Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

petrol - ne poznajem nikog iz benda, 'safe for work' varijanta. slushao sam ih jedno 3x uzhivo i stalno je bilo iznenadjenja, na poslednjem certu jedan dojajni ekstenzirani jam i transoliki smirnaj. kraut i stereolab u paketu. kao i sa vecjinom 'angular' indie bendova/ prolapse npr/ radi se o melting pot elaboriranosti/elokventnosti inih muzichkih kolekcija. vechiti problem je u nedostatku repertoara i rascepu pristupa(nja) improvizaciji/strukturi >meni prijaju ovi 'na duzze staze' >mushki vokal malo (albeit minimalistichno mantrichno) njanj, ponegde zaista nepotreban, ovo novije ne sluti na dobro/ ali ok live / tu dasa iz pionira dobija bambije za 'terenske rovove', mocjan.
gledao ih 2x uzivo. teska gnjavaza, a jos gora pretencioznost. pevac ima odvratan vokal. kao da kebra prima kitu od pola metra tokom pevanja ispod tusa. vidi se da su previse slusali drkose poput sonic youth i sl. 'nista-nas-ne-razumete-ali-bas-smo-zato-tako-kulj' bendove. neko rece da lice na bambi molesters. to je, blago receno, bulaznjenje i nepoznavanje BM opusa.
Link to comment

juce slusao listu singlova:1/3 kao da je novi val na stakama, tunjavo, ljigavo i retardirano1/3 rapovanje baba sa li-rikom sa narodnih kuvarica iznad smederevaca i to na lingu englbeograckom1/3 drkadzije na ceslju uz li-riku iz narodnih junackih pesama ali zato baki ubija alternativasve u svemu vise prija lobotomija.

Edited by 3opge
Link to comment

Spomenu se Stuttgart Online, nije baš ono što volijem, ali ni skroz neslušljivo. Samo bih voleo da najzad čujem "Dan kada je ubijen Zoran Đinđić", na muziku "The Day John Kennedy Died", pošto sam na više mesto pročitao/čuo da je OK urađeno, pa ako neko ima nek saopšti oklen. Osetljiva je tema, tako da može da bude isključivo ili izvanredno ili gnusno.

