Jump to content
IGNORED

Ispijanje kafice i trolovanje topica

Atreid

Recommended Posts

intermezzo:"Nakon furenja krme se vješa na vješala koja se tehničkim riječnikom nazivaju - čengele. Tu se spaljuju dlake koje nisu s furenjem sišle, svinja se reže na polovice i odsjeca se glava." sta mi bi? oli bas svaku moram oguglati, brzopsto bropletoi neka sam :(kolbas out -->> meso out===========================sajtos_tejfolos_sargarepa_e.jpg povrce, racunaj na me

• Replies 999
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• elle

261

• slaven

196

• indira

142

• Vjekoslav

86

Top Posters In This Topic

Posted Images

gotov intermezzo

onomad sam ja ucestvovao i gore na Politici, pa sad vise ne ucestvujem, jer nije dobro po zdravlje (evo, i Marion Jones negdje prije vratila olimpijske medalje, sta's). ako se sjecas, govorio sam ti da pises na svom, cakavskom, i da batalis standard koji te toliko buni i ne dozvoljava slobodan tok misli. takodjer, hvalio sam Lorenza i Preshevarija sto (tako umješno) koriste stokavstinu, umjesto svog, materinjeg jezika - zato sto oni imaju puno pravo na jednom srpskom 'ne damo Kosovo' forumu pisati - albanski. naravno, postavlja se pitanje - tko bi ih razumio? ovi koji 'ne daju Kosovo'? aha. Slavene, ja tvoj materinji imam volje citati/uciti. i vjerujem da ovdje, na Kavici, nisam jedini. uostalom, da znam (osjecam) izvornu sokacku ikavicu, ja bih na njoj sad hladno, bez ikakvog pardona, ovdje pisao. samo, ne znam/nabadam. kao i madjarski, kao i onu arhaicnu podravsku scakavicu. pa necu valjda frljat na 'materinjem'? to bi bilo smijesno.
ma sto ne pisete na maternjem, bar po koju recenicu? ja ovaj moj gemisht ne mogu ni krstiti, al vidim, razumu me iovakosvakako vise nego ja samu sebe, kod ces manje ;)znas onu kad su jednom (i vise ni jednom) albanci ( eeeej Lorenc, navrati i napisi koju na maternjem) poceli u skupsini da govore maternji, a onda Nikezic opalio na sjajnom francuskom, pa mama mu francuskinja, kaj?:) ne, nije kontradikcijaama nije!!-->>>>Nature et culture s`y juxtaposent
9876_mainimage.jpg--------------------------9875_mainimage.jpg

:rolleyes:

Nature et culture
idem ja tako .. jedan dan .. kad ono cudo .. koncert .. na sred ulice *hehe, bem ti misa .. suse kobaje na tiramoli (al' muc' dobro je kad ima lose je kad nema)
gotov intermezzoma sto ne pisete na maternjem, bar po koju recenicu?
meni koji put' nadodje pisati nemackim :fashisto: al' geni kameni :evil: vele .. stani .. zar nije dosta na www.politik.de :)

yupna pultu jabuka :) pa triptih jelte... :)Triptychos Post Historicus od Dimitrijevica Brace ? Il ?tait une fois, un roi qui perdit son chien. Il vint ? l?atelier de L?onard et il acheta une toile. Et sortant de la maison, le tableau sous le bras il aper?ut soudain son chien qui se mit ? aboyer. Le roi pensa que le chien manifestait sa joie parce qu?il avait retrouv? son ma?tre. Mais celui-ci aboyait pour exprimer son admiration devant la beaut? universelle de l?oeuvre de L?onard de Vinci car il ne pouvait en dire d?avantage... ?Histoire racont?e par Braco Dimitrijevic (Des Arts, n?5, d?cembre-janvier 1987, page 102).:) ko ce prevoditi sad.. ti?gladni nadiru, pa me evo nazaj cim posluzim...tj osmislim u letu, skuvam i pritom budem lezerna i suverenasledi kreativnost, kao isecak iz milih filmova nemihzemicke sto plesu ubodene u viljuske?pertle?zagnjuricu u frizider, mozda tamo ima nesto fenomenalno

