Jump to content
IGNORED

Ispijanje kafice i trolovanje topica

Atreid

Recommended Posts

• Replies 999
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• elle

261

• slaven

196

• indira

142

• Vjekoslav

86

Top Posters In This Topic

Posted Images

vreme za nocne ptice, slavene nema mraka dok si na strazi. Telefonski razgovor sa bliskom osobom od juce- Ustao Betmene?- :huh::mellow: A?Kakva bi to parodija bila, pomislim cekajuci kafu." Betmen protiv trezvenjaka"- Zli naucnik zeli unistiti sve zalihe piva na svetu ali ga Betmen uprkos tezini i malom kostimu pobedjuje i objavljuje da posle ovakve pobede pivo mora biti jos bolje i jeftinije ali taj dogadjaj je samo otkrio novu planetarnu zaveru - unistenje Merlota specijalnom bakterijom koja je pobegla iz labaratorije Nase, ili je ipak ukradena?To je vec za nastavak serijala." Betmen i poslednja zabrana pusenja u kafani" tu je sve jasno.'' Betmen protiv pomahnitalog opstinskog sluzbenika" -vise akcija........utom i kafa stigla..//// jasno zasto sam prozvan retko srecem sunce ovih dana, kada bih pisao dnevnik mogao bih da pocnem,,,... Danas sam video dan skoro pola sata ali ne i sunce jer je vreme oblacno. Sunce sam video , siguran sam, prosle nedelje i mogu da konstatujem da se nije uopste promenilo.////Leti je drugacije ali sad je zima i potsetio me Slaven na mrak - ta rec drugacije zvuci kod nocnih stvorenja.Nije prirodno i tacka. Nije predvidjeno da covek zivi iskljucivo nocu po prvobitnom planu. To je neka nova podvrsta uslovljena vestackim izvorom svetla. Tesle Edisona deca? Elektificirana podgrupa.Potpuno zavisna od generatora.Kad se pogleda uzorak na planetarnom nivou vidim da bi mogla Nacionalna Geografija da napravi solidnu naucnu emisiju. Naucno popularnu-da budem precizan.O nocnim kreaturama, postoje samo u tehnolosko urbanom okruzenju, vreme im prolazi brze , verovatno da su morali razviti posebna cula u uslovima mraka.Snalaze se i po danu ali nije im to prirodno okruzenje.Nije ih lako prepoznati, izgledaju isto kao i dnevni primerci dok se ne zagleda pazljivije, moguce ih je pronaci na internetu koji ima tu privilegiju da postoji uvek....//////....hm, a sve vreme mislim o Vjekinom -Krv i Tlo- dok ovo pisem, bice da je ovo onda odgovor. ugradjuje se sve pa se relpicira dalje.I jeste u tome i sloboda za nas. Jedan mali smisao uslovljen slobodom. Gud.

Ne da idem jos, rano je :lol:

