno, no i nebitno, imaju svakako dovoljno vremena za poziv. Uopšte me ne bi čudilo da neki ludak tumači zakon kao da možeš da počneš da služiš do kraja te godine kada navršavaš 35-tu, a ne kada završiš.
i sad sam se ja dvoumio da li da (apsurdno) opet trazim privremeno odlaganje do besmislenog roka koji je posle kraja kljucne godine, ili sta...posle vasih objasnjenja mi ipak deluje makar logicnije da sa istim tim razlozima (zasto ne mogu u sledecih godinu dana) trazim to prebacivanje u rezervu ("ne mogu u sledecih godinu dana, kada ce vec isteci kljucna godina, te stoga..." makar ne zvuci glupo)... ako to vec postoji definisana ideja/kategorija.naravno bolje bi bilo da je godina u trenutku pisanja molbe vec istekla, ali mi deluje nemoguce dobiti tkvo privremeno resenje.
šta znam. S jedne strane, ako si se nadobijao 15 rešenja (bre, s tim možeš sobu istapetirati... :D) nema apsolutno nikakvog normalnog izgovora da te odbiju za poslednje, a i da te odbiju, mogao bi da podneseš žalbu na to rešenje, prvo njima, pa možda i drugostepenom telu što je valjda opštinski sud, znači 2-3 meseca mogu da odkaplju na tako nešto, mada ne znam koliko je ovo pouzdano. Ako podneseš odmah zahtev za rezervu, sve mi neka paranoja da bi možda neki birokrata s inicijativom tek tad primetio da još vreme nije 100% isteklo i pokušao da te iscima.Možeš još ovde da pitaš - na sajtu Centra za civilno-vojne odnose utorkom i četvrtkom od 16:00 pa do 18:00 organizuju besplatno pravno savetovalište. Skineš upitnik u Word formatu, popuniš i objasniš detaljno tvoju situaciju i pošalješ na njihov email. Prilično brzo će ti odgovoriti. Vrlo su pouzdani, 100% su nevladina organizacija tako da nemaju veze sa Vojskom, a sve i da im ne veruješ ne moraš da staviš pravo ime i prezime, naravno, niti da šalješ sa prave email adrese. Svojevremeno je ovde odgovarao ljudima bivši sudija Vrhovnog Vojnog Suda Jovan Buturović, par puta mi je odgovorio veoma brzo i sa vrlo dobrim informacijama. On je na žalost umro pre koju godinu, ali ne sumnjam da i dalje dobro rade, i svakako je bolje nego da Jms ili ja nagađamo :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...