yupBraco Dimitrijevic (Des Arts, n?5, d?cembre-janvier 1987, page 102).:) ko ce prevoditi sad.. ti?
m'dajte gdja elle .. ja prvo treba da saznam tko je Braco Dimitrijevic a k'moli da prevodim s tal'janskog :D*Indira onaj popis .. so'mislis el' to istina? mis'im nemog' vjerovati .. ono jeda je bio al' bas ... ne znam .. cini mi se pretjerano

Prica je pocela sinoc, negdje pred kraj bushijade i spjeva o sirenju 'globalne nade'. Zvoni telefon i zali mi se kona da je dragi/deda-friend (ne moz' nikako biti boyfreind, sa preko 5 banki)ostavio. Dobro, nista posebno. Jedan se otegao, drugi se protegao, hocu reci,vrlo vazno. Cak ne upitah ni zasto, da ne duzim pricu i stignem upratiti odgovor demokrata.Ali, neeesh se izvuc tek tako. Sa pola uha slusam, pola vrancu dajem, kaze ona:- Ali zamisli zasto?- Nemam pojma, nasao sad (na sluzbenoim putu) u Hong Kong-u nekoliko drugih od po 20, pa izmislja razloge? (lik je pravi 'vandelay industry', tj uvoz/izvoz igracki, ili cega li vec)- Ne, ne.- Stvarno sam bez maste. Ko ga shisha, bar nemas vise obaveza, gledaj na to sa optimizmom.- Nista ti (to sam ja) ne razumijes. Rekao mi da mu smeta celulit kad vodi ljubav.- Ha? Mislis oba puta godisnje, ili nesto rjedje?Tek se tu ukljucih u prenos zalbe. Bush zavrsio, unjkavo, prijetio bez'eze Kongresu, Obaam kao d aje metlu progutao, sjedi pored Ted-a, Evil Genius sjeva ocima, pocela ona iz Kanzasada drzi predavanje djecijem vrticu... kad ova sa dedom koji se uskofrcio.Na pomen sala i celulita, kona ispliva ispred bushijade.- Stvarno, samo mogu reci, da je super sto je otisao, kad je taki. Ja bih ga odmah oklagijomza slicne izjave. Sta ce ti?- Pa za druziti se, izaci, bla bla, bla.... (kuknjava)- Nabavi psa, macku, zlatnu ribicu, evo i ja sam bolje drustvo (volontiram)- Zamisli musakaraca?Zamisljam. Prazno. Nista mi utjesno ne javlja, tj ne javlja mi se dibidus nista. Matori u pitanju je... 'dobaciti kamen do rake',sa ocigledno ogrooomnom kilometrazom. Takav kakav je, imao bi noktima da se drzi za bilo sta(uklucujuci i domace zivotinje)sto ce ga tolerisati duze od 3 minuta.- De ne kukaj, bar je dao bilo kakvo objasnjenje, a mogao je samo da nestane.- Nasla sam gdje cu da se zalim, jesi ti cula za romantiku?- Jok ja, ali za salo, celulit i sl. jesam. Hoces da podijelimo omega zrnevlje i sutra kafica, da mi ispricas kako to jadna, celulit produciras? Missim, samo za ne-daj-Boze-naputak.Kasnije se sjetim Filipa i njegovih sapunskih shpekulacija oko Madlen (ijaaao) i Sina naroda( Dedijer?), prerovim po netu, da nadjem stagod o gaborima i njihovim ljubavnim iskustvima, ali mrka kapa.Moracu Raja da upitam, ako iskopam adresu.