Kazes - taxi radnja original, reziser zna o cemu prica? Huh. Sve sa onom kartom i cackalicama po gradovima Zapadne Europe? Bogami, Toca, ako je tome tako, drz' se ti meni. Sto bi rekao Djole - i to celoj prici daje cudan ton. Uostalom, zasto bih se ja libio ovdje & sada napisati da me na (izvorno) Dobro asocirate upravo ti i Elle? Ma ne pada mi na pamet. Evo, ja rekoh. Pa ti vidi.
Vidim.I pre sam znao ali sad i vidim.I vi znate da ja to isto mogu da kazem i rekao sam na mnogo nacina.pa sad, mislim...gde se sve nalazi Dobro?Kojim se tragom nevidljivim i dokle proteze ta nit?To sto mi mislimo ili mozemo recima da izrazimo tesko da moze da dohvati granice u svim pravcima , jedan putokaz za primecivanje nesvesnog, jedno nedokucivo znanje, proces, jedna prilika za pracenje i put u nevidljivo.Kao u knjizi Isaka Asimova kad smanjuju posadu u brodu na velicinu atoma koju pustaju u organizam na jedno malo epsko putovanje.Mozda postajem minimalista sto sam stariji, sve mi je blizi mikro svemir.Tako je i sa ulicom.Na njoj se sve mora zavrsiti makar kroz smrk peraca ulica.Zato kazem da je scenarista odlicno upucen i zna sta govori.Medju tim polusvetom nalazi se dobro koje samo po sebi mora biti skriveno jer se mora otkriti. Jer se tako svuda nalazi.Kad sebe pitam da li sam dobar moram to podvesti pod neki kriterijum , jedino sto mi pada na pamet da mogu okarakterisati kao dobro jeste kad cinimo dobro nekome koga nikada necemo u zivotu videti , bez ikakve sanse za nadoknadu, jednosmerno.Cak i tada mozda smo tasti egoisti koji rade zbog sebe i svog osecaja ali necu da cepidlacim, moze se biti plemenit.To je rec .Elem, ulica jeste margina i Fudo i Sejo su likovi koja prepoznajem - rodjeni zalutali, izlozeni svemu sto ulica ima u sebi.Nije on taj koji treba da tipuje kuce i stavlja cackalice, platio je odmah i to skupo. Ali je morao svuda da se dene, sve da proba jer jeste ulicna lutalica i tesku je skolu izabrao.Kad vas smaram da budem istrajan u tome....R. Life////Debeli je jedan bas debeli stari tadza u starom pasatu i kucom na periferiji i ceo zivot je na ulici i nema nista osim dnevnog pazara u novcaniku ili banci.Nasloni se na svoj automobil , zapali duvan i zajebava svakog koga vidi i mora te nasmejati ma kako da si natmuren.Mene doceka se recenicom " Gle kakav si bled, lepse su sahranjivali"Jednoga dana nema ga na stanici, vidim bruje svi okolo i pruzaju mi dnevne novine.Na naslovnoj strani- debeli.Uhvacen kriminalni klan, teska mafija, zlotvori i zlocinci koji su opljackali narod i drzavu.I sve novine i svi mediji i udarne vesti i svuda debeli u prvom kadru, sa sve sedim zulufima i dioptrijom.Mi smo slali kintu za kantinu i nismo ga videli pet meseci.Onda se pojavio jedno vece i rekao /// '' zavrsio sam postdiplomske"Naravno, mafija je pobegla preko grane i niko od pravih krivaca nije uhvacen, moj debeli pametnajkovic je bio postavljen kao poslovodja jedne garaze devedesetih u koju su redovno stizale posiljke koje se nisu smele otvarati ali za koje je trebalo potpisati dokument sto je jasno bio posao koji je savesno odradio debeli.Tako je sudija osvanuo jednog jutra sa punim koferom priznanica na kojima se lepo mogao procitati potpis.Naravno da debeli ne sme ni da se buni jer mafija jeste prava i nema zezanja sa porodicom.Primio je sve cutke na sebe.Sad svako u zemlji ko cita novine mora misliti da je taj covek zlikovac a ja znam da on jeste dobar, vrlo dobar covek.///////////////sve ti ptico verujem na rec.audicija mi ostala u secanju i prelila se u ovaj film..............

Elle ponovo putuje>?Kakva energija! Mladalacka.I sta? sad opet cekamo ukljucenje sa neke rive iz nekog hotela ko zna gde.....lepo. :) sretan put i dobro more i vetar u jedra i pozuri nazad.mada i ne mora se zuriti na kafici nikad i ne mora se nikad pisati ako rec nece sama da se napise i moze se bilo kad na bilo sta odgovoriti ili ne.Kakva pravila, bas uzivam, priznajem. :) evo i nasmejah se.

i da pises postove diretamente iz duse/srca, ta stanka/zadrska prije slanja kod tebe nece fercerat.
Hvala, znam i borim se, imam ok pretrazivac i trudim se da ne zaboravljam save opcije ali....komp hoce da samo stane , blokira, zabaguje i lepo mi govori da moram da menjam konfiguraciju sto ce se i dogoditi vrlo skoro ali sam ja kao pravi zgubidan napravio i od toga igricu pa sad imam trip da post ima svoj zivot i da ako nestane onda i treba da ga nema.Malo volsebnog kao zacin na kraju kuhanja.Da, pise se uvek direktno , ne umem drugacije. Ja ne znam ni na pocetku posta kako ce se isti zavrsiti.I u tome uzivam, mislim... i pisem i citam istovremeno.A znam i da zasednem sto sam i veceras dokazao...da probam da se odjavim lagano.nish ne garantujem. :lol:
ali sam ja napravio i od toga igricu pa sad imam trip da post ima svoj zivot i da ako nestane onda i treba da ga nema.
pa nista onda, treba >udruzenje gradjana< - izgubljenih postova, ovde na Kafici da organizujemo .. hehe *odoh nesto i da radim .. za danas, dosta dokolice
srpska-banaka_v.jpgU Zagrebu se osniva Srpska banka

