Jump to content
IGNORED

The Boss


Mp40

Recommended Posts

On 18.6.2019. at 18:27, porucnik vasic said:

Биће фул албум са бендом, пре турнеје. Како теби изгледа нова плоча. Ја из оправданих разлога не стижем да преслушам.

Pronadji malo vremena u toku dana i neki kutak i bar na kratko pslusaj, bices jos bolji otac!

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Pronadji malo vremena u toku dana i neki kutak i bar na kratko pslusaj, bices jos bolji otac!
I to više puta poslušaj...
Meni na prvo slušanje jedna ili dve bile višak, ali posle više slušanja fino mi sve pesme "ušle pod kožu"...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Novog Springstina sam preslušao jedno stopedesetšest puta!

Bez zezanja i bez preterivanja. Čak nisam ni fan.

Naravno da imam omiljene albume, one druge kojima se ne vraćam, a čak i one koje nisam slušao, ili bar ne u vreme kada su se pojavili.

Sa ovim je novim krenulo baš čudno - najpre sam se navukao na prve tri pesme objavljene na YT i to redom kojim su objavljivanje i našao sam se u neobičnoj poziciji da posle ko zna koliko vremena jedva čekam da neki album (ne Springstinov, već bilo koji!) bude objavljen. I slušao sam ga već prvi dan - pomalo usput.

Na prvo, drugo slušanje nije mi u uvo ušla niti jedna pesma, osim one tri već poznate. A onda sam počeo da ih prepoznajem i volim, što se već u dan-dva pretvorilo u adikciju- kod kuće, u kolima, samo sam vrteo i vrteo. Zakucam se u ujutru u gužvu na autoputu i kao magarac pevam Tucson Train!

Jedini višak i pesma ispod kvaliteta je Sleepy Joe's Cafe - ne mogu čak ni da je uzmem kao brejk u dominantno setnoj, ili melanholičnoj atmosferi koja preovlađuje.

Druge dve pesme koje mi zvuče pomalo nategnuto su The Wayfarer (manje) i Chasin' Wild Horses (više).

Od Sundown, pa do završetka - ekstaza!

Ipak, album najčešće uzimam kao celinu, pesme su poslagane na gotovo perfektan način, sa divno izbalansiranim periodima tišine, ili uvezane, samo izranjaju jedna iz druge!

Takođe, Brus je u velikoj pevačkoj formi! Stihovi su donekle pojednostavljeni, ali je svaka otpevana reč obojena pravom bojom i uzdignuta na nivo snažne poruke. Ne sećam se da je ikada bio ovako efektan?

Kada je čežnjiv u Sundown

Quote

 

I'm twenty-five hundred miles from where I wanna be
It feels like a hundred years since you've been near to me...


 

usamljen i introspektivan u Somewhere North of Nashville

Quote

I lie awake in the middle of the night
Makin' a list of things that I didn't do right
With you at the top of a long page filled
Here, somewhere north of Nashville

ili na gorko-sladak način uz očaravajuču melodiju peva u Stones

Quote

I woke up this morning with stones in my mouth
Said those were only the lies you've told me
Those are only the lies you've told me

 

Ipak, možda ključna pesma je Hello Sunshine, koja uz pojednostavljenu kantri melodiju nudi gotovo isceljujuću moć:

Quote
You know I always loved a lonely town
Those empty streets, no one around
You fall in love with lonely, you end up that way
Hello sunshine, won't you stay?
 
You know I always liked that empty road
No place to be and miles to go
But miles to go is miles away
Hello sunshine, won't you stay?

 

I iza svega toga stoji čovek koji se nasmeje tek nešto manje histerično od Formanovog Amadeusa!

Spoiler

 

 

Link to comment

Meni je Wayferer bila taj višak, i Sleepy Joe... Ali posle više slušanja su I one legle...
A Stones me razbila, malo i zbog nekih ličnih situacija. Al to mi je generalno kod njega tako...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

I objavljen je Western Stars: Songs From The Film - čtav WS album, uz bonus Rhinestone Cowboy, snimljen uživo u ambaru sa bendom i orkestrom (baš kao što je u gornjem postu).

 

spacer.png

 

Link to comment

Da, to je nema sta drugo. Ali, to u sustini znaci da i dalje moze glatko da predaje amerikanu klincima koji je tek dozivljavaju i to oni talentovaniji i srecniji

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...