Jump to content
IGNORED

Ispijanje kafice i trolovanje topica

Recommended Posts

*hvala na tekstu, Vjekoslaveedit: da, to sam si i mislio .. mogu postati (koji put) samo >par rijeci< .. duzi tekst mi izbacuje tj. vraca kao gresku cool.gif

Edited by slaven
  • Replies 999
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• elle

261

• slaven

196

• indira

142

• Vjekoslav

86

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zizice, si upjela otvorit poklon? ImageShack zna zezat/ne otvarat, pa cu ponovit za svaki slucaj. Stavi ga, vidis da ljudi traze.
Uspjela sam, zato te i pitam kako je tebi uspjelo da dodjes do nje? :) Ne mozem ju stavit. Ova koju sad imam mi se vise svidja.
Lijepa ti ona morska fotografija, nabaci jos koju. I daj, please, ako ti nije tesko - pisi malo o tvom novom okruzju/okolisu. O ljudima/prirodi. Mene, a vjerujem i druge - tema 'otok zimi' zanima.
Imam jos fotki, ali pitam (pitala vec, pa nitko nista) zasto je moja tako mala, a vase lijepe velike? Stavit cu jos kad mi objasnite. Molim. Hvala.
No, promjene moraju biti puno dublje i moraju obuhvatiti sve struke. Kad nastavnik geografije postavi pitanje koji je glavni grad Mađarske, a učenik napiše Budimpešta malim slovom, onda mu to profesor ne smije priznati kao točan odgovor.
hebalo jeza, da se mojoj generaciji desilo ispisivati imena slikara s - kako citas tako pisi >popadali< bi mnogi iz neke tamo, umjetnosti a k'moli da Budimpestu napises budimpesta no ono sto zapravo zelim primjetiti u svezi ovog zabrinjavajuceg rezultata testa >pismenosti< hrvatskih gimnazijalaca jeste gore istaknuta - geografija!,so' s tim? e'se pise zemljopis il' ne? geografija nije pogreska? pogreska nije pogrIJeska? itd. itd. hocu rec' u samom tekstu gospodje Ivane ima 10 dubleta/tripleta koji >bodu oko< da se covjek mora zapitati Tko tu koga?, gimnazijalci hrvatske profesore il' profesori hrvatske gimnazijalce?trece .. sto mi ustvari trazimo od te tzv. poratne generacije gimnazijalaca .. pomoraca.. medicinara (?) .. e'l da se >presaltavaju< iz svakodnevnice u pismenost?stvarno bih volio znat' kako nekome pojasniti da se Hrvatske zemlje Hrvatska domovina Hrvatski predsjednik Hrvatska granica Hrvatska obalaHrvatski glavni grad pise malim - hrvatska/hrvatski kad mu se paralelno, svakodnevnicom, >usadjuje< neogranicena kolicina - domoljublja?pa toj i takvoj dici je sas'vim sve'jedno je l' to pocetak recenice il' sredina il' kraj kad u'njega jeste - osnova - domoljublje .. tako da malo vise senzibilitetanebi bilo na odmet kad se prica o hrvatskom jeziku danasnje mlade generacije.cetvrto .. ne slazem se da >svim zanimanjima< treba >uglavljivati< istu kolicinu pismenosti .. to nikad nije bilo tako niti ce bit'!jednog gradjevinskog radnika moras dovesti kroz jezicno opismenjavanje na razinu da zna ispunit' formular .. da zna predat' poreznu karticu itd.jednom rijecju da zna gdje dolazi tocka na kraju recenice .. al' zato mu treba dat' neku drugu dimenziju.test koji je sproveden u gimnazijalaca moze nekome sluziti kao potka za alarm (nemam nista protiv uzbune) al' prije toga, sto veli indiratreba neke stvari posloziti na vrhu jer ne smrdi riba od repa no od glave .. i >dzabarluk< pozivanje na ministarstvo kad pored one pomenute zemljopisne/geografske dualnosti/dvojnosti postoji i ona jezikoslovna pa ako bas hocemo i kulturoloska. treba hrvatskoj dici izaci i u susret .. ako ne razaznaju c i c (a znas da ne znaju) - pravi reformu .. dogovori se na vrhu .. olaksaj .. uzmi neku druguprepoznatljivu nit hrvastine i na tome inzistiraj .. hebale nas - gorovine .. poglavito to.
Imam jos fotki, ali pitam (pitala vec, pa nitko nista) zasto je moja tako mala, a vase lijepe velike? Stavit cu jos kad mi objasnite. Molim. Hvala.
Zizice, kad kliknes na tvoju malu, dobijes veliku, tako da nije problem. Koristis thumbnail opciju sa ImageShacka, zato su ti slike u postovima manje od originala. Probaj ovo kopirati i staviti u post, pa ces dobiti vecu sliku:
[img=http://img180.imageshack.us/img180/7923/otok004zw8.jpg]