Institucije Srba u Hrvatskoj krenule su u osnivanje svoje poslovne banke koja bi radila na gospodarskom oživljavanju povratničkih sredina. Buduća banka naslanjala bi se na tradiciju nekad vrlo snažne Srpske banke, nastale krajem 19. stoljeća u Zagrebu. Srpsko narodno vijeće, štedno-kreditna zadruga Privrednik i Srpsko privredno društvo Privrednik pokrenuli su inicijativu kojom bi se sadašnja štedno-kreditna zadruga transformirala u banku srpske zajednice u Hrvatskoj. Upravo je u tijeku postupak dokapitalizacije šKZ-a, animiranje budućih dioničara u Hrvatskoj, ali i u Srbiji. - Zakon nas obvezuje da do 1. ožujka transformiramo šKZ Privrednik u štednu banku ili kreditnu uniju. Upravo je u tijeku prikupljanje sredstava za dokapitalizaciju. Nadam se da ćemo uspjeti - rekla je Branka žarković, upraviteljica šKZ-a. Nije, međutim, htjela precizirati koliki je sada kapital šKZ-a, rekavši samo da je zakonski minimum za buduću štednu banku osam milijuna kuna. Da su pripreme u punom jeku, potvrđuje i ovotjedni susret Milorada Pupovca, predsjednika SNV-a, s Bojanom Pajtićem, predsjednikom vlade Vojvodine. Pajtić je obećao da će Izvršno vijeće Vojvodine pomoći osnivanju banke sa 45.000 eura za nabavu softvera. - U tijeku su razgovori s poduzećima u Hrvatskoj i Srbiji koja bi sudjelovala u dokapitalizaciji. Tražimo buduće dioničare. Još je rano s njihovim imenima izlaziti u javnost. Radi se o ozbiljnom poslu, treba ispuniti uvjete koje propisuje HNB - rekao je Pupovac. Prema Pupovčevim riječima, preko buduće banke išla bi sredstva hrvatske Vlade namijenjena za povratak Srba, obnovu i gospodarski razvoj povratničkih sredina sukladno sporazumu Vlade i SDSS-a. Uz to, buduća bi banka davala garancije za pokretanje poduzetničkih projekata i osiguravala stipendije za školovanje potrebnih struka. - Naslanjat ćemo se na tradiciju nekadašnje Srpske banke, ali to neće biti ista banka. Ona će biti kao svaka druga banka u Hrvatskoj koja će se boriti za svoj dio kolača. Nećemo biti samo banka srpske zajednice - objasnio je Pupovac.

Do Drugog svjetskog rata u Zagrebu je djelovala vrlo moćna Srpska banka, osnovana 1895. Vrlo je brzo postala druga najveća banka u Hrvatskoj. Već je u startu uspjela osigurati osnivački kapital od 90 milijuna kruna. Imala je podružnice u Dubrovniku, Splitu, šibeniku, Kninu, Novom Sadu, Somboru i Subotici. Među gotovo 7000 dioničara bilo je ne samo bogatih i uglednih Srba nego i Hrvata, Slovenaca, Nijemaca, Mađara, Talijana, Amerikanaca... Dioničari su bili i kipar Ivan Meštrović i znanstvenik Mihailo Pupin.*i komentar s JL hr (koji je u cijelosti tocan)

osnivac i predsjednik srpske banke u zagrebu bio je vladimir matijevic (rodjen, odrastao i skolovan u hrvatskoj i becu) koji je bio jedan od najvecih hrvatskih i srpskih filantropa cijim se novcem skolovalo 40 000 (!) siromasne djece (i srba i hrvata). isti je matijevic nakon smrti sav svoj imetak ostavio za skolovanje siromasnih. taj covjek vrijedi milijardu puta vise od npr velikih hrvata koji su pokrali vlastitu zemlju.
i jos jedna za laku noc :)
Ostavka ravnatelja koji nije dopuštao hrvatski u školiFoto: Igor Sambolec/Cropix OSIJEK - Ministar prosvjete i športa Dragan Primorac sastao se u OŠ Jagodnjak s ravnateljem škole Milovanom Ležajom čiju smjenu traže roditelji djece tvrdeći da njihovoj djeci nisu osigurana ista prava kao djeci koja pohađaju nastavu na srpskom jeziku. Nakon razgovora u kojem su sudjelovali i predstavnici srpske manjine, saborski zastupnici Miodrag Pupovac i Vojislav Stanimirović, ravnatelj Ležaja dao je ostavku, objavio je HRT. Prema riječima ministra Primorca, u sljedećih nekoliko dana u školu u Jagodnjaku trebali bi se vratiti i učenici koji putuju u susjedni Čeminac, jer im u višim razredima nije omogućena nastava na hrvatskom jeziku. Devetero djece iz Jagodnjaka, hrvatske i drugih nesrpskih nacionalnosti, dva mjeseca je putovalo u pet kilometara udaljeni Čeminac zbog sukoba ravnatelja i roditelja. (JL)
hvala - molim

