Jump to content
IGNORED

Dexter


Filipenko

Recommended Posts

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    30

  • MiddleClass

    22

  • Quince

    20

  • Arkadija

    19

Top Posters In This Topic

Odgledah, konačno. Totalno sam zatečena krajem

jeste da me Rita konstantno iritirala sve 4 sezone, ali da završi u kadi, nisam baš očekivala

Ko smišlja scenario za ovo taj je stvarno uvrnut.Mada, možda je svako dobio ono što je zaslužio.

Link to comment
Mene interesuje je li to jos uvek snimano po knjigi? Prve sezone su bile inspirisane knjigama, to znam...
mislim da samo 1. sezona prati radnju knjige... Edited by mr@ki
Link to comment
mislim da samo 1. sezona prati radnju knjige...
Ne prati ni prva. Da je po prvoj, Laguerta bi bila mrtva, a Bajni slobodan. Knjige su, inače, skroz super. Drugačiji Dex u knjigama, mnogo je hladniji i duhovitiji. Inače, finale sezone je...Nemam reči. Možda sutra.
Link to comment
:blink: Shokantno! Kakav uvod za sledecu sezonu, ubio bih za jos pola sata ove!!!

Mada nesto su morali da menjaju, postajalo je monotono - stalno u krug "frkica" izmedju Dextera i Rite :yucky: , plus Dex smeksao . Bilo je ili da nju sklone ili da on ode, ali opet gde da ide iz Miamija i policije...nekako sam ocekivao bolestan twist! Svaka cast za balls kreatorima.

Edited by ducca
Link to comment

1 priznanje se mora odati Dexteru - serija, odnosno radnja iste, i pre svega, likovi u istoj prate uzrok-posledica sled koji većina serija voli da zanemari (House najsvežiji primer). Likovi (pre svega Dex) evoluiraju i razvijaju se u zavisnosti od razvoja situacije i okolnosti koje se menjaju (kako revolucionaran koncept, baš me čudi što se ostali pisci nisu toga setili <_<). Zbog toga sam i nastavio da gledam seriju koja me je solidno smorila posle 1 dve sezone - mada i dalje mislim da Dexter nije P od sajko-ubice, i da je to moglo mnogo, mnogo bolje, ubedljivije, mračnije i krvavije....... ali ne na Showtime-u.

Edited by kovik
Link to comment

Ove godine je izašla i četvrta. Ne mogu da zamislim kako izgleda domaći prevod ovoga. Ne znam, doduše, ko je prevodio, ali kod nas su obično prevodioci amateri i ne smem ni da pomislim šta su uradili sa Deksterovim jezičkim igrarijama i kako su izašli na kraj sa njegovim zaštitnim znakom - rečenicama od tri reči koje počinju na slovo "D".

Što se tiče finala, potpuno sam se rastužio. Užasno me nervirala Rita, odnosno, osećao sam najveći pritisak i strah za Deksa zbog nje, ali nisam očekivao da će ovo da se desi. Bilo je naznaka u trećoj sezoni, ali u ovoj je jasno vidjeno kako je D. najveća frka oko porodice. Ne mogu da zamislim kako će izgledati nastavak. Da li će biti samohrani otac ili će se vratiti u stan? Da li će ostati u policiji ili će otići da luta? Izgleda mi podjednako verovatno da će nastaviti sa transformacijom i da će se definitivno vratiti Harijevim pravilima i bataliti celu foru oko porodice.

Edited by Lrd
Link to comment

Jaoj, izdavač koga treba zaobići u širokom luku, već zamišljam da bi moj sestrić od 2 ipo godine bolje preveo bilo koju knjigu, pa i Dextera. Danas sam obišla neke knjižare koje prodaju i strana izdanja, ali nisam naišla na Dextera, da li uopšte ima da se kod nas kupi original? Možda nisam gledala na pravim mestima.

Link to comment

Što se knjiga tiče, ja sam nešto načuo da je u jednoj od njih Dexter kod sina (valjda Cody) otkrio sklonost ka ubijanju životinja i sličnim sadističkim sranjima, pa je krenuo da ga vaspitava kao Harry njega onomad, da kanališe svoje demone u društveno korisna ubistva... Kraj ove sezone bi mogao da nagovesti takav razvoj u sledećoj, samo sa biološkim sinom umesto usvojenim? Mada što se mene tiče mogao bi komotno da padne i kraj serije, efektno bi se završilo. Ako nastavljaju, valjda će da sačekaju da mali koliko-toliko poraste, a mogli bi da i batale Miami kao mesto zbivanja...

Link to comment

E da, ne znam da li je još nekom bilo jadnjikavo kako je Trinity završio? Prvo uopšte ne razumem odakle je naprasno iskrsnuo Dexter i gepekovao ga, a drugo sama egzekucija je bila malo tralala, sa sve vozićem i pobožnošću i fatalizmom...Da mu nije ostavio onaj delayed blast fireball kod kuće, bio bih potpuno razočaran načinom na koji je smandrljan kraj inače odličnog lika. Ovako, :Hail:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...