Link to comment
juce slusao listu singlova:1/3 kao da je novi val na stakama, tunjavo, ljigavo i retardirano1/3 rapovanje baba sa li-rikom sa narodnih kuvarica iznad smederevaca i to na lingu englbeograckom1/3 drkadzije na ceslju uz li-riku iz narodnih junackih pesama ali zato baki ubija alternativasve u svemu vise prija lobotomija.
:lol: nisam juche slushao listu singlova, niti u zadnjih pola godine uopste, ali da - to je otprilike to. potreban je veliki napor da se odslusha neshto od toga
Link to comment
juce slusao listu singlova:1/3 kao da je novi val na stakama, tunjavo, ljigavo i retardirano1/3 rapovanje baba sa li-rikom sa narodnih kuvarica iznad smederevaca i to na lingu englbeograckom1/3 drkadzije na ceslju uz li-riku iz narodnih junackih pesama ali zato baki ubija alternativasve u svemu vise prija lobotomija.
Nije osnovni problem muzike u Srbiji u njenoj alternativnoj sceni. Alternativa je, kao što joj ime kaže, posledica, opozit glavnoj struji. Nevolje nastaju kada ta glavna struja zaglibi u potpuno odsustvo kvaliteta i smisla. Zanimljiva je sličnost situacije u srpskoj politici i srpskoj muzici. Nemam dovoljno znanja da to grafički prikažem, ali bi otprilike taj pandan mogao ovako izgledati:SRS...........................DSS.................SPS........................ .......................DS...............?..................LDPBaja Mali Knindža.......Ceca...........pok. Tomislav Čolović............................Bajaga............?............bedevedesetdvaovska lista hitovaOvo je, po meni, ključni razlog naše, kako političke i muzičke, tako i svake druge propasti. Primetite kako se lagano širi pukotina na mestu gde bi trebalo da bude Ono što Valja. Kako se oni koji su nam bili blizu sve više i više udaljavaju. A alternativa se uvek stvara prema pojavama koje su nam blizu, ali ne dovoljno blizu. Ne prema onome sa čime nemaš dodirnih tačaka, nego upravo prema onome ko nešto valja, ali ti smatraš da bi ti mogao bolje. Ako treba da praviš protivtežu nečemu što uopšte nema veze sa tobom, upinjaćeš daleko više i ići u ekstrem. Tako se praznina još više širi. Tako da ovo što se sada proglašava alternativom nije odgovor na nešto konkretno, nego je alternativa čemu god stigne, od dalmatinskih klapa, preko najvećih hitova Milka Đurovskog do kompilacija Zorana Modlija. I kao rezultat nastaje papazjanija misli, bućkuriš reči i splačina muzike.Nema jake Zvezde bez jakog Partizana.
Link to comment
Ne prema onome sa čime nemaš dodirnih tačaka, nego upravo prema onome ko nešto valja, ali ti smatraš da bi ti mogao bolje. Ako treba da praviš protivtežu nečemu što uopšte nema veze sa tobom, upinjaćeš daleko više i ići u ekstrem. Tako se praznina još više širi. Tako da ovo što se sada proglašava alternativom nije odgovor na nešto konkretno, nego je alternativa čemu god stigne, od dalmatinskih klapa, preko najvećih hitova Milka Đurovskog do kompilacija Zorana Modlija. I kao rezultat nastaje papazjanija misli, bućkuriš reči i splačina muzike.Nema jake Zvezde bez jakog Partizana.
pa ima. Grand produkcija je mejnstrim i neprikosnoveni proizvođač muzike i novih zvezda. i to je potpuno realna situacija koja odgovara ukusima većine ovog društva i dominira u muzičkom bizinisu. Pop/rok ne može više nikada se vratiti na pozicije mejnstrima, čak i kada je to bio bio je zbog koketiranja sa folk tradicijom (kao folk-rok).slušaj sad ovo, zzz, ovo je genijalno što ću sada izneti: svi tzv. alter bendovi treba poptuno da odbace glavne rok uticaje (pogotovo Sonic Youth koji je upropastio čitave generacije muzičara svojim arty/noisy/farty tupljenjem). mogu da ostanu grandž uticaji, jer tu se i stalo sa autentičnim rokenrolom pre skoro 15 godina, pogotovo Alice in Chains, Soundgarden, Nirvana koji ionako jesu karasevdah rok/orijent.slušaj sad ovo, ovo je genijalno: prema gore iznetom pasusu, sledi da bendovi treba da upru svoje kreativne snage u stvaranje alter/folka kojim će s leđa se provući ispod budnog Svevidećeg Grand Oka i doakati Sauronu Mitroviću njegovim oružjem.a, bato, šta kažeš? mora još malo da se razradi, možemo i zajedno ako si voljan, ali obrisi globalne strategije su tu.
Link to comment
Рокери с Мораву, мислиш?
s Nišavu, ne s Moravu. šumadijski melos nema u sebi tako duboku patnju, erotizam i niske strasti koji ima pusto tursko. šumadiskji je čednost i pastorala. niški je pustinja što on prava odakle ovaj zvuk potiče, što ona u duši, dno života, jauk, čemer. jasno ti je da naš narod u većini privučen bliskoistočnim melosom, jer sadrži svu tu patnju koja se gomila kroz istoriju turskog prisustva i uticaja na ovdašnju kulturu. druga stvar, kad si pomenuo BB i ekipu - ne sme biti ironijskog otklona u pristupu muzici, nikakva parodija ne dolazi u obzir. narod odma prepozna ako neko nije iskren i neće ga voleti duboko kao što npr. voli Cecu u čiju patnju veruje i s kojom se poistovećuje. Edited by Glen Livet
Link to comment
gledao ih 2x uzivo. teska gnjavaza, a jos gora pretencioznost. pevac ima odvratan vokal. kao da kebra prima kitu od pola metra tokom pevanja ispod tusa. vidi se da su previse slusali drkose poput sonic youth i sl. 'nista-nas-ne-razumete-ali-bas-smo-zato-tako-kulj' bendove. neko rece da lice na bambi molesters. to je, blago receno, bulaznjenje i nepoznavanje BM opusa.
De, de.. Ja sam rekao da podsećaju na Bambi m. sa ciljem da dočaram par pesama koje tu i tamo stvarno imaju primese surf rocka... Osim toga nemaju ništa zajedničko. :) Nego vokal jeste problematičan.. MAda se dobro čuo, donekle i razumeo, na zadnjem Exitu.. :) Kompozicije su inače sasvim dobre, i mogle bi da prođu i bez vokala.. :)
Link to comment