30.01.2008 21:11Milovan Ležaja: 'Ostavke nema, idem k ministru'Piše: Nikola Patković, Ivana Kalogjera-BrkićJAGODNJAK - Suprotno najavi, ravnatelj OŠ Jagodnjak Milovan Ležaja nije podnio ostavku na svoju funkciju niti će to učiniti prije nego što se još jednom sastane s ministrom Draganom Primorcem od kojeg će tražiti javno očitovanje o svim događajima u OŠ Jagodnjak od rujna 2007. godine do danas, kao i odgovornost onih koje Ležaja smatra krivima za stanje u ovoj školi.- Nakon onoga što je o meni objavljeno u medijima gdje sam prikazan kao nekakav huligan, a da pri tome niti jednom riječju nije spomenuto što se stvarno događalo od rujna prošle godine, nužan je još jedan sastanak s ministrom Primorcem. Nije problem da ja podnesem ostavku, no da bi se to dogodilo, Ministarstvo se mora javno očitovati o cijelom slučaju i jasno reći da ja kao ravnatelj nisam prekršio niti jedan zakon ili propis, što je utvrdila i prosvjetna inspekcija i državni tajnik Nevio Šetić te da se ovdje radi o tome da roditelji smjenjuju ravnatelja. Osim toga tražit ću i odgovornost onih koji su roditelje podržavali u njihovim protuzakonitim zahtjevima - rekao je Ležaja pobrojavši potom koga smatra najodgovornijim za krizu u Jagodnjaku. - To su Ured državne uprave u Osječko-baranjskoj županiji, načelnik Općine Jagodnjak Milan Zuber i pomoćnik ministra Martin Oršolić. Oni su podržavali roditelje, a Urtail i ostali su bili samo paravan - istaknuo je Ležaja.Na naš upit zašto je pristao na ostavku ako je pred zakonom čist, odgovorio je da je riječ o kompromisu. - Zbog politike i smirivanja tenzija. Ministar je rekao da je sve rađeno po zakonu, a onda to nitko ne objavi i sad bi se ja trebao povući i da ostane slika mene kao huligana, a da se istina zataška. Da su Ministarstvo i pomoćnik ministra Oršolić u rujnu stali na stranu zakona, do ovoga ne bi došlo. Uplela se i politika HSP-a i došlo je do toga da roditelji biraju učitelje. Pa gdje toga ima? U Njemačkoj bi Ministarstvo bilo raspušteno u roku od 24 sata za takve stvari. Posebna je pak uloga medija koji su vodili specijalni rat protiv mene i škole - rekao je Ležaja, priznavši da je njegov ispad i reakcija prema načelniku Općine bila neprimjerena i nepedagoška.- Ali taj čovjek mene već dvije godine smjenjuje, radi protiv mene i moje obitelji, pa se nisam mogao suzdržati - rekao je Ležaja, dodavši da razmišlja i o pokretanju niza privatnih tužbi, ako se ne objavi njegova istina.Ministar Dragan Primorac danas je poručio da je sve što je obećao i rekao. “Svi su mediji čuli moje poruke koje su iznad svega poticajne i poruke zajedništva, a ne podjela. Ponavljam još jednom, ravnatelj je pokazao mudrost i razboritost jer je interese djece stavio ispred osobnih interesa. Dogovoreno je da i dalje u školi nastavi svoj rad kao pedagog. Radna mjesta svih nastavnika bit će sačuvana, a zaposlit će se i novi koji su potrebni za nastavu na hrvatskom jeziku”, navodi se među ostalim u priopćenju Ministarstva u kojem Primorac posebno zahvaljuje Stanimiroviću i Pupovcu na pomoći koju su mu pružili.Stanimirović: SDSS se neće distancirati od LežajeDa je Ležaja za svoju ostavku postavio nove uvjete ministru Draganu Primorcu poznato je i Vojislavu Stanimiroviću, koji je u utorak bio u školi Jagodnjak i prisustvovao svim razgovorima.- Ne znam kako će se to sve završiti. Ležaja se počeo čudno ponašati i inatiti, a za sutra navečer sazvao je i sastanak s roditeljima srpske djece - rekao je Vojislav Stanimirović, predsjednik SDSS-a. Stanimirović kaže kako osobno razumije Ležaju jer ono što je prikazano u medijima “nije prava istina o Jagodnjaku”.- Ministar je obećao Ležaji da će javno reći da roditelji ne mogu birati nastavnike po etničkoj pripadnosti, kao što ne mogu ni smjenjivati ravnatelja ako on nije prekršio zakon. No Primorac to nije izrekao tim riječima, a ono što je rekao mediji nisu prenijeli, već je u središtu pozornosti bio incident - požalio se Stanimirović. Pojavila se i informacija da će se SDSS nakon svega distancirati od Ležaje, no Stanimirović kaže kako to nije točno.- Mi znamo kako se dogodio incident. Ministar je rekao da se ide još naći s roditeljima nesrbima, a Ležaja je kratko otišao kući jer su mu javili da mu je majci pozlilo kod škole i da je došla Hitna. Kad se vratio, vidio je kako iz razreda u kojem je ministar razgovarao s roditeljima izlazi i Milan Zuber, načelnik općine, i tada je poludio - opisao je Stanimirović uzroke Ležajina neprimjerenog ponašanja.- Ležaja je dobar čovjek koji je puno napravio za školu. Učinio je samo jedan mali, za vas možda veliki propust: Znao je da ima jednog učenika koji se želi školovati na hrvatskom jeziku, no za njega nije oformio razred. No kuda bismo došli kada bismo za jednog učenika svuda po Hrvatskoj osnivali razrede i zapošljavali nastavnike po etničkoj pripadnosti - rekao je Stanimirović. Za primjer je naveo svoje rođake osnovnoškolce koji žive u Opatovcu a da bi se mogli školovati na srpskom jeziku, moraju putovati u 20 kilometara udaljen Vukovar.

