Jump to content
IGNORED

EBook


Molder

Recommended Posts

Ma to je sve ok, ali još uvek na srpskomm ne možeš sve da nađeš elektronski. Sad sam upravo pročitao filipa davida (nisam oduševljen) i na sajtu izdavača nema elektronske verzije...

Link to comment

Na mom čitaču (istina, nije baš na najnoviji) čak ni ne rade latinični dijakritici, a kamoli ćirilica. Probao ja da čitam nešto naše™, pa odustao.

Meni na kindlu bez problema radi ćirilica, mada su to uglavnom word dokumenti

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

drugovi i drugarice, treba mi pomoc. nakon cetiri i po godine vernog sluzenja, kindl mi je umro. zgnjecili smo ga u torbi na jednom putovanju, ekran otisao u majcinu. 

 

volela bih da kupim novi, ali vidim da su se u medjuvremenu razmnozili, pa mi treba preporuka. 

 

ono sto mi se najvise dopalo kod kindla je sto ne zraci kao tablet. ne umara mi oci. uskoro cu biti u situaciji da dosta citam, i bitno mi je da sto vise lici na papirno citanje. e sad vidim da postoji taj paperwhite, jel to slicnije tabletu ili starom kindlu bez osvetljenja? uopste, sta je najslicnije papirnom citanju?

Link to comment

Kindle, nook, kobo.... svi imaju e-ink tehnologiju ekrana, potpuno različitu od tableta, bilo da su sa osvetljenjem ekrana (Paperwhite) ili ne. Ako te možda zamara direktno osvetljenje možeš da uzmeš bez toga ali sa dodatnom lampicom koja se montira na futrolicu i koristi po potrebi.

 

via TT

Link to comment

Dobar je paperwhite, baš je dobar. Ako te smara pozadinsko osvetljenje, možeš da ga isključiš (danju i pod dobrim osvetljenjem nije ni potrebno, pa štediš i bateriju), a odlično legne noću u krevetu.

Mene je stari Kindle nervirao što moram da namestim svetlo za čitanje da baš baš osvetli ekran, da bi mogao da čitam bez naprezanja...

 

Još kad bi pravili maalko veće sprave, recimo od 7 cola, ih...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...