Jump to content
IGNORED

EBook


Molder

Recommended Posts

nikad mi nije bilo najjasnije zasto ovakvi naslovi?

da li je realno da to nekog privuce da kupi nesto od ovog smeca?

 

mislim™ ok, to je seselj, ali opet

Mislim da je on fasciniran psovkama i ružnim rečima, i onda mu je fetiš da ih stavlja tamo gde ne bi trebalo...

 

Setimo se Hanas Holcijusa...

Link to comment

Ima tekst, ima i receznata, ima sve...

 

Usotalom, evo jedne:

 

http://www.mediafire.com/download/wvjdzzczi2cnv46/Seselj+Vojislav+-+Afera+Hrtkovci+i+ustaska+kurva+Natasa+Kandic.pdf

 

Jeste da nije štampano izdanje, to ipak nemam kod kuće... :(

ne bih ja to snimila ni na elektrichni nosach :lolol:

 

nikad mi nije bilo najjasnije zasto ovakvi naslovi?

da li je realno da to nekog privuce da kupi nesto od ovog smeca?

 

mislim™ ok, to je seselj, ali opet

to je neko njegovo interno paljenje, mozda mu nisu dali da govori ruzne rechi tamo kotkuce :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Pojedine knjige Vojvode Šešelja besplatno su bile dostupne na njegovom sajtu.

Sad sam proverio, ipak su dostupne samo najbolje, dakle :
-Narogušeno škotsko govno Jan Bonomi, oko 1000 strana
-Sanaderova mačkica Aleksandar Vućić, preko 1000 strana
-Rimokatolički kriminalni projekat veštačke hrvatske nacije, engleski prevod, preko 1000 strana...

A što se tiče ovih sečenih knjiga, možda je tako najbolje.
Nameće se paralela sa slučajem ploča iz Studija B. Od uništavanja arhivske građe došli smo do izgrebanih ploča koje su stajale pored kontejnera jer otkupljivači ni drugi konzumenti nisu hteli da habaju svoje gramofone ovim tonskim užasima.
Nije sve što sija zlato.
Ljudi prijanjaju za materijalno i za ono poznato, isti ljudi kukaju i nariču za knjigama kao i oni koji su naricali za pločama.
Veliki je simbolički potencijal tih objekata, pregnantni su označitelji za nešto drugo.

Knjige su nekada bile vrednije nego danas, a i danas je lepo čitati sa knjiga nego sa nekih drugih uređaja, ali šta da se radi. Neke knjige koštaju 100€, neke koštaju -20€. Ideologija se promenila, umesto malograđanštine koja kupuje knjige na metar jer se tako treba, imitirajući stare aristokrate i crvenu buržoaziju, sada te knjige imaju čisto dekorativnu i utilitarnu svrhu.
Služe kao toplotna izolacija na jednom hladnom zidu.

Edited by Utvara
Link to comment

izvint, ove vojvdine knjige, jel unutra ima neki tekst ili su samo korice? jel to nekd neko video uzivo? :unsure:

 

Miloš Vasić jednom u kolumni dekonstruisao "dela" V.Šešelja.

Većina mu sadrži transkripte sa suđenja. Otud "građa".

Link to comment

Nijedan, ali nijedan postojeći tablet, laptop, notebook ili desktop računar ne pruža nivo udobnosti prilikom čitanja kako to može štampana knjiga (da ne pominjem sada stripove). Možda će to moći namenski čitači elektronskih knjiga, sa e-ink ekranom, formata A4, u boji, sa baterijom koja traje šest meseci. Ja čitam bar par stotina knjiga godišnje u elektronskom obliku i iskustvo je uvek gore nego kod fizičkih knjiga. 

 

 

E, ovo je zanimljivo, posebno sto ga ne cujem prvi put. Sa stanovista UX-a, stvarnost je potpuno suprotna od ovoga sto pricas. Kad covek lezi i cita, sto je valjda jedini nacin da se skroz opustis i prepustis (ako gresim i ako je to samo licna preferencija, molim te da me ispravis), knjiga je u stvari jako inferiorna. Recimo, dok ne pridjes polovini, ona tanja strana knjige se savija i pokusava da se zatvori, sto znaci da moras drzati prst na odredjenom mestu. Preko pola - isti problem u drugom smeru. Okretanje stranica zahteva dve ruke u procesu. Osvetljenje ne moze da se podesava i najcesce nije savrseno. Recimo ako je citanje nocu a neko je pored tebe u prostoriji, knjiga trazi spoljni izvor svetla koji ne sme biti prejak da nemas odsjaj niti preslab da se becis u nju. Ko god voli da cita i ume da 'otputuje' s knjigom zaboravljajuci na vreme, zna osecaj nakon 5-6 sati ukocenja i pokusaje gimnastike da postavis knjigu tako da budes u nekom neobicnom polozaju jer su te svi drugi vec umorili. Svi ovi problemi su ili reseni ili znacajno umanjeni raznim elektronskim citacima.