...

zerp treba braniti .. kako je ono znao rec' pokojni Stipe - treba rec' - popu pop a bobu bob petnaest ovakvih policijskih .. i da vis' cije je .. narucis ih od Nijemaca .. das dvadeset decki na kurs u njemacku policiju i onda iz svakog otoka postavis - po jednog.pa parkiraj jahte di te volja bez pristojbe i lovi ribu kad ti se digne ona stvar .. os' kako nes'g85R0706_468x372.jpg
Doris Pack (moj slobodni prijevod) - Hrvati, smirite se. Ne forsirajte vasa bilateralna sranja sa Slovencima, please. Radite na reformama, ozbiljno i predano, tako cete imati puno jace karte kada slijedece godine ponovno sjednemo za isti stol.Komentirala je i ponasanje Predsjedavajuceg Vijeca ministara EU, tovarisa Dimitrija, a nije postedila ni Vladu susjedne nam dezele, ali posto Slovenaca (nazalost) ni na Kavici, ne bih o tome. Umalo rekoh - to ne bi bilo mitteleurop(ej)ski. Mocno ti izgleda ova raketla na slici, pajdo, jos ako moze vanka i po neveri/velikim valovima - imas moj glas. Samo, pitanje je, kao i uvijek, koliko Sanader istinski, a ne samo deklarativno, politikantski - zeli provedbu ZERP-a. Odnosno, sasvim jasno - koliko HDZ-ova vlast ima volje/znanja provesti reformu pravosudja, poljoprivrede, ulaganje u razvoj, skolstvo, znanost, itd. Po onome sto su do sada, u cetiri godine pokazali, cini se da koriste ZERP kao sto Kostunica i Tadic koriste - Kosovo. Za isti, jelte, klinc. Nama izgleda jedino preostaje uzdati se u razlikovnost hrvatskog i srbijanskog k***.* klinca...29.01.2008.Kazete sele u muzej, pala i prodaja CD-akazete6-konjevicv.jpgPiše: Dora KoretićFoto: Bruno Konjević/CROPIX Splitski festival 2007. godine posljednja je snimljena audiokazeta u nekada velikom pogonu kazetarne Croatia Recordsa.Nekadašnji Jugoton, koji je brojio 550 zaposlenih, godišnje izdavao 12,5 milijuna nosača zvukova, brojio 30 trgovina diljem Jugoslavije, a u pogonu u Dubravi imao je čak i liječnika i zubara za potrebe brojnih zaposlenika, ovih dana pakira postrojenje za proizvodnju audiokazeta koje je postalo dio povijesti, pa će tako uskoro biti izloženo i u zagrebačkom Tehničkom muzeju.Time je, nakon pogona za proizvodnju ploča, još jedan segment diskografske industrije otišao u muzej, a ni jedinoj uzdanici svjetske diskografske industrije, CD-u, ne ide najbolje. Podaci, naime, pokazuju da svake godine broj prodanih nosača zvuka u svijetu pada za deset posto.Proizvodnja kazeta u Croatia Recordsu stala je prije nekoliko mjeseci nakon što je statistika pokazala kako od godišnje proizvedenih milijun nosača zvukova, prodaja kazeta čini tek bijednih pet posto.Kako je objasnio predsjednik Uprave Croatia Recordsa, Želimir Babogredac, moderna tehnologija, ali i loša kvaliteta zvuka na audiokazetama istjerala je zauvijek taj tehnološki kompliciran nosač zvuka s hrvatskog tržišta, pa je tako danas u trgovinama CR-a moguće naći još samo dvjestotinjak preostalih albuma snimljenih na kazetama. kazete5-Konjevic.jpg- Cijeli ovaj prostor na kojem se danas nalazimo nekada je bio impresivan kompleks, no nakon što smo razmontirali pogon za proizvodnju vinila, došlo je vrijeme da se oprostimo i od stare kazetarne. Čak ni ova prostorija u kojoj se nalazila posljednjih godina, nema veze s nekadašnjim pogonom kazetarne jer je ona kompletno bila smještena u prostorijama današnje Uprave. I dok je posljednjih šest mjeseci kazetarna radila tek jedan dan u tjednu i brojila šest zaposlenika, u najboljim godinama proizvodnja je tekla svakodnevno, u pogonu je radilo 40 ljudi u tri smjene, a od 1971. godine, kada je otvorena, proizveli smo 100 milijuna primjeraka - priča Babogredac.U zlatnim osamdesetim godinama, kada su prodaja i proizvodnja nosača zvukova bile na vrhuncu, u Hrvatskoj se godišnje prodalo 18 milijuna ploča i kazeta, od čega je 12, 5 milijuna otpadalo na Croatia Records, tadašnji Jugoton. U to doba polovica prodaje odnosila se na ploče, a ostatak je otpadao na audiokazete, no već 1997. prodaja se rapidno smanjila. U čitavoj bi se zemlji godišnje prodalo tri milijuna nosača zvuka, među kojima više nije bilo ni spomena vinilu. Danas se u Hrvatskoj proizvede dva milijuna nosača zvukova, i tek 60.000 audiokazeta.kazete8-Konjevic.jpg- Način prodaje se promijenio i svi mi sada plaćamo danak tehnologiji. No, prodaja CD-a danas još nije dosegnula vrhunac; tek očekujemo da će se to dogoditi. Jednako tako, compact disc još nije u potpunosti uspio zamijeniti audiokazetu jer još postoji veliki broj “staromodnih” ljubitelja glazbe. Najbolji