Jump to content
IGNORED

Vudi Alen


PussyGalore

Recommended Posts

btw...ispade da je Vudi Alen veliki, značajan reditelj?....mislim da bi se i on sam nasmejao tome
Još čekam da se s Ulisom složim u nečemu. Valjda nisam dovoljno evropski intelektualac.
Link to comment
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    23

  • Ajant23

    22

  • Buck Naked

    12

  • Lrd

    11

Top Posters In This Topic

Još čekam da se s Ulisom složim u nečemu. Valjda nisam dovoljno evropski intelektualac.
Mislio sam da smo se složili, prećutno, oko Viskontija. Vudi Alen, biće da nije vredan slaganja...
Link to comment

Vudi je užasno inteligentan i originalan stvaralac, ali sam se jako iznenadio što su ga ljudi ovde glasali kao jednog od najznačajnijih reditelja današnjice. Za poštovanje svakako, za antologiju, pa ne mislim baš.

Link to comment

Glasalo se na nekom drugom topicu. Ja se ovde slažem sa Ulisom, verujem da sam Vudi sebe ne smatra "značajnim" rediteljem u smislu ostavljanja nekakvog dubokog traga u kinematografiji, niti da mu je to cilj. Fura svoj fazon, ima svoju publiku, respect for that. A značaj koji ima iz ugla gledaoca je potpuno individualna stvar.

Link to comment

Neverovatna je potreba filmofila da prave rang-liste i da govore o tome ko je značajan, a ko nije. Ako je ostavio trag kod gledalaca, ako ima ljudi koji vole način na koji prikazuje Njujork po vedrom decembarskom danu i to im je, kao meni, prva asocijacija na taj grad, onda je, majkumu, značajan. Zašto se o slikarima i muzičarima ne govori na isti način? Hajde da se svađamo da li je Warren Zevon "značajan" ili ne. Vidite kako bezveze zvuči?edit: i još malo o značaju. Alen je, nepretenciozan kakav jeste, još kako uticao na savremenu kinematografiju. Kevin Smit je izišao iz njegovog vrskaputa.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Neverovatna je potreba filmofila da prave rang-liste i da govore o tome ko je značajan, a ko nije. Ako je ostavio trag kod gledalaca...
Da naglasim da sam ja ovo drugo, a ne prvo. Ne ispunjavam elementarne uslove za filmofila, koliko god voleo Odiseju i Srđu Leonea. Možda se (i) zato razilazim sa Ulisom lahko.
Hajde da se svađamo da li je Warren Zevon "značajan" ili ne.
Nemoj da im daješ ideje... ima puno raspoloženih za slične priče (ako ne i na ovom forumu).Ja sam samo branio Vudija od guranja u nešto sasvim efemerno. Ipak čovek nije snimao Dude where's my car.
Link to comment

Indy,ovako zbirno :) da odgovorim: niti sam ja neki zagovornik evropskog elitizma glede filma, niti neki naročiti filmofil.....pre ću biti gledalac koji imapojzovsku:)potrebu?da neštonapišeoistim:).Da se potpišem...zato što toga nema u ovom splitu...mislim o Vudiju (koji mi je veoma, veoma drag) ono što je napisao Ideoteque...dakle:

verujem da sam Vudi sebe ne smatra "značajnim" rediteljem u smislu ostavljanja nekakvog dubokog traga u kinematografiji, niti da mu je to cilj. Fura svoj fazon, ima svoju publiku, respect for that. A značaj koji ima iz ugla gledaoca je potpuno individualna stvar.
nadam se Indy, da oko ovog neće biti nerazumevanja između nas
Link to comment

Woody je genuine Maverick, na neki svoj neuro-nacin...zanima ga njegova prica, visoko placeni glumci se biju za uloge u njegovim filmovima...neko gore rece "ima svoju publiku" u smislu da te publike nema bas mnogo, mislim da je to zabluda, SVI gledaju Woodyja...i na kraju, Woody Allen je zanr za sebe...

Link to comment
Vudi je užasno inteligentan i originalan stvaralac, ali sam se jako iznenadio što su ga ljudi ovde glasali kao jednog od najznačajnijih reditelja današnjice. Za poštovanje svakako, za antologiju, pa ne mislim baš.
taj uzasno inteligentan, ali nazalost ne originalan jer upravo taj melange pozajmljenih , od najboljih rezisera, sto sekvenci, sto tema, i ta njegova fascinantna sposobnost , pre svega intelekt, dovela je do stvaranja alenovskog zanra/sto neko lepo rece gore/ w.a je jednostavno legenda i o njegovom autorstvu se referise kao 'alanovstini'pa se tzv alanovstina se itekako reflektuje u mnogim televizijskim serijama tipa friends, pune vrcavog, inteligentnog humora...njegovi itekako prepoznatljivi tragovi mogu se naci kod mladog, vrlo obecavajuceg autora, baumbacha i td i td...tako da stavljanje vudija u holivudski, a pre svega forumski/jel/ hall of fame nije inspirisan nekim emocionalnim , licnim dozivljajem posmatraca , pogotovu ne nekog avid movie goers-a, kao sto je neko/opet gore/ brzopleto konstatovao.
Neverovatna je potreba filmofila da prave rang-liste i da govore o tome ko je značajan, a ko nije. Ako je ostavio trag kod gledalaca, ako ima ljudi koji vole način na koji prikazuje Njujork po vedrom decembarskom danu i to im je, kao meni, prva asocijacija na taj grad, onda je, majkumu, značajan. Zašto se o slikarima i muzičarima ne govori na isti način? Hajde da se svađamo da li je Warren Zevon "značajan" ili ne. Vidite kako bezveze zvuči?edit: i još malo o značaju. Alen je, nepretenciozan kakav jeste, još kako uticao na savremenu kinematografiju. Kevin Smit je izišao iz njegovog vrskaputa.
o slikarima i muzicarima se ne govri na taj nacin iz prostog razloga jer njihov uticaj nije toliko vazan i sveobuhvatan kao filmska umetnost na drustvo.ne bih se slozila da je w.a nepretenciozan, naprotiv, svaki kadar, pazljivo izabrana muzika, jos pazljivije izabrani glumci, set design , costume designer, pogotovu dijalozi, sve je do perfekcije dovedeno.mnogi od nas su se umorili od njegovih tema, bas zato sto se te teme recikliraju u raznoraznim americkim serijama do apsurda, ali to svakako nikako ne umajuje njegov itekako veliki uticaj na mlade reditelje.a warren, pa dovoljno je da pustis knockin' on heaven's door pa da ti oci zasuze./werewolves of london i ne spominjem iz pijeteta/
Indy,ovako zbirno :) da odgovorim: niti sam ja neki zagovornik evropskog elitizma glede filma, niti neki naročiti filmofil.....pre ću biti gledalac koji imapojzovsku:)potrebu?da neštonapišeoistim:).Da se potpišem...zato što toga nema u ovom splitu...mislim o Vudiju (koji mi je veoma, veoma drag) ono što je napisao Ideoteque...dakle:nadam se Indy, da oko ovog neće biti nerazumevanja između nas
volis , bre, da tu pojz uzimas u usta, pa to ti je.a za ostalo si potpuno u pravu, retki su od takve sojte.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...