Npr, prvi iPad je bio pretezak, nije mogao da se drzi jednom rukom vise sati a da se to ne oseti. Danas je iPad laksi od vecine knjiga. Neko ima problem sa osvetljenjem takvih ekrana, za njega radi Kindle sa svojim specificnim svetlom, a za ostale je tu podesavanje tako da ono na sta fokusiras oci bude bas savrseno za date uslove. Mogu ovako do sutra, jednostavno ne postoji ni jedna prednost knjige na papiru u UX smislu koja moze da stoji sama bez "ja volim tako". Znaci, postoji e-ink, postoje razlicite velicine, postoje sve zamislive i zeljene rezolucije ekrana, a zahtev da ti baterija traje 6 meseci je besmislen jer ti u stvari uopste ne treba. Maksimum koji ti treba je nekih 20 sati neprekidnog rada, a nakon toga ce baterija brze da se oporavi na punjacu nego ti u krevetu.

 

Kad kazes "nema udobnije" u stvari nisi u pravu ni na jedan nacin koji mozes da objasnis. Jedino objasnjenje je da je to u stvari sifra za "ja sam ovako navikao", sto je skroz legitimno, ali pored tog subjektivnog osecaja, udobnost itekako moze da se meri. Koliko god ljudi mislili da je UX oblik umetnosti, u stvari se radi o tehnickoj kategoriji kojom se ljudi bave na veoma naucan i konkretan nacin. S tim na umu, reci mi kako mislis da bi bila izmerena udobnost papira? Da li mozes da zamislis desetogodisnjaka koji od pocetka cita na oba nacina kako govori da mu je papir udobniji?

 

I za kraj samo da dodam da je i sam ekran kao takav samo prelazni oblik, nastao zbog tehnoloskih ogranicenja i lakog presaltavanja s papira. Nece proci dugo i tekst ce se citati s unutrasnjosti naocara gde ce sve ove stvari postati bespredmetne. To se vec radi, naravno, nego se ceka killer proizvod koji ce ga doneti u svaku kucu.

Link to comment

vi cijepate dlake na chetvoro na osnovu lichnih preferencija na nachin koji nije fer, ni lep.

 

zashto jednostavno ne reci da ljudi koji vole papirna izdanja ne postoje, ili lazu. poshto je nemoguce da nekom prija papirno izdanje.

 

diskusija je dosta na nivou da ne volim da chitam s tableta jer mi se isprazni baterija pa moram da ustajem da trazim kablove. a utichnica mi nije blizu omiljene lokacije za chitanje ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment
...

Kad kazes "nema udobnije" u stvari nisi u pravu ni na jedan nacin koji mozes da objasnis. Jedino objasnjenje je da je to u stvari sifra za "ja sam ovako navikao", sto je skroz legitimno, ali pored tog subjektivnog osecaja, udobnost itekako moze da se meri. Koliko god ljudi mislili da je UX oblik umetnosti, u stvari se radi o tehnickoj kategoriji kojom se ljudi bave na veoma naucan i konkretan nacin. S tim na umu, reci mi kako mislis da bi bila izmerena udobnost papira? Da li mozes da zamislis desetogodisnjaka koji od pocetka cita na oba nacina kako govori da mu je papir udobniji?

...

 

 

:D

Link to comment

E, ovo je zanimljivo, posebno sto ga ne cujem prvi put. Sa stanovista UX-a, stvarnost je potpuno suprotna od ovoga sto pricas. Kad covek lezi i cita, sto je valjda jedini nacin da se skroz opustis i prepustis (ako gresim i ako je to samo licna preferencija, molim te da me ispravis), knjiga je u stvari jako inferiorna. Recimo, dok ne pridjes polovini, ona tanja strana knjige se savija i pokusava da se zatvori, sto znaci da moras drzati prst na odredjenom mestu. Preko pola - isti problem u drugom smeru. Okretanje stranica zahteva dve ruke u procesu. Osvetljenje ne moze da se podesava i najcesce nije savrseno. Recimo ako je citanje nocu a neko je pored tebe u prostoriji, knjiga trazi spoljni izvor svetla koji ne sme biti prejak da nemas odsjaj niti preslab da se becis u nju. Ko god voli da cita i ume da 'otputuje' s knjigom zaboravljajuci na vreme, zna osecaj nakon 5-6 sati ukocenja i pokusaje gimnastike da postavis knjigu tako da budes u nekom neobicnom polozaju jer su te svi drugi vec umorili. Svi ovi problemi su ili reseni ili znacajno umanjeni raznim elektronskim citacima.