primjer za to su dva posljednja albuma Thompsona. Njegov predzadnji album prodan je u 70.000 primjeraka, od čega je bilo 45.000 kazeta. Zadnji album prodan je u 45.000 primjeraka, od toga 41.000 CD-a i samo 4000 kazeta - kaže Babogredac.Impresivni pogon kazetarne, koji je brojio 24 stroja za kopiranje, danas ih ima tek šest, te jednu liniju za pakiranje kazeta koja je nagurana u malu, neuglednu prostoriju, ni sjenu nekada živog pogona u kojem su se proizvodili i pakirali najveći hitovi jugoslavenskih pjevača. Babogredac tako i danas sa sjetom lista kataloge objavljenih audiokazeta iz početnih dana Olivera, Mate Miše Kovača, ali i brojnih drugih izvođača čija je imena povijest odavno izbrisala.Pakirao kazete cijeli radni vijekkazete1-Konjevic.jpgAlbum Jacquesa Houdeka, “Najljepše dječje pjesme”, posljednja je kazeta koju je zapakirao Stipan Lovrić koji je na tom radnom mjestu proveo 28 godina. S posljednjim danima kazetarne, i Lovrić je odbrojio posljednji radni dan u istom pogonu i otišao u mirovinu.- Cijeli sam život pakirao kazete iako nisam bio baš neki veliki ljubitelj glazbe - kaže Lovrić. Nakon 26 godina rada za strojem za kopiranje, pogon je napustila i Vera Oroš. Ona je bila konfekcionar kazeta, što znači da je namatala trake na nosače zvukova, te ih potom prepuštala kolegi Lovriću kako bi ih upakirao.- Dnevno smo u najboljim danima na strojevima namotali do dvije tisuće vrpci - napomenula je Oroš....cover446qn6.jpgPhoto <- open with Real Player (3.7MB)...' vece
Mocno ti izgleda ova raketla na slici, pajdo, jos ako moze vanka i po neveri/velikim valovima - imas moj glas.
za nevere i valove ti ne triba - nista (a sto ce ti, kad i onome od koga cuvas smeta - nevera i val) Svedi su ga izmislili kao vojni/borbeni >glicer< tj. Fa. http://www.dockstavarvet.se/index2.php (sluzi se s njim i Norveska, Mexiko, Brazil) Nijemci ga koriste kao - policijsko plovilo .. i mislim, a s tim u vezi, da bi Hrvatska u tjesnoj suradnji sa BR Deutschland trebala organizirati obucavanje - granicara. (i ne samo zato sto sam ja njemacki fan vec zato sto su oni u tom >granicarenju< nabolji .. a i frendovi su bez onog ali/ipak/mozda i sve ono ostalo sto ide uz ucjene)*sto se tice Slovenije i nji'ovog prese**** ako im se u EU i nadalje bude tolerirala - balaknizacija ja bi' ih >preskocio< tj. ne bih se vise osvrtaona hoce kaki nece kaki ... jer ako ovako EU nastavi sa uci cemo necemo hocemo kad cemo .. devedeset posto ljudi ce od euro/optimista, bas kao i ja preci na euro/pesimizam.zapravo kad sam napisao ono o - dici tj. novoj generaciji to mi je i bila podloga za zakljucak - kako Hrvatska MORA zavesti standarde al' bezuvjetno ne mora zuriti u Uniju. jer sto sad?, njemacka ispomoc oko cuvanja Jadrana ne mora znaciti i ulazak u Uniju ... ako me razumijes!to ujedno ne znaci da prema Sloveniji ili Italiji treba biti neprijateljski raspolozen .. dapace .. ali treba pokazati s kim zelis pravit posa' a s kim ne.uostalom to rade sve EU clanice izmedju sebe pa kad se vec zavode eu standardi u HR, mozda bi to trebao bit - prvi. ima brale Austrija ili Slovackaili te skandinavske zemlje .. ima i Madjarska ili BiH ili Srbija ili CG .. a ne ovako .. rekla Doris (iako za nju cijela Hrvatska zna da je to rekla u dobroj namjeri) uostalom el' to bitno .. taj ZERP u ovom trenutku? nije brale .. a i kako bi bio kad ga nemas s cim sprovoditi nego eto .. Kekecima se nadigao .. predsjedajuej .. predsjedavajuci EU .. nije malo .. no na zalost balkanec u njima >cuci< koliko i u svakom od nas - juznjaka.Sanader? HDZ/SPD? Vjekoslave bar si ti pametan covjek .. a kako mislis sprovesti reformu pobrojanog bez one generacije o kojoj smo neko vece' pricali? ma nemojmo se folirati .. razlika izmedju Ceske i Slovacke / Hrvatske i Srbije se zna .. u'nas je biJa rat .. i to EU treba shvatiti (neke clanice shvacaju).kod nas je jos uvijek sve to odrzivo na - samoobrani a zna se sto se sve pod tim - moze kupoprodati tako da ocekivati - ubrazanost jednostavno nije moguce,tj. JE ali tako sto ce se Hrvatska i Srbija primiti u EU i pomoci im se - skroz - do kraja - bez rezerve i bez ucjena .. ovako .. tja .. postah pomalo i ja sam - eu skeptik,mislim sto sad .. znas da ne mogu a trazis .. mene je Vjekoslave moj caca nauciJa (a siguran sam da je i tebe tvoj) .. il' mi pomozi il' se skloni.*mala pravi lipe fotke :) .. tribalo bi joj uvaliti stipendiju o(d)sIjeka praske - fotografije (sto ima veze sto je zavrsava i ekonomiju .. bas zbog toga) poz