taj link inace dobijes kad prebacis sliku sa kompa na ImageShack, pa ti on izbaci stranicu sa raznoraznim linkovima/opcijama.directlinkzj6.jpgdirect link o kojem sad pricamo nalazi se na dnu strane..btw. sto se mene tice, batali slike - pisi. kad dodje proljece/ljeto, nece te nitko ziv moci izvuci iz mora, dakle - sad je vrijeme. tema zadacnice je, da ponovim - otok zimi. kako je ono prije bilo - svaku trecu pisemo na cirilici? ...Pajdo, pa nisu zemljopis i geografija istoznacnice. Godinama je vec u skolama geografija, a ne zemljopis (aman, pitaj dicu). Sto se ostalog tice, mi se slazemo gdje je problem (nije u dici), samo mi ostaje nejasno zasto me onda ti, kao profesor hrvatskog jezika, prozivas/optuzujes da insistiram na jedinstvenom standardu - kao da je to nesto negativno? Procitaj sto ti vele kolege koji rade u skolama.Iako, iskreno, obzirom da sam roditelj s ponesto iskustva, ja nemam preveliko misljenje o tvojim kolegama. Odnosno o njihovom odnosu prema jeziku i svojoj struci, generalno. Cast iznimkama. Oni konstantno traze nesto od 'visih instanci' (prvenstveno lovu, lovu i lovu), a ne pada im na pamet da porade, recimo, malkic na sebi. Evo ti primjer - vecina ih je informaticki nepismena (ne zna se sluziti kompjuterom) i sad, umjesto da svako vece malo rade na tome (nulla dies sine linea) - ne - oni traze od 'visih instanci' placanje ne znam kojeg po redu seminara za njihovu 'naobrazbu'. S tim sto im ta tocka, na listi zahtjeva (lova, lova i lova) stoji otprilike na posljednjem mjestu. Ovo je samo primjer, nadam se da iz njega iscitavas sustinu problema - uvazeni ucitelji/profesori zavrse faks i misle da imaju dovoljno znanja predavati djeci odredjeni predmet do svoje mirovine. Okej, ovo 'uvazeni' ne stoji, jer bas i nisu, u drustvu, uvazeni. Pa kako ce i biti kad ih kupis jednim parfemom, moj Slavene? Ponasaju se poput - administracije. Ovako izgleda jedan normalan/uobicajen razgovor (prije par dana, sreo frenda) - e di si, zdrao, zdrao, si ziv, sta ima, evo idem u postu platit neke racune, pa u mup na salter za nove tablice, onda na informacije, odnijet poklon razrednici i poslije sam slobodan - ces da se nadjemo u gradu na kavi oko sestice?I sto se dogadja? Pa djeca ih zajebavaju. Ili da citiram - "pricaju meni nerazumljivim jezikom, tim nekim kompjuterskim, namjerno". Samo, na koncu, oni su ti koji zajebu djecu, a ne djeca njih.