Npr, prvi iPad je bio pretezak, nije mogao da se drzi jednom rukom vise sati a da se to ne oseti. Danas je iPad laksi od vecine knjiga. Neko ima problem sa osvetljenjem takvih ekrana, za njega radi Kindle sa svojim specificnim svetlom, a za ostale je tu podesavanje tako da ono na sta fokusiras oci bude bas savrseno za date uslove. Mogu ovako do sutra, jednostavno ne postoji ni jedna prednost knjige na papiru u UX smislu koja moze da stoji sama bez "ja volim tako". Znaci, postoji e-ink, postoje razlicite velicine, postoje sve zamislive i zeljene rezolucije ekrana, a zahtev da ti baterija traje 6 meseci je besmislen jer ti u stvari uopste ne treba. Maksimum koji ti treba je nekih 20 sati neprekidnog rada, a nakon toga ce baterija brze da se oporavi na punjacu nego ti u krevetu.

 

Kad kazes "nema udobnije" u stvari nisi u pravu ni na jedan nacin koji mozes da objasnis. Jedino objasnjenje je da je to u stvari sifra za "ja sam ovako navikao", sto je skroz legitimno, ali pored tog subjektivnog osecaja, udobnost itekako moze da se meri. Koliko god ljudi mislili da je UX oblik umetnosti, u stvari se radi o tehnickoj kategoriji kojom se ljudi bave na veoma naucan i konkretan nacin. S tim na umu, reci mi kako mislis da bi bila izmerena udobnost papira? Da li mozes da zamislis desetogodisnjaka koji od pocetka cita na oba nacina kako govori da mu je papir udobniji?

 

I za kraj samo da dodam da je i sam ekran kao takav samo prelazni oblik, nastao zbog tehnoloskih ogranicenja i lakog presaltavanja s papira. Nece proci dugo i tekst ce se citati s unutrasnjosti naocara gde ce sve ove stvari postati bespredmetne. To se vec radi, naravno, nego se ceka killer proizvod koji ce ga doneti u svaku kucu.

sve -1

svako pozadinsko svetlo samo smeta pri duzem citanju i lose utice na kvalitet ocinjeg vida.

kindlara (il vec taj neki citac sa tim kao tecnim mastilom il kako se zvase) sa skroz iskljucenim svetlom je jedino sto donekle moze da se poredi sa papirom.

Edited by ToniAdams
Link to comment

vi cijepate dlake na chetvoro na osnovu lichnih preferencija na nachin koji nije fer, ni lep.

 

zashto jednostavno ne reci da ljudi koji vole papirna izdanja ne postoje, ili lazu. poshto je nemoguce da nekom prija papirno izdanje.

 

diskusija je dosta na nivou da ne volim da chitam s tableta jer mi se isprazni baterija pa moram da ustajem da trazim kablove. a utichnica mi nije blizu omiljene lokacije za chitanje ^_^

 

Ne, diskusija nije na tom nivou, ja upravo pokusavam da je odvojim od toga. Savrseno je moguce da nekome prija papirno izdanje samo pored tog prijanja postoji i objektivan user experience kriterijum  o kome, za razliku od jednog primera licne preference, zaista moze i da se prica. Inace, postoje ljudi u mnogim firmama i na mnogim fakultetima i institutima koji mere ovakve stvari zaradjujuci milione i/ili doktorate posto tema uopste ne moze da se svede na "meni je dzez drazi od bluza".

 

 

 

:D

 

Ma da, ta bitka je zavrsena u potpunosti i komicno ju je uopste i voditi.

Link to comment

Kindle koji sam ja probao je apsolutno užasan za bilo šta a za čitanje pogotovo i može se porediti sa psećim brabonjcima.

 

Kvalitetna knjiga sa kvalitetnim papirom, u lepoj i postojanoj boji sa dijagramima i sl. > .... > loša, raspadnuta knjiga na tamnom i nikakvom papiru > najbolji IPad > kvalitetan Retina monitor> ... > kvalitetan ne-Retina monitor > .... > hijeroglifi na klinastom pismu u pečenoj keramici > pseći brabonjci >= kindl

Link to comment

vlasnik 2 paperwhite kindle-a razlicitih generacija, korisnik iPad Air-a za citanje stripova i vlasnik biblioteke koja ispada iz plakara jer polica nemam.

i nemam problem ni sa cime. sve ima svoje™.

 

a ono o psecim brabonjcima.

kao prvo psi ne brabonjaju, no koze i zecevi... ostalo me vec mrzi da objasnjavam :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...