Da ne editujem ponovo, zaboravila sam okaciti rijeci.Muziku je napisao Ennio Morricone za film The Mission (1986),a rijeci / liriku izvjesni Ferra? (1998), na uporno, dugogodisnje dosadjivanje S. Brightman (Morricone-u da dozvoli).

Nella fantasia Nella fantasia io vedo un mondo giusto, Li tutti vivono in pace e in onest?.Io sogno d'anime che sono sempre libere, Come le nuvole che volano, Pien' d'umanit? in fondo all'anima. Nella fantasia io vedo un mondo chiaro, Li anche la notte ? meno oscura. Io sogno d'anime che sono sempre libere, Come le nuvole che volano. Nella fantasia esiste un vento caldo, Che soffia sulle citt?, come amico. Io sogno d'anime che sono sempre libere, Come le nuvole che volano, Pien' d'umanit? in fondo all'anima.

isto to:

In my fantasy In my fantasy I see a just world,Where everyone lives in peace and honesty.I dream of souls that are always freeLike the clouds that floatFull of humanity in the depths of the soul.In my fantasy I see a bright worldWhere each night there is less darkness.I dream of spirits that are always free,Like the clouds that floatIn my fantasy exists a warm wind,That blows into the city, like a friend.I dream of souls that are always free,Like the clouds that floatFull of humanity in the depths of the soul.

stovana Indiro vec jutros ste me podsjetili na ovaj film pa kako ste sad i rijeci ispisali moram ispricati ovo .. bijase to vrijeme .. kad je film izasao .. moj mali grad je vec tada bio poznat po premijerama (znate ono - prije Londona) i tako uzmemo ja i frend karte i odemo odgledati Misiju pocne film .. gledamo desetak minuta .. kad ce ti moj frend : El' ce se ovako penjati do kraja .. reko Ne vjerujem .. digne se taj moj frend i ode : Nemam zivaca veli i sretnemo se mi, slucajnoscu par godina kasnije .. negdje na Velebitu .. ja dojahao iz nekog dugog/drugog filma (The Good, the Bad and the Ugly) on bojnik .. pukla neka rakija (dimi se sve oko nas .. smijeh) kad ce ti pitanje : I kako zavrsio film .. reko : neobicno Lose. e .. al' nije kraj price .. sretnemo se mi par godina kasnije.. on zakacen na dopu .. smrca nesto naslonjen na kantun .. pozdrav .. i veli : odgledao sam film .. trebao si mi onda ispricati kraj .. zbilja je neobicno Los. al' sve se zavrsilo dobro, moj odgovor Picko jedna vrati se Crikvi je cuo .. i vratio se .. danas je ponosan otac .. eno ga radi .. u policiji. :) *like a friend .. znate ono .. kad odrastete skupa

Mmmmm mislim da znam, mada nemam iskustvo iz prve ruke,sa tom vrstom savjeta, ali razumijem sta ste htjeli reci.Ovaj film je iz moje predglupefaze. Strava. Za mucne i poucne, nemam vise ni neurona, niti stomaka.Potrosilo se u nekom 'penjanju' niz brdo.Sto je najljepse, muziku za The Good, The Bad & The Ugly... napisao je isti Talijan.

