Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

@svarog minilinija ima zanimljiv vajb. ova obrada mi se u pocetku nije dopala, a sve sto vise slusam bas je dobra. risaund nije lose, zapravo je vrlo cool. nikad cuo, i hteo da poslusam ostalo, ali to nije to, kao ova nova traka. kada bi nastavili u ovom stilu, bilo bi bas cool.

 

edit: zaboravio sam zasto sam se javio na ovaj topic. oh... kada spominjete soulseek i nasu muziku, mozete slobodno da zaobidjete u sirokom luku. nikad, ali nikad nisu nasi ripovali to kvalitetno, sto je zesci minus.

Edited by hoffnung
Link to comment
On 22.6.2019. at 13:27, hoffnung said:

risaund nije lose, zapravo je vrlo cool. nikad cuo, i hteo da poslusam ostalo, ali to nije to, kao ova nova traka.

 

da, izgleda da je ova nova stvar u stvari i nekakvo novo okupljanje benda, ili nova faza, promena pravca, pojma nemam.

pokupio sam ih slucajno na netu. ova pesma mi se bas svidela.

Link to comment

i meni isto tako. potpuno se izdvaja od svega sto su do tada radili. ja sam prvo cuo tu stvar, i onda sam pozeleo, kao sto sam i napisao da, cujem nesto jos od njih, i to je bas bez veze. pogotovo sto pevaju na nekom cudnom, i ne tako lepom eng. akcentu.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

UH, NE ZNAM GDE OVO DA STAVIM...

NIJE NI VAŽNO, SAMO DA SE IZVUČE!!!

Dušan Kojić Koja (58), gitarista, pevač, kompozitor i frontmen benda „Disciplina kičme“, doživeo je moždani udar tokom boravka u Velikoj Britaniji, a tamošnji lekari uveli su ga u indukovanu komu, objavile su „Večernje novosti“.

http://www.novosti.rs/vesti/scena.147.html:809407-DUSAN-KOJIC-U-INDUKOVANOJ-KOMI-Vodja-Discipline-kicme-imao-mozdani-udar

 

 

Edited by klimt
Link to comment

ideja da se grupa muzičara okupi i izvodi postojeću pesmu u novom aranžmanu, u nekom obliku jam sessiona od kojeg se usnimi audio i video, u slučaju sethstat kao prvih s kojima je ova ideja realizovana me nije naročito obradovala. umesto dejana ilijića (eyot) za klavirom, a upravo mi je klavirski deo najlepši na originalnoj verziji sa albuma, tu je smaračka synth/elektro improvizacija koja nepotrebno razvodnjava i kvari pesmu. svejedno, elegična tema nošena trombonom i saksofonom i dalje provejava, čineći ovu numeru jednu od lepših mi u ovoj godini.

https://www.youtube.com/watch?v=fFZkncHya0k

Link to comment
  • 3 weeks later...

a2943110100_16.jpg

 

https://pocketpalma.bandcamp.com/album/godi-nji

 

Quote

godišnji' je prvi album sanjivog pop projekta 'pocket palma'. Singlom 'godišnji' otvara se priča o bijegu od današnjice kroz nostalgiju za SMS porukama, prženim CD-ima i road tripovima. Album je prožet retro instrumentalnim dionicama i dreamy vokalima koji kroz direktne i iskrene stihove vode slušatelja kroz radio postaju novih osamdesetih.

 

Osvezavajuce nocne voznje sirokim ulicama pod svetloscu lampi, sa otvorenim prozorom.

Link to comment
20 hours ago, morgana said:

odlican je baobab

Meni su baas dobri...

Ali kad odvale pesmu 6 minuta ovi na radio stanicama odlepe verovatno...

Onda dodje radio-edit

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...