Jump to content
IGNORED

Dexter


Filipenko

Recommended Posts

E da, ne znam da li je još nekom bilo jadnjikavo kako je Trinity završio? Prvo uopšte ne razumem odakle je naprasno iskrsnuo Dexter i gepekovao ga, a drugo sama egzekucija je bila malo tralala, sa sve vozićem i pobožnošću i fatalizmom...Da mu nije ostavio onaj delayed blast fireball kod kuće, bio bih potpuno razočaran načinom na koji je smandrljan kraj inače odličnog lika. Ovako, :Hail:
Pa, Dexter se setio da Trinity mora da popravi onu američku krntiju od seksi automobila iz pedesetih da bi pobegao, pa se bacio u potragu ko to popravlja i gde su kola, pa ih je sabotirao. Istovremeno, Rita se vratila kući, gde ju je dočekao Trinity koji ju je preklao. Nakon toga, on se vratio po svoju krntiju, Dexter ga je sačekao i pratio dok se krntija ne raspadne zbog hladnjaka i to je to.
Link to comment
  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    30

  • MiddleClass

    22

  • Quince

    20

  • Arkadija

    19

Top Posters In This Topic

To sa sabotažom hladnjaka je čista spekulacija, nigde koliko ja vidim nije prikazano.A da ga je pratio - nije. Kad Trinity stane zbog kvara, put iza njega je potpuno prazan. On izađe, otvori haubu, i istog trenutka odnekud iskače ninja Dexter. Sad, ili je bio na zadnjem sedištu svo vreme (u kabrioletu!) ili se satima ranije sakrio u gepek, u nadi da niko neće otvoriti dok Trinity ne bude preuzeo kola... i potom stao zbog kvara u mraku i potpunoj pustoši.

Link to comment
A da ga je pratio - nije. Kad Trinity stane zbog kvara, put iza njega je potpuno prazan.
Ma, ne. Put je u magli, tako da se ne vidi da li se Dexter prišunjao kolima ili je zaista bio u gepeku :o
Link to comment

Kad je vec sve odspoilerovano, ako se dobro secam Dexter je u garazi, tokom racije, nasao neku zutu priznanicu od popravke Mustanga, da li ove sada ili neke od prethodnih, te je sabrao 2 i 2 da ljudi uglavnom svoja kola popravljaju kod istog majstora i zaputio se u radionicu. Dakle nije se tek tako nasao tu i razjebo mu hladnjak ili sta vec...

Link to comment

Tačno, sakrio se u gepeku, jer se zadnje sedište videlo u prethodnim scenama (nakon odlaska od automehaničara) da je prazno. Niti ga je pratio kolima, videlo bi se.A i ovo za Ritu je dobro, em se ljubaka sa komšijama, em je jedini dvodimenzionalni lik iz slikovnice u celoj seriji. Osim toga, u svakoj sezoni je setup bio drugačiji - te samac, te sa burazerom, te kao porodični čovek... u sledećoj će biti očigledno single dad serial killer. Bilo bi malo udosadilo da je sledeća sezona na isti kalup kao i četvrta.

Link to comment

Ali ako se Dexter stvarno sakrio u gepeku, to mu je najgluplji plan u karijeri. Šta bi bilo da su otvorili gepek tamo u radionici? Šta da je Trinity otvorio prvo gepek pa tek onda haubu? Šta da su mu se kola pokvarila negde u sred grada, sa gomilom ljudi na ulici? Milion stvari je moglo da ga upropasti, ali eto, sve se savršeno poklopilo... Nije ni čudo da su zbrzali tu scenu, da ne razmišljamo previše o njoj. <_<

Link to comment
Ali ako se Dexter stvarno sakrio u gepeku, to mu je najgluplji plan u karijeri. Šta bi bilo da su otvorili gepek tamo u radionici? Šta da je Trinity otvorio prvo gepek pa tek onda haubu? Šta da su mu se kola pokvarila negde u sred grada, sa gomilom ljudi na ulici? Milion stvari je moglo da ga upropasti, ali eto, sve se savršeno poklopilo... Nije ni čudo da su zbrzali tu scenu, da ne razmišljamo previše o njoj. <_<
A što je to uopšte bitno? Kakve to veze ima sa bilo čim? Ako ćemo tako, ko zna da li serijske ubice zaista mogu onako da se ponašaju ili da mogu da slede bilo kakva pravila ili žene da ne provale da je otac njihove dece sociopata ili bi neko čuo Dextera kada priča sam sa sobom a on bi uzimao lekove što mu se prividja stalno otac ili bi on odavno popio batine onakvih borilačkim zahvatima ili bi ga neko video kad se iskrada noću ili...Ne znam što se toliko kačiš za to. To je serija, fikcija, nebitno je.
Link to comment
Ne znam što se toliko kačiš za to. To je serija, fikcija, nebitno je.
Kačim se zato što mi se serija, bar u poslednjih 6-7 epizoda, ipak sviđa, i od nje očekujem internal consistency. Ako mogu 4 sezone da prate neku internu logiku koju su uspostavili, onda stvarno nema smisla da je blatantno ignorišu u ključnom trenutku raspleta. Zato sam pitao u čemu je stvar, u nadi da sam nešto propustio i da neko ima bolje objašnjenje.Naravno da može sve da se relativizuje i kaže "pa to je fikcija", ali zašto onda uopšte gledati bilo šta? Bolje da se fokusiramo na realnost, posao, obrazovanje, zakon o saobraćaju, ukidanje viza, reformu američkog zdravstvenog osiguranja, ili spasavanje kitova. <_<
Link to comment

Dexter nije ni morao da bude u gepeku. Mogao je da na auto nakači lokator i da ga prati sa sigurne daljine, a hladnjak je sigurno onesposobio još u autoservisu i onda se pod okriljem magle pojavio u momentu kada je Mitchelu glava bila pod poklopcem. Još jedan zaključak se nameće, Mitchel je Ritu ubio pre nego što je preuzeo auto iz servisa, verovatno koristeći kombi ili taxi kao prevozno sredstvo.

Link to comment
Kačim se zato što mi se serija, bar u poslednjih 6-7 epizoda, ipak sviđa, i od nje očekujem internal consistency. Ako mogu 4 sezone da prate neku internu logiku koju su uspostavili, onda stvarno nema smisla da je blatantno ignorišu u ključnom trenutku raspleta. Zato sam pitao u čemu je stvar, u nadi da sam nešto propustio i da neko ima bolje objašnjenje.Naravno da može sve da se relativizuje i kaže "pa to je fikcija", ali zašto onda uopšte gledati bilo šta? Bolje da se fokusiramo na realnost, posao, obrazovanje, zakon o saobraćaju, ukidanje viza, reformu američkog zdravstvenog osiguranja, ili spasavanje kitova. <_<
Prijatelju, kada je Dexter uspavao Trinityja, preturao mu je po koverti i pokupio dokumente. Kada je na kraju pokušavao da ga nadje, medju papirima je našao priznanicu da se popravlja auto. Vidimo Trinitiya kako vozi i kako mu se kvari auto. Kada je stao i podigao haubu rekao je glasno nešto tipa "gde mi je hladnjak?" i Dextera koji pokazuje taj auto deo. Da li ga je pratio ili šta već je meni stvarno nebitno, jer je ovo dovoljno objašnjenja za nivo TV serije. Da je serija posvećena realnoj i detaljnoj metodologiji i operativnosti serijskog ubice, onda bih mislio da je važan detalj da li ga je pratio, ugradio lokator ili se krio u gepeku.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...