zanimljivo mi bilo jucer na forumu, sto jes jes. u potrazi za Zizom, odnosno, gonjen zeljom (ref. Toca - esej o 'jednosmjernoj' dobroti) da saznam je li nam Premijerka svladala vjestinu postavljanja velikih slika - prosvrljah raznim potforumima, svasta vidjeh, svasta procitah, svratih i do Deponije, a bogami i do Istorije. usput ispucah ono sto htjedoh ovdje napisati o Hrvatskoj, Srbiji i EU, kao osvrt na Diskutantovo razmisljanje - i kako cu ga sad vamo prizvat?eventualno ako je netko od vas u medjuvremenu negdje iskopao 'cetrdeset i prvu'.to bi upalilo - garant!

Zizi je suspendovano pravo na pisanje u trajanju od 3 dana zbog vređanja, ponovljenih i posle brisanja moderatora.
auh! a lijepo ja rekoh - ostaj ovdje, sunce tudjeg potforuma nece te grijati ko sto ovo grije....pajdo, ono su desantni camci, nije cudo sto smo dobili 1 Morriconea od Indire za - smirivanje. nego, kako mislis - ne treba nam brod za neveru? u cijeloj Istri - samo jedan takav koji moze razbijat valove, parkiran u Pulskoj kapetaniji. malo je to, premalo. evo, recimo, nasim se susjedima, talijanskim ribarima, dogodi havarija. i koga ces slat u pomoc? ih... al dobro, bez zeze, stvarno nam trebaju brodovi koji na SOS mogu vanka i po neveri. znas na cega me asocirao onaj tvoj video s raketlama u Brazilu? pa na jednog velikog covjeka/sportasa, koji je prosle godine uspio, uistinu nadljudskim naporima, i pred sam kraj uz pomoc upravo brazilske rijecne policije - preplivati Amazon. inace, Slovenca.42522819amazonswim416x3pz2.gifNa tem prostoru, ki ga imenujemo nas svet, nas dom....Toca, bila je bas nedavno televizijska emisija na "Betman" temu. U njoj raznih likova/zanimanja. Pa tako i jedan doktor/znanstvenik, koji tvrdi isto sto i ti - da rad nocu bas i nije za ljude. Posebno za poslove gdje se trazi koncentracija i preciznost. Najgore je pak za zdravlje, veli on, kad konstantno mijenjas smjene. Uslijed takvog, neprirodnog stresa - nema da omane neka bolestina. U pravilu - kronicna. Onda pitanje - koliko i kako mozemo fercerat bez sna? Prikljucili voditeljku na aparate i dali joj da vozi, nakon sto prethodnu noc nije spavala. Uz nju instruktor voznje, kao osiguranje. Od Zagreba do Slavonskog Broda i nazad, kojih 6 sati. Pitaju (u Institutu za 'spavanje') djevojku kasnije - sto misli, koliko je puta zaspala za vrijeme voznje? Kaze ona - jednom, pred sam kraj, kada me je instruktor probudio. E da, ali rezultati testa pokazuju da je zaspala 6 puta, a ne jednom. I to prvi put vec sat vremena nakon polaska (u trajanju par sekundi). Kad su joj izracunali, obzirom na brzinu kretanja, koliko tih 6 x 'par sekundi' nesvijesti iznosi u desetinama/stotinama metara prijedjenog autoputa - lagano je problijedila. Ovo je zanimljivo, posebno za nas vozace koji cesto putujemo. Svi znamo (ili bar vecina, nadam se) da se prometne nesrece dogadjaju upravo pred kraj puta/na domak cilju, ali cesto tu cinjenicu zanemarimo, jer, naravno - to se desava nekom drugom. Mogu reci da je isti klinc i kod planinarenja, jer se najvise nesreca (statisticki) dogadja upravo pri spustanju, odnosno povratku - kad je organizam iscrpljen i umoran, kad nam fali snage i koncentracije. U spomenutoj emisiji bilo je takodjer rijeci i o istinskim ljubiteljima/fanovima nocnih smjena. Kaze bas jedan taksist - jedino tada normalno funkcioniram. Noc je ambijent koji mi odgovara, svoj posao nikada ne bih mijenjao. Isto tvrdi i tip koji vec trideset godina priprema tisak/jutarnje izdanje novina. On u svojoj nocnoj smjeni, koju ritualno zapocinje velikom soljom kavice - uziva. Zatim jedan pekar, pa... ima ih. Nisu spominjali nocne internet ptice, a ni danasnje klince koji u provod izlaze poslije ponoci. Uglavnom, zanimljiva/poucna emisija. ...kaoscz0.jpg...20080126vlakzeljeznickipv5.jpg' jutro Edited by Vjekoslav
  • Create New...