treba hrvatskoj dici izaci i u susret .. ako ne razaznaju c i c (a znas da ne znaju) - pravi reformu .. dogovori se na vrhu .. olaksaj .. uzmi neku druguprepoznatljivu nit hrvastine i na tome inzistiraj .. hebale nas - gorovine .. poglavito to.
Oprosti, kako to, konkretno, mislis izvesti? Evo, da se dogovorimo. Napisi/sastavi prijedlog/studiju tog tvog standarda koji bi ravnopravno obuhvacao i stokavstinu i cakavstinu i kajkavstinu - pa da razgovaramo. Posaljemo nadleznima.Zadnji put kad sam pokusao o tome s jednim (istina, starim) profesorom na osjeckom sveucilistu (inace, knjizevnikom), gledao je u mene kao da sam pao s Marsa. On tu ne vidi nikakav problem.
hebale nas - gorovine .. poglavito to
Ovo bi trebalo na minijature. Odlicno!.
drugi dio posta - ne'mere
Jel na cirilici? Каже Хелла да је у томе проблем. Probao sam ponovno staviti moj prethodni post (taj je poprilicno dugacak) i nema problema. Strana slova (????????ű?ő???) takodjer ferceraju. Koji browser (preglednik) koristis? Ne znam, probaj otkriti u cemu je konkretno stos, tako najbolje pomognemo ovim deckima sto odrzavaju board, umjesto da ih za svaki klinc potezemo za rukav.edit: sad se sjetih, kad smo vec kod tehnikalija - Toca, vise puta ti se dogodilo da izgubis post u net stratosferi (ako ne grijesim, Elle ima isti problem), pa me zanima zasto ne instalirate Firefox browser ili (ja koristim) Operu (International verziju)? Tada nema gubljenja postova, samo se vratis strelicom jednu stranicu nazad i sve je tamo, kako si ostavio prije Add Replyja. Neki ce reci da je lakse pohraniti post u privremenu memoriju prije nego ga sibnes na board (tipkama Ctrl+A, pa onda Ctrl+C, i ako se post izgubi kod slanja, memorirano samo istreses u novi post tipkama Ctrl+V), ali znajuci da si pjesnik/umjetnik i da pises postove diretamente iz duse/srca, ta stanka/zadrska prije slanja kod tebe nece fercerat. Zato bolje - koristi jedan od preporucenih preglednika (browsera). Edited by Vjekoslav
jedna paralela za Ellin i Njinjin rodj...kao ja njih znam i one se tako razumeju dobro da su iste , dakle, ne moze se ostariti po zelji, moras da se rodis takav sa privilegijom...)). mozda zbog toga :lol::lol: i mary sam cestitao takodje sa biranim recima da je nagradim za njinjin rodj jer to i mislim da treba...ali onda je sve to nestalo!i pomenuo sam Sokolovu rakiju, kojom se trenutno bavim intezivno proucavam takodje.da ne pomisle njinja i elle slucajno taman posla da se nije nazdravilo!
i ti? :) neverendiNG (sto se lepo pisalo nekotj na prvom alternativnom undergrouND topitju KalodoNT :)) i cestitalo se , digresiralo, multi kulti skloniste, oli ajmo u vajat da se ispricamo, kakvoca koncerta, gde sta ima, puzzle shok reklo bi se, ol -->> pupoljaka u ime Nindzice shurikena i sebe licno izrazavam zahvalnost Sokolovoj iz vise putaasocara Vjeku.. meni lepo citati vas i videti zizinu slicicu veliiikupogledacu taxistu kad mu dodje vreme, grickacu orase (( misli mala zora seeeee - e pa ne moz tako, oj oraje oraje)), mislicu na vasi citacu knjige, hocu!da! Kobac, onaj komentar ne moz nikako - il ne odslusas ( crveni buse, aloalo jel pretvorba u T) il to ne pomislis, il pomislis i ne napises ilsi vec i bio normalan, pa batalis celu pricu, bez obnarodovanja toka svesti iz daljina kurshlus sinapsi - nema bre veze to sve.marcelo i maajkanego me oni ruckovi noseni aljinama bas omamisebraco se odomacuje, huja se odlavljuje, kobac stoj! i postoj -->> a di je CherFidel i sta je s njom i kad ce stici i ostaviti fotke bajnetrubaca i konja ... :)
i tako to .. pokusavam shvatiti razlog :lol:
stas shvatati? Besker ko Inoslav, da ga nema, sta bi smoBesker ti, moj slavene ( ma vise za Vjeku ja ovo) zna sve pesme svih zemalja i jos vise od toga, em peva sjajno, emsapuce tekst, jerbo bratija uvek zna prvu strofu, zapocne je pa grupno upise emitikon :unsure: -->> tu suvereno upada Inoslav, paz sta mu pisem velika slova, i spasi seansu zanosa :)zna onja nei sto se, by the by u hrvatskom tisku tolerira "ja bi rado blabla" a H nisholi to vise ne triiba?kome sam ono sve htela, sta ga ste nakucali, kako da se setima htedoh samo to, ne da citiram i odgovaram, nego da kazem da sam iscitala i da vam saljem razglednicusto je, bice, kako za razglednicu i spada - secam se i ovom prigodom ;)e tako.jesam ja na forefoxu, on mi jedini i fercera za forum, Vjeko
btw. sto se mene tice, batali slike - pisi. kad dodje proljece/ljeto, nece te nitko ziv moci izvuci iz mora, dakle - sad je vrijeme. tema zadacnice je, da ponovim - otok zimi. kako je ono prije bilo - svaku trecu pisemo na cirilici?
jestea u moja vremena bilo naizmenicnoelem, slike obilno preterala, ni ne ulazim u fotoalbumaa letos putovala iz opatije za spliti? pa tako, putujem ja putujem ( jel zanimljivo ovo ,a ? ahahaaa) kad!! negde predsplit, panika - brzo uruke tesku artiljeriju i krenem iz auta da mitraljiram - uf cek aj ovo na stort option, hm nije bas neka, panorama? hmm, aj izvijaj se iz auta lelujaj po vetru, oce li koji zastoj, majkumu, i uslikam par do-brih! slavenu za dishpetahaha, i na svakoj se vidi putokazalica (sta!! moze i tako) split- 43km, pa split 19km i redombas me krenulo kod kastela :lol: fin zastoje, kad zahladi i kad nemacku smetovi zatrpaju, ovo cu stavit na kaficu :rolleyes: a necu