onaj popis .. so'mislis el' to istina? mis'im nemog' vjerovati .. ono jeda je bio al' bas ... ne znam .. cini mi se pretjerano
Nemam pojma; svasta je meni tu sumnjivo i ludo, pocev od Homera. Elem, zasto nemabaze podataka poslije 1950 npr? Ako je bas takav, onda je takav za sva vremena.Nema razloga da promijeni navike, osim sto ima moc da sakrije posljedice (hipoteticki govoreci).No, da mi je zabavno za citati - jeste :) Kakav Borat, kake trice. Filipa za naratora!Olivije i Izet, kupovina ovaca i ostali... ludo skroz,da ne kazem koliko mi je urnebesna Madlen sa (navodno) 4 svalera... KukuuuPravo za frizeraj, da se ima sta dobacivati ispod haube, a i ovu sam moju zabavilai bar malo nasmijala u 'trenucima teskih dusevnih boli'.

izvinite sto upadam nepozvana, ali>

da nadjem stagod o gaborima i njihovim ljubavnim iskustvima...
pa eto ti jedan gabor u tvojoj prici, ne moras da se trudis mnogo.malo o meri en. meri en evans je, osim neimastine, imala jos jednu ozbiljnu drustvenu prepreku: ruznocu. malobrojne fotografije (mrzela je da se slika) prikazuju koscatu zenu prodornih ociju, duguljastog lica na kojem se istice veoma veliki kukasti nos. bila je, medjutim, zaljubljiva i romantica, sa slabim izgledima da se uda.180px-George_Eliot_2.jpgstalno se zaljubljivala, izmedju ostalih, volela je (i proganjala) i herbarta spensera. nakon neznog odbacivanja od strane herbarta, nova ljubav je bio dzordz luis, publicista, kazu osrednjeg talenta, ali ne male erudicije. opisuju ga i kao duhovitog, dobronamernog, 'uvek smesnog, a nikad okrutnog' - i coveka koji je bio ruzniji cak i od merien (kako je ona sama skratila svoje ime). spenser ga je opisao (ne bez zlobe, rekla bih): '...srednje visine, trsave svetlosmedje kose, sa dubokim oziljicima od ovcijih boginja i oronulog izgleda... imao je i vlazne crvene usne.' dzordz luis je bio ozenjen lepoticom, i imao je troje dece sa njom, a onda je priznao jos dvoje koje je napravio njen ljubavnik - zbog cega kasnije nije mogao da se pozove na neverstvo i razvede se od svoje zene. dzordz i merien se nikada nisu vencali (ona je zarko zelela da se uda, i to bas za njega, koga je obozavala), a ziveli su zajedno do kraja zivota (njegovog), cak su i deca (svo petoro) pocela da je oslovljavaju sa 'mother'. merien je, medjutim, bila izopstena iz drustva - kao necasna zena, ljubavnica, i zgodni poligon za ogovaranje i treniranje morala. dzordz je bio pozivan u salone i na druzenja, ali ona ne. novine su volele da pisu o njoj - bila je slobodoumna, talentovana i, i uprkos krhkom samopouzdanju (ili usled toga) veoma hrabra. vidjeni frenolog, dakle naucnik, priljezno je agitovao da se ona ne poziva u kuce da ne bi zagadila zene koje su krotke i ocuvane casti, a uz to i 'ljupke spoljasnjosti'. u nemackoj su se ljubavnici druzili sa francom listom. popularnost koju je stekla knjigama je otvorila vrata njihovog doma, i sada su mnogi vidjeni ljudi oprostili necast i zeleli da dodju, da pricaju sa njom, ali ne i da dovedu svoje zene i kceri. i dalje je bila u drustvnoj izolaciji, mada postovanija nego ranije - ili preciznije - manje gazena nego ranije. rihard vagner je izrazio zelju da je upozna, kao i jedna od kcerki kraljice viktorije. takva vidjanja su se odrazila i na naslove u novinama - natpisi o njenom konjastom liku sada su ublazeni: licila je na lepog konja, plemenitog ata. dzordz je napisao: 'poznavati je znaci voleti je', i ostao joj je odani zastitnik do kraja zivota. kad je umro od raka, posle vise od dve decenije zajednickog zivota, ona nije bila u stanju da ode na sahranu, zatvorila se u svoju sobu, i 'na zaprepastenje slugu, jaukala i jaukala'.merien nam je poznatija kao džordž eliot.ako ste znali pricicu, reportujte post. Edited by kingmaker

i jos jedna za laku noc :)

