Jump to content
IGNORED

Vozovi,autobusi i ostala prevozna sredstva


*edited by mod

Recommended Posts

Videh ovo 'i ostala prevozna sredstva': dakle, ako neko ima par 'iljada evra s kojima ne zna sta ce, vozio bi se brodom, a dovoljno je pametan da mu se ne ide na moderne budalastine zvane kruzeri: neke 2 nedelje, dan vise ili manje, Hurtigruten, Norveska, Bergen - Kirkenes - Bergen, mislim da ima tokom cele godine, najbolje leti naravno, sa sve dnevnom svetloscu i polarnim svetlenjem.

Brodovi nisu cudovista, relativno su mali, ugodjaj je bas brodski, a dve nedelje motanja po fjordovima vredi u svakom slucaju vise nego kruzeranje i paketiranje.

Link to comment

Verujem da su svi ljubitelji citanja tokom putovanja zahtevni kada je u pitanju osvetljenje po hotelskim sobama i prevoznim sredstvima. Sa slascu se moze citati samo u vozu.

Link to comment

Verujem da su svi ljubitelji citanja tokom putovanja zahtevni kada je u pitanju osvetljenje po hotelskim sobama i prevoznim sredstvima. Sa slascu se moze citati samo u vozu.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ja sam hteo nekog od narednih vikenda da posetim prijatelje u Rumi i to da stavim bajs u voz koji je obelezen ikonicom na Srbrailu. E sad, na njihovom sajtu je lepo objasnjeno da su biciklisti dobrodosli http://www.srbvoz.rs/prevozbicikala.html ali se javlja sumnja zbog onog "mesta su ogranicena". Ja cu u svakom slucaju probati a za tebe Helovin pitanje da li su ta vrata na koja je dozvoljeno uci biciklom jasno obelezena i gde (dole / gore / na sredini...?). Pitam zato sto ce verovatno na Tosinom Bunaru stajati pola minuta a ne bih da jurim od vagona do vagona i pitam dal' se tu ulazi.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ostao sam duzan izvestaj, ne stigoh ranije...

 

Dakle, u vreme kada sam ja kretao ka Rumi nije isao Stedler nego obican BG voz sa plavim vagonima, ali nema nikakvih problema da uneses bajk samo moras da ga drzis sve vreme uz svoje sediste da ne padne i sl. To nije problem posto je prosek 4 i po coveka po vagonu, tako da mi je ukupan trosak povratne karte + dve doplatne karte za biciklo (tamo-ovamo) oko 500 din. Red voznje ne omanjuje vise od 5-10 min, pa od srca preporucujem mini avanturu da se krene bajkom bilo ka Sidu bilo ka NS. Izuzetan je osecaj kada posle samo 50-ak minuta vozis svoj rodjeni bajs po nekom nepoznatom gradu.

Edited by clandestino
Link to comment
  • 5 months later...

Poprilicno ljudi putuje busom Bg - Hn, buseve srecem, izgledaju OK, posle Hn - Dubrovnik ocas posla, to je skoro kao lokal, takodje vidjam buseve.

Zajebana je satnica Bg - Hn, cenim da je negde oko 12 sati, mislim da su neki forumci pisali o tome.

Edited by namenski
Link to comment
  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

Japanci koji dolaze u Mokru Goru da se voze Šarganskom osmicom bili su oduševljeni jer im je omogućeno da pomažu u loženju kotla parne lokomotive, kažu- nigde im to nisu dopuštali.:lolol:

Edited by halloween
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Сад имам цијелу ноћ да путујем около наоколо возом јер нису успјели отклонити квар, нису успјели обезбједити довољан број аутобуса да превезе путнике, тако да је воз се вратио једну станицу назад. Сада ће према југу па ће одатле према сјеверу. У ова доба сам требао бити у хотелу, дакле ништа од тога а сутра ујутро је састанак. Жељезница коју сам на сва уста хвалио ме данас  разочарала. Обожавам путовати возом, али мислим да ћу направити мало дужу паузу након данашњег искуства.  

Link to comment
On 17/02/2017 at 3:09 AM, *edited by mod said:

Jel ima neko ideju kako najlakse i najbezbolnije doci iz BG do Dubrovnika van sezone? 

Može autobusom do Zagreba jedno 5 i po sati u idealnim uslovima, a odatle ima barem tri leta dnevno do Ćilipa ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...