Gledao sinoc Petrol i Repetitor sinoc u skcu, bilo puno. Na Petrolu je vokal bio problematican jer se slabo cuo, ali je koncert svarno bio dobar. Pre njih Repetitor razvalili, ali i njima se vokal nije cuo kako treba. Bila su jos dva benda ali sam zakasnio na njih. Nezni Dalibor i Zene Kese. Dobio kompilaciju sa ova 4 benda+ Tussilago. "zdravo zdravo zdravo", bigz na omotu. Zanimljivo zvuci, Petrol zvuce na snimku ubedljivo najbolje, Repetitor odmah iza njih. To se jedino izdvaja.

Link to comment
Spomenu se Stuttgart Online, nije baš ono što volijem, ali ni skroz neslušljivo. Samo bih voleo da najzad čujem "Dan kada je ubijen Zoran Đinđić", na muziku "The Day John Kennedy Died", pošto sam na više mesto pročitao/čuo da je OK urađeno, pa ako neko ima nek saopšti oklen. Osetljiva je tema, tako da može da bude isključivo ili izvanredno ili gnusno.
ide ovako:Dan kad je ubijen Zoran ĐinđićSanjao sam da sam postao predsednik ove državeSanjao sam da sam smenio neznanje glupost i mržnjuSanjao sam idealnu državu i zakone nepogrešiveI skoro sve što sam sanjao sam zaboravioNa dan kad je ubijen Zoran ĐinđićSanjao sam da završavam poslove koji drugi nisu mogliSanjao i nisam bio iskvarenUvek samo fer prema svimaSanjao i nisam bio velik ni korumpiranNikada na ivici kriminalaI skoro sve što sam sanjao sam zaboravioNa dan kad je ubijen Zoran ĐinđićSanjao sam da sam postao predsednik ove državeSanjao i bio sam mlad i pametanI nije bilo uzaludSanjao i bilo je smisla u životu ovih ljudiSanjao i na neki način shvatioZašto su zbog srca pucali u grudi
Link to comment

pa tekst je preveden od lua, uz minimalna prilagodjavanja. meni je zato i ok, posto je tema najnezgodnija u ovoj zemlji za ubaciti u pesmu. sta znam, hrabro mi deluje na ovaj nacin pevati o dindjicu jer znas da ce bar pola ljudi da te opljune zbog toga.

I dreamed I was the president of these united statesI dreamed I replaced ignorance, stupidity and hateI dreamed the perfect union and a perfect law, undeniedAnd most of all I dreamed I forgot the day john kennedy diedI dreamed that I could do the job that others hadn't doneI dreamed that I was uncorrupt and fair to everyoneI dreamed I wasn't gross or base, a criminal on the takeAnd most of all I dreamed I forgot the day john kennedy diedOh, the day john kennedy diedOh, the day john kennedy diedI remember where I was that day, I was upstate in a barThe team from the university was playing football on tvThen the screen want dead and the announcer said,"there's been a tragedyThere's are unconfirmed reports the president's been shotAnd he may be dead or dying."Talking stopped, someone shouted, "what!? "I ran out to the streetPeople were gathered everywhere saying,Did you hear what they said on tvAnd then a guy in a porsche with his radio hit his bornAnd told us the newsHe said, "the president's dead, he was shot twice in the headIn dallas, and they don't know by whom."I dreamed I was the president of these united statesI dreamed I was young and smart and it was not a wasteI dreamed that there was a point to life and to the human raceI dreamed that I could somehow comprehend that someoneShot him in the faceOh, the day john kennedy diedOh, the day john kennedy diedOh, the day john kennedy diedOh, the day john kennedy died

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...