Kaci kono slike, slichice, doskochice i ne zatezi previse. Znas kako je jedan od tvojih rahmetli sunarodnjakapisao:When one of my friends is one-eyed I look at him only in profile. ~ Joubert... ili, gledam samo donji trap, ili samo gornji, ili samo slusam mudre i pametne rijeci,ili izucavam cipele, ili snadjem se vec... lako je, kad se ima volje.Ne razumijem to oko Kopca, ali podrzavam poziv, njemu i Cher i svakomeko je spreman da nas gleda iz profila. Osim toga i ne mora biti specjalno spreman,vazno je reci da smo mi ovdje spremni na takav protokol.januarystageoe7.jpgFrom "Unutrasnjos' "(izmedju zida 4) with love.

When one of my friends is one-eyed I look at him only in profile. ~ Joubert
Kono, profilno sam nekorektna, al ako ti kazes, hocu ja. anfas me u struku otvaraa cipele! da. crvene pletene i lakiranema shtash razumevati, ja taj uslov ukinula odonomadil da se u spajz zakljucam (sa ajvarom, na radost)iz unutrasnjosti s ljubavlju
samo mi ostaje nejasno zasto me onda ti, kao profesor hrvatskog jezika, prozivas/optuzujes da insistiram na jedinstvenom standardu - kao da je to nesto negativno? Oprosti, kako to, konkretno, mislis izvesti? Evo, da se dogovorimo. Napisi/sastavi prijedlog/studiju tog tvog standarda koji bi ravnopravno obuhvacao i stokavstinu i cakavstinu i kajkavstinu - pa da razgovaramo. Posaljemo nadleznima.
ma ne optuzujem/prozivam .. kazem samo da si onomad inzistirao iako vidim da i sam shvacas tezinu problema ... pitajuci Kako? jednom .. davno smo pricali o tome .. jezik je poveznica .. napose politicka no danas u