Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

Bio sa ortakom na Two Cow Garage. Medjutim, ne osecam se pozvanim da pricam o njima, posto je ortak sutradan radio i u ponoc, nakon manje od pola sata njihovog koncerta, izjavio da se ne oseca sposobnim da nastavi, tako da nismo ostali do kraja. Dotle smo prisustvovali eksplozijama zvuka, najgaraznijem napaljenom mlacenju gitarom, pozivanju publike da se pridruzi i svemu sto bi rokenrol trebalo da bude - spektaklu. Medjutim, rekoh, to ne mogu da komentarisem, jer nisam bio dovoljno dugo.Ono sto mogu da otkomentarisem jeste predgrupa. Smajser je pokazao kako treba da zvuci rok bend u ovoj polunepostojeoj zemlji. Prasenje, buka, bes, pank-garazni zvuk ali i samokontrola, tekstovi koji nikad ne prelaze granicu dobrog ukusa, a stalno lupaju samar onome ko ih poslusa, melodicnost i ritam koji tera na skakanje i oslobadjanje negativnih emocija. To, naravno, na nekom drugom mestu, gde sa 25 godina nisam najmladji medju okupljenima. Na kraju su se i opaki Ohajcani pridruzili u perfektno odradjenoj "I Wanna Be Your Dog". Ipak, ono sto me je najvise sravnilo sa zemljom bila je prekrasna "Nistavilo", koja je za mene vec apsolutni hit 2008. (iako snimljena neke 2005, ako ja dobro razumem njihovu stranicu na myspace-u). Pronadjite negde, necu da opisujem. To samo govori koliko nikoga ovde ne zanima da makar preslusa snimke koje dobije, nego se, blago meni, objavljuje ono sto treba i mirna backa...Poljubi me, zagrli meVidis da mi nista ne idePoljubi me, pokrij meMozda tvoje reci nesto ucineZar i tiZar i tebiMoram objasnjavati

Edited by zzzzz
Link to comment

Smajseri ne sviraju lose, negde na granici garaze i blagog kopiranja Partibrejkersa ali pevac je totalno limitiranog glasa i ubija svaku zelju za pazljivim ili novim slusanjem. Najbolja stvar, 'Ljudi'.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Smajseri ne sviraju lose, negde na granici garaze i blagog kopiranja Partibrejkersa ali pevac je totalno limitiranog glasa i ubija svaku zelju za pazljivim ili novim slusanjem. Najbolja stvar, 'Ljudi'.
pazi, to je na koncertu mnogo bolje. da sam ja neko od njih, sve bi se stvari snimile uzivo i to objavilo kao album. onaj upload mu dodje vise neki demo nego ozbiljna stvar. ako bude nekih para ove godine smajser lp i dirtbombs 7"
Link to comment
  • 1 month later...

nakon dužeg perioda neslušanja domaće muzike palo mi šaka ovosuper je bend ovaj činčmaladecavg6.jpgA strana1. Činč - šta treba maloj deci2. Piknik - O da3. Tobićtobić Idolmladih - B924. Elektrolasta - Guzata tinejdžerka5. Horkestar - Viljuška puna ljubavi6. Krš - Sirotinju7. Radost! - Svi su mrtvi8. Elektrolasta - (Ne)mrtav čovek9. Tobićtobić idolmladih - Palestina10. Piknik - Miš puž i kerB strana11. Činč - Mornar Popeče12. Radost! - Leptirica13. Krš - Lenjost14. Tobićtobić Idolmladih - Pas e vrte15. Piknik - Krastave žabe16. Horkestar - Plastika17. Elektrolasta - Ćurov potencijal18. Radost! - Hvala hvala hvala19. Činč - Nova20. Krš - Zaljubljeni par21. Horkestar - Ulice (uživo)

Link to comment

petrol - ne poznajem nikog iz benda, 'safe for work' varijanta. slushao sam ih jedno 3x uzhivo i stalno je bilo iznenadjenja, na poslednjem certu jedan dojajni ekstenzirani jam i transoliki smirnaj. kraut i stereolab u paketu. kao i sa vecjinom 'angular' indie bendova/ prolapse npr/ radi se o melting pot elaboriranosti/elokventnosti inih muzichkih kolekcija. vechiti problem je u nedostatku repertoara i rascepu pristupa(nja) improvizaciji/strukturi >meni prijaju ovi 'na duzze staze' >mushki vokal malo (albeit minimalistichno mantrichno) njanj, ponegde zaista nepotreban, ovo novije ne sluti na dobro/ ali ok live / tu dasa iz pionira dobija bambije za 'terenske rovove', mocjan. http://www.myspace.com/petrolpetrol priznanja: chinch ne varim. elektrolasta je bulja... i repetitori, iako su imali jedan koliko-toliko trenutak inspiracije/ malo dostojanstvenije poze. ljubav cje pobediti sve? :rolleyes:

Link to comment

što se tiče "gitarskih" bendova.. Još jedan glas za Petrol, slušao sam ih 2-3 puta uživo.. Od žica pa do Exita. .Odlčni su.. Ponekad me podsećaju na Bamby Molesters i sl.. Tu su i po meni veoma dobri::reSound - http://www.myspace.com/resoundbandCut Self Not - http://www.myspace.com/cutselfyesAetar - http://www.myspace.com/aetaršto se tiče elektronske muzike oavezno slušajte The Good Guys.. :) http://www.myspace.com/goodguystheTu je veoma dobar elektro band G+Shame - http://www.myspace.com/gplusshame

Link to comment
gvozden poslednji put vidjen u reklamnom spotu ldp-a tako su mi rekli ja sam uspeo da snimim samo B :wub:
pa to znam!snimio i reklamu za sok : "Neki to vole kruće"no, interesuje me oće li biti kakvog album! :unsure:
Link to comment
pa to znam!snimio i reklamu za sok : "Neki to vole kruće"no, interesuje me oće li biti kakvog album! :unsure:
cuo sam da im je novi album koji spremaju u hip hop fazonu sa pocetka 90 tih
Link to comment
Smajseri ne sviraju lose, negde na granici garaze i blagog kopiranja Partibrejkersa ali pevac je totalno limitiranog glasa i ubija svaku zelju za pazljivim ili novim slusanjem. Najbolja stvar, 'Ljudi'.
Drugim recima Smajseri dobro zvuce dok pevac ne zapeva. :-) Njih mi je neko preporucio, i nisam ih doduse video uzivo, slusao sam samo stvari na netu. A pravilo je da po demo snimcima ne moze mnogo da se zakljuci o bendu. Ali moze da imaju lose tekstove. Ne moraju nesto da znace tekstovi ali ovi su bas onako na granici da ti bude neprijatno sto on to peva.
petrol - ne poznajem nikog iz benda, 'safe for work' varijanta. slushao sam ih jedno 3x uzhivo i stalno je bilo iznenadjenja, na poslednjem certu jedan dojajni ekstenzirani jam i transoliki smirnaj. kraut i stereolab u paketu. kao i sa vecjinom 'angular' indie bendova/ prolapse npr/ radi se o melting pot elaboriranosti/elokventnosti inih muzichkih kolekcija. vechiti problem je u nedostatku repertoara i rascepu pristupa(nja) improvizaciji/strukturi >meni prijaju ovi 'na duzze staze' >mushki vokal malo (albeit minimalistichno mantrichno) njanj, ponegde zaista nepotreban, ovo novije ne sluti na dobro/ ali ok live / tu dasa iz pionira dobija bambije za 'terenske rovove', mocjan.
Petrol je stvarno mocan bend. Ja poznajem nekog iz benda preko burazera, ali cu svejedno podeliti utiske. ;-) Dva puta sam ih gledao u ovoj postavi, imali su pre drugaciju postavu i nije bila ni blizu ovome sada. A sada njih troje zvuce kao da ih je pet na bini. I imaju dobre tekstove sto je bitno jer ih pre nije bilo. Ima tu svega, i post roka i krauta, i indiea, i prljavstine taman koliko treba. Ima jedna njihova brza pesma koja mi nije danima izlazila iz glave, ali ne secam se nicega sem melodije.
priznanja: chinch ne varim. elektrolasta je bulja... i repetitori, iako su imali jedan koliko-toliko trenutak inspiracije/ malo dostojanstvenije poze. ljubav cje pobediti sve? :rolleyes:
Cinc ni ja ne varim, Elektrolasta je smesno-simpaticna, to ne treba narocito ozbiljno ni shvatati. A ja volim te bendove gde prsti energija na sve strane kao kod Repetitora koji mi je mama u tom smislu, posebno in vivo. Sto se pesama tice ima tu jako dobrih rifova, tekstovi su na momente klinacki ali vidi se da su iskreni i pametni za svoje godine. Treba imati u vidu da su oni jos klinci 19-20 godina, tako da su svetlosnim miljama ispred vrsnjaka koji mlate djitre, a i mnogih starijih. O bubnjarci koja nema metar i po a jede bubanj da ne pricam.Pomenuo bih jos Stuttgat online koji ima glupo ime ali ja sam slab na bas i bubanj dvojce. Ovi se dosta naslanjaju na Sarla i ranog Koju. Ponekad bas zalice previse ali opet i tu ima dobrih rifova na basu koji ne slice Koji i zanimljivih tekstova socijalne prirode. :-) U tom nekom krugu bendova se jedino nesto trenutno i desava, jer ostali su i dalje u fazonu da pevaju na engleskom uglavnom. Cini mi se da je sto se tice mladih scena malo zamrla. Mada mozda gresim jer ni za ove bendove ne bi znao da me brat nije vukao za rukav na koncerte.
Link to comment

bubnjarka je obdarena, nema sumnje. meni ne pomazu ni tekstovi ni rifovi ni ostale pravoverne tehnikalije. ali npr 'stav' i poneka devijantnost pride, ocjem, i teenage jesus and the jerks su bili u tim godinama, ako ne i mladji /suludo je prichati o inovativnosti u novo-retro-ispeglanon= mocku, niko ne occekuje da cje lead guitarist npr polozziti gitaru i krenuti da svira 'tabletop', for sure, ali shto bi lydia savetovala, grab a fuckin' trombone/ i nekako mi suvisse deluje kao da povladjuju gistro publici i mlogo zzele da budu voljeni, shto je svetogrdje za mene atonalnog a pride i sa ushicjenjem na teror perceptivne kontemplacije egzibiciJonistu.petrol jedna opskurnica kazze ranije zvuccali kao ylt iz electr-o-pura faze. :wub:

Edited by palfoot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...