Jump to content
IGNORED

Osoblje u nasim predstavnistvima u svetu ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

ovde od ambasada, koje sam posetila, italijanska i slovenacka su skromnije, kancelarije su u poslovnoj zgradi u centru. nemacka je fina kuca (vila) blizu centra, sprska je u vecoj kuci u centru, u lepoj mirnoj ulici. tu je i rezindencija, takodje velika kuca sa dvoristem. lep kraj, ja bih da stanujem tamo ;-). americka ambasada je ogromo utvrdjenje na 100-200 m od kanadskog parlamenta.za britansku ne znam, sa njima se komunicira on-line, a dokumenta salju preporucenom posiljkom, cak i za nas koji zivimo u Otavi.sa osobljem iz nase ambasade imam veoma lepo iskustvo od pre tri i po godine, kada su mi u ekspresnom roku (za dan i po) ponistili pasos kome jos nije bilo vreme da se ponistava i izdali novi. razlog je bio nepriznavanje pasosa na teritoriji Nemacke. posto prvo nisu mogi da poniste pasos bez razloga, a nisam znala zasto pasos ne vazi u Nemackoj (tj. Nemci mi nisu hteli dati informaciju), osoblje nase ambasade je kontaktiralo njihovu ambasadu i stvar je bila resena za jedno popodne. takodje nam salju cirkularne e-mail-ove sa informacijama u vezi aktivnosti ambasade i srpskih kulturnih manifestacija u gradu.edit: primili su me van radnog vremena od 10-13 posto je stvar bila jako hitna.

Edited by mei
Link to comment

U Trstu, mi je upečatljiv HR konzulat, koji je u centru grada (Piazza Goldoni), ali je pozicioniran tik iznad kineskog restorana. Tako imamo one karakteristične crvene lampione, i iznad hrvatsku zastavu.Srpski konzulat je onaj bivši jugoslovenski, u elitnom kraju (Strada del Friuli). Osoblje je bilo katastrofa, sve neki panduri(ženski i muški). A konzul je bio neki Blagojević iz SPS koji je stalno bančio po najskupljim restoranima u Trstu. Onda su ga šutnuli i došao je neki drugi bezlični tip, a posle njega onaj Vlada Nikolić, bivši radnik DB iz čestitog SePeO-a(poznat po tome što ga je DB kidnapovao u sred bela dana i držao mesec dana u nekom budžaku). E taj je nešto poboljšao visibility srpske zajednice organizujući nekakve kulturno-umetničke dogadjaje, itd. Osoblje je i dalje ne daj bože.Inače, dok je čestiti Vuk bio MSP, jedina kvalifikacija za nameštenje je bila da si iz Bijelog Polja. Sada, ne znam šta je kriterijum, verovatno ništa.

Link to comment
Ali štedljivost nikada nije bila jača crta Srpske, pogotovo SFRJ diplomacije.
Sve te banana-zemje vole se rasipaju. Ali vidis, ovde kod mene su dobrano pristedeli na reprezentaciji. Bilo bi fino znati da li su tako stedljivi i sa platama. Ej, da u XXI veku nemaju ni sajt!
Link to comment
Inače, dok je čestiti Vuk bio MSP, jedina kvalifikacija za nameštenje je bila da si iz Bijelog Polja. Sada, ne znam šta je kriterijum, verovatno ništa.
Slusaj, uvek nesto mora da je kriterijum cak i ako nije onaj koji bi trebao da bude. To kod nas sve nesto provizorno. Hi-hi-hi! Zapatilo se dobrano to iz narodnooslobodilackog doba. Ta rodjacka politika, bratoljublje i mesni patriotizam. OOUR-i, SOUR-i & pravo selo na pravom mestu. Izgleda stvarno da i dalje vazi potizam umesto kvalifikacija (onih potrebnih za obavljanje posla).
Link to comment
ne. ta je administracijska karakteristika srbije znatno starija od nob-a
Kad malo bolje razmislim, potpuno si u pravu. Verovatno je pocelo jos u ono doba kada su sa malo zanja poceli da grade gradjansko drustvo. Mic po mic i ne stigosmo bas daleko.
Link to comment
Ej, da u XXI veku nemaju ni sajt!
ovi ovde su imali ok sajt, a onda su kao resili da ga update-uju i od onda nista ne valja - fali pola strana, linkovi pogresni etc...a ambasadora nema od kako su se Crnogorci otcepili posto je poslednji bio odatle.
Link to comment
  • 1 month later...

nisam znala gde ovo da uturim, ali mozda ima nesto korisno.ministarstvo za dijasporu se pohvalilo novim izdanjem koji moze da se skine sa odavde.mnogo dugacko, prelistala sam onaj deo za vojsku, nisam bas sigurna da ima nekih promena, ali to je na vama da otkrijete.

