Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

On 3.3.2019. at 17:00, Kampokei said:

I ova pesma je jedna od tih nikad objavljenih na albumu, jel da? 

 

 

Meni ova stvar genijalna, sam vrh iz tog tzv. novog talasa. Ali ne samo sto je dobra, nego mi je I kvintesencija tog tada novog vremena I nove muzike. Pomalo tmurna stvar za igru sa tim zvececim zvukom sintija, a I tekst "u kafeu sedim svako vece" ili "poznajem mnoga lepa lica" (stvarno su to sve bila nova I lepa lica, cak iako objektivno nisu). Nekako kao ceo taj talas u jednoj pesmi.

Link to comment
13 minutes ago, MocaVukotic said:

Meni ova stvar genijalna, sam vrh iz tog tzv. novog talasa. Ali ne samo sto je dobra, nego mi je I kvintesencija tog tada novog vremena I nove muzike. Pomalo tmurna stvar za igru sa tim zvececim zvukom sintija, a I tekst "u kafeu sedim svako vece" ili "poznajem mnoga lepa lica" (stvarno su to sve bila nova I lepa lica, cak iako objektivno nisu). Nekako kao ceo taj talas u jednoj pesmi.

 

Slazem se, fantasticna pesma, steta sto nema bolji snimak. Na Jutjubu vidim tu i tamo komentare kako je "Tismin uticaj na Boje bio bolji od Kojinog". U cemu se ogleda Tismin uticaj u ovoj fazi? A Masa Zilnik je Zelimirova kci?

Link to comment

Tišma se u to vreme intenzivno družio  sa Kebrinom sestrom, tako da bi, čak da se i nije bavio muzikom, uticaj bio veliki.

 

A ova gornja pesma podseća na:

 

 

 

 

sa samo malo drugačijim aranžmanom.

 

 

Šteta što Boye nisu izdale ovaj album, jer je već bio snimljen...

Link to comment
1 hour ago, Jeremija said:

Tišma se u to vreme intenzivno družio  sa Kebrinom sestrom, tako da bi, čak da se i nije bavio muzikom, uticaj bio veliki.

 

A ova gornja pesma podseća na:

 

 

 

 

sa samo malo drugačijim aranžmanom.

 

 

Šteta što Boye nisu izdale ovaj album, jer je već bio snimljen...

Znam da sam nekad negde citao ali nema sanse da se setim, album je bio snimljen ali se nesto dogodilo, sve mi se cini kao neka tehnikalija, pa nije izdat. Nesto tipa izgubljen snimak, tonac greskom izbrisao....

Link to comment
6 minutes ago, MocaVukotic said:

Znam da sam nekad negde citao ali nema sanse da se setim, album je bio snimljen ali se nesto dogodilo, sve mi se cini kao neka tehnikalija, pa nije izdat. Nesto tipa izgubljen snimak, tonac greskom izbrisao....

 

 

To bi bilo baš tragično, iskreno se nadam da nije bilo baš tako...

 

 

Ja sam nekad davno čuo malo drugačiju priču, da je sve bilo snimljeno, spremno za izdavanje, ali su onda one odlučile da se to ipak ne objavi jer je previše u synth pop fazonu...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...