Ostavka ravnatelja koji nije dopuštao hrvatski u školi Foto: Igor Sambolec/Cropix OSIJEK - Ministar prosvjete i športa Dragan Primorac sastao se u Oš Jagodnjak s ravnateljem škole Milovanom Ležajom čiju smjenu traže roditelji djece tvrdeći da njihovoj djeci nisu osigurana ista prava kao djeci koja pohađaju nastavu na srpskom jeziku. Nakon razgovora u kojem su sudjelovali i predstavnici srpske manjine, saborski zastupnici Miodrag Pupovac i Vojislav Stanimirović, ravnatelj Ležaja dao je ostavku, objavio je HRT. Prema riječima ministra Primorca, u sljedećih nekoliko dana u školu u Jagodnjaku trebali bi se vratiti i učenici koji putuju u susjedni Čeminac, jer im u višim razredima nije omogućena nastava na hrvatskom jeziku. Devetero djece iz Jagodnjaka, hrvatske i drugih nesrpskih nacionalnosti, dva mjeseca je putovalo u pet kilometara udaljeni Čeminac zbog sukoba ravnatelja i roditelja. (JL)
hvala - molim
ne moras da se trudis mnogo.
Bas ti hvala za lijepu pricu, dodacu je u rl trol. Taj jedan iz moje (price),nije bio dovoljan za utjehu zenskom "Achy Breaky Heart"-u.Citam George Eliot i mislim Juliette Binoche ... George Sand / Baroness Aurore Dudevant Nemoguca ljubav, pisac, drama, ali ne sjecam se da je George u svojim odijelimaruzna. Vazda korisno ukljuciti pilu u struju a i svjetlo i nabaciti pravu dioptriju.George Eliot, o njoj si pisala, ne o Geroge Sand. Huuu,a mogla sam i ja fino kao She da prozovem nekog, ni krivog, ni duznog.

Opet koferi? Sretan put, miran let i te de i javljaj sta ima da se vidipo novim frizerajima i putevima Gospodnjim.Konu ne drzi mjesto... :heart: Skitnica ! i dalje na put... ali, ni slicno ovom goree: Jully Black - putnica ; okacila jednom rijeci, ali sad i Jully-in glas, koji rushi krov i lirika samo za konu- globtroterku

I Travelled / R'n'B I travelled the long road just so you would listen I travelled the long road just me and my intuition No body seemed to understand just why I left with the clothes on by back They asked why such a drastic change I just know that my decision will put me on track That is why I travelled the long road So I can smile again feel good inside again maybe even laugh again I am going to travel They closed so many doors on me So I climbed right in the window Cause as long as I can breathe I see that my spirit is protecting me Oh they say that good things come to those who have the patience to remain the same Don?t sacrifice your everything just to be some temporary vision that?s gonna change You?ve gotta travel the long road So you can smile again feel good inside again maybe even laugh again You have got to travel Just let your heart carry you through cause it knows what you are trying to do And love is such a beautiful truth it gives strength to make it thru When you walking down the road of life keep your head up and get ready to run Cause you probably have to feel some pain But it?s a sacrifice a chosen few will have to make You?ve gotta travel They say that good things come to those who have the patience to remain the same Don?t you sacrifice your everything just to be some temporary vision that?s gonna change You?ve gotta travel the long road So you can smile again Feel good inside again maybe even laugh again You?ve gotta travel the long road (ooh) You?ve gotta travel Keep your head up to the sky When the day is done you know you have gotta travel Get on your knees and pray Travel the long road.

Edited by indira
  • Create New...