Link to comment
  • 3 years later...

BumpOvih dana dobijam hrpu mejlova od nasih DKP gde traze upis biraca u spiskove u inostranstvu.Fasciniram me sarolikost mejlova. Od onih poslatih sa @.mfa sto je zvanican mejl, preko nekih posebnih domena ala serbianconsulate do gmaila i yahoo. Poneko se cak setio i da ukljuci onaj mail receipt!I posle potpisi - neki imaju onako po psu ime prezime, funkcijakontakti pa na dva jezika, sve do nekog cara iz konzulata u Lusaki koji salje sa gmaila sve sa incredimailovim majmuncetom koje visi i jede bananu.Aj pa su skenirani zahtevi jos pomozi boze, mada posalju sken u vordu koji ne moze da se procita.Ali ajde, bar je poceo mejl da se koristi.

Link to comment

Realno, ja bi na tvom mestu odbio svaki mail koji stize sa nekog yahoo-a, gmail-a i slicno - jednostavno kazes izvini ali ja ne mogu da verujem da govorite istinu o vasem identitetu, jer gmail adresu moze imati svako, a plus prilicno sam siguran da krsite bar neki propis (ako ne i cinite krivicno delo) time sto poverljive drzavne spise saljete besplatnim javnim mejl servisima koji imaju beskonacna prava nad svakim vasim mejlom poslatom putem njih.Mislim, ako njih 50% ima mfa ili serbianembassy______.org adrese, onda moze i ovih preostalih 50%.

Link to comment
Ovih dana dobijam hrpu mejlova od nasih DKP gde traze upis biraca u spiskove u inostranstvu.
Koliko traje ta procedura? Hocu li ja moci da vidim na onom online birackom spisku da je moje glasacko mesto ambasada u Londonu, ili ce i dalje da stoji Stari Grad?
Link to comment
Koliko traje ta procedura? Hocu li ja moci da vidim na onom online birackom spisku da je moje glasacko mesto ambasada u Londonu, ili ce i dalje da stoji Stari Grad?
16. april je ja mislim krajnji rok za upis svih koji zele da glasaju u inostranstvu...i da, stajace Stari Grad.
Link to comment
16. april je ja mislim krajnji rok za upis svih koji zele da glasaju u inostranstvu...i da, stajace Stari Grad.
Da, rok mi je poznat
Obaveštavaju se birači koji imaju boravište u inostranstvu (u UK i Irskoj) da preko Ambasade Republike Srbije u Londonu mogu, najkasnije do pet dana pre dana zaključenja jedinstvenog biračkog spiska (tj. do ponoći 15. aprila 2012.), podneti zahtev da se u jedinstveni birački spisak upiše podatak da će na predstojećim izborima glasati u inostranstvu.
Nego sam mislio na upisivanje tog podatka. I kako cu ja znati da su i ambasada i opstina odradile svoj deo posla, ako tamo i dalje stoji Stari Grad.
Link to comment

Poslednji dan za prijavu je sad u subotu. To je valjda 14. u ponoć po srpskom vremenu Kada se zahtev odobri promeni se privremeno u centralnom biračkom spisku biracko mesto. I to valjda važi samo za jedne izbore. Isto kao i glasanje u srbiji van svog biračkog mesta.Ja u stvari samo prosleđuje službi delove koji stižu na moj mejl koji je krovni. Pa posle oni gledaju šta ima u mejlu od skeniranih dokumenta. Ako bih se bavio i utvrdjivanje mejlova morao bih skoro sve da odbijem osim mfa mejlova. Jel ni serbianembassy.org isto nije zvanican mejl.бај тапаток

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...