Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

Dragi moj Delibasicu, na stranu sta mislimo o njima, ipak su ostavili svoj pecat... ili je mozda bolje da imamo jos stotinjak cover bandova?
jbg, pecate su ostavljali i kurta, i murta. nemam pojma o kakvim kaver bendovima govoris i zbog cega. mozda te ne razumem.
Link to comment
I nisu baš za poređenje. DD je prilično autorski bend, ma šta mislili o njihovoj muzici, dok je Eyesburn bio odlično upakovan MTV produkt, zanimljiv u okvirima domaće scene samo po tome što nije bilo sličnog benda (u smislu muzike koju rabe, profesionalnosti i usviranosti), dok ih napolju ima blizu 24 milijarde.Na stranu to što deluje prilično groteskno kada vidiš belca rođenog i odraslog u Beogradu kako peva na engleskom sa jakim jamajčanskim naglaskom, bio to Kojot ili Oliver.
Nisu za poređenje ali nisam ciljao na to već da ni jedan ni drugi bend suštinski nisu rnr i da bendovi koji bi ih nasledili ne bi bili taj zamajac na sceni. DD su tipični predsatvnici svega onoga što guši i sabija domaću rok scenu - artizam, elitizam, intelektualnost, što je potpuno suprotno suštini rokenrola. Ono što je po meni potrebno su naslednici Brejkersa, znači klinci koji bi nastavili tu ritam i bluz liniju i poetsku ogoljenost i iskrenost, a ne umetničarenje, ekspreminete i neznam kakve poetske uzlete. Edited by Glen Livet
Link to comment
Na stranu to što deluje prilično groteskno kada vidiš belca rođenog i odraslog u Beogradu kako peva na engleskom sa jakim jamajčanskim naglaskom, bio to Kojot ili Oliver.
pretty fly for a white guy :lol:
Link to comment

Hmmmm, jbt, problem. Ta dva benda sam naveo tek tako, jer stvarno mislim da su, Darkvudi narocito, dosta odskocili u odnosu na dotadasnju scenu. Pa ljudi nama je Van Gog najveci beand, Riblja Corba jos svira, Kazna za usi je izdala za City Records... NI DD ni Eysburn nisu moji favoriti, ali su uradili dosta na popularizaciji scene. I slazem se na onim stavom da Beogradjanin smesno zvuci kada peva jamajkanski. Za Delibasica: osvrni se i pogledaj koliko bendova radi autorski, koliko njih ima izdanje i kakva je posecenost njihovih koncerata. A onda vidi da svakog dana iznikne neki novi cover ili tribute band, koji uzme vise od onih koji dupe odrase da naprave, snime i na kraju samoizdaju svoje pesme. Pa nama je trebalo 11 godina i necija dobra volja da iskompilira snimke i izda CD na kom nece zaraditi nista. I sta onda reci o sceni

Link to comment

Izvin'te što se mešam u scenu, ali 1 Colin Hay (Men at Work), 1 australijski škot, stekao je svetsku slavu (#1 u 1981. u UK, 1982. u US) pevajući još 1 nezvaničnu himnu Australije na jamajkanskom. Svi smo mi pomalo Jamajkanci. ^_^ Buying bread from a man in brusselsHe was six foot four and full of musclesI said, do you speak-a my language? He just smiled and gave me a vegemite sandwichAnd he said,I come from a land down underWhere beer does flow and men chunderCant you hear, cant you hear the thunder? You better run, you better take cover.

Link to comment
Hmmmm, jbt, problem. Ta dva benda sam naveo tek tako, jer stvarno mislim da su, Darkvudi narocito, dosta odskocili u odnosu na dotadasnju scenu.
Ma brate nije problem uopšte, mogao je bilo ko da pomene ta dva benda pa da krene čerupanje. Darkvudi jesu odskočili i niko ne osporava njihovo autorstvo, samo sam rekao da takav pristup muzici nije ono što je potrebno da bi se uzburkali duhovi ovde. Mnoštvo je faktora koji utiču na to uzburkavanje, finansijskih, političkih, itd, uopšte ne ulazim u to već samo pričam o muzici. Potpuno sam ubeđen da centralno mesto po snazi i uticaju treba da ima linija koju su povukli Brejkersi, samo što su oni se smorili tj. pronašli boga na dnu (kr)igle, a nikog nema da ih smeni.Posle njih ja sam najviše čuo rnr u Sabljaru i Goksiju Majkiću koji je ubedljivo, posle Antona, najbolji bluz/rok gitarista scene 90ih ako ne i jedini. Ali momak se smorio izvuko sidro i zapalio u US. Bez njega Dža ili Bu nisu nikako isti bend a Sabljar sam jednostavno nije kalibar jrdnog Caneta. Možda to ljudima deluje smešno i detinjasto ali za rnr je jako bitno da na sceni figuriše opasan gitarista paljevina koji će klince da otruje bluzom, tzv. gitarski heroj. Anton je to radio i radi za niz generacija ali ne može ni on stalno jer neminovno postaje predvidljiv, potrebno je da neko preuzme štafetu i da je nosi sa jednakim ili većim žarom. Doduše ima jedan mlađi bend Žene Kese koji je na toj bluz-rok liniji ali svirački i autorski nisu kalibar Dža ili Bu a još manje Brejkersa. Eto recimo, to su tri generacije muzičara sa otprilike 10 godina razlike.I sad dolaze deca 90tih godišta koji su sada tinejdžeri i kreće priča sa klinačkim bendovima i taj trip. Na šta će oni da se zakače? (Ne)sreća je u tome što sa kablovskim netom svako je svoj mali muzički urednik sa desetinama giga zike, dok smo mi u 80im i 90im imali dobre časopise i TV/radio emisije gde su neki ozbiljni novinari nam razllučili šta valja i šta je bitno, čime su stvarali jednu vrstu generacijskog fokusa i kritičnu masu da se nešto u muzici desi. Sada je sve razasuto, ljudi slušaju koješta, lutaju i bunare gojeći hardove gomiletinama nebitne muzike jer nešto ima predznak novog, progresivnog, alternativnog. Sve je to go kurac. NIšta bolje od bluza/rokenrola nije izmišljeno, to je jasno kao dan, potpuno jasno to vidim. Sada je "samo" potrebna energija da dođe iz nekog muzičara/benda koji će da potpali vatru i rnr-u ponovo udahne život. Edited by Glen Livet
Link to comment
  • 2 weeks later...
sta se desava sa kokoshima? imali su potencijal, ali su propali.
Kakav je to potencijal bio! Al' se propio... al' se propio... :lol: Sto se tice Rebelstara od njih mozda nesto i bude, al' im nije neki potencijal...
Link to comment
Ivana je mnogo slatka devojcica i odlican MC :wub:Taj RebelStar bese Garwoodovo cedo?
mhm. garwood, mica glavaski, boris smoje, ljubomir rajic i atila na bubnju. +u poslednjoj pesmi, gosca je ivana ika smolovic.
Link to comment
Ivana je mnogo slatka devojcica i odlican MC :wub:
wu wu tange :lol: cuo sam je na nekoj radio stanici, mislio sam da je nesto tipa Dzogani feat. Xenia :D1 uzas...edit: slovo Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
Kakav je to potencijal bio! Al' se propio... al' se propio... :lol:
i meni je to palo na pamet kad sam napisao potencijal. :) pa stvarno su bili zanimljivi, bio sam im na svirci pre 3-4-5 godina, ne secam se. ostao mi je utisak da bi mogli biti dobri samo da malo porastu. ali u medjuvremenu su se propili...
Bend je ponovo aktivan.Međutim, u Novom Sadu možeš da sviraš još samo u svom WC-u.
kad bi novi sad sutra osvanuo sa kvalitetnim prostorom za svirke i dalje ne bi bilo publike a bendovi bi i dalje bili bez ideje i cilja. prostor bi bankrotirao sa par meseci. potrebno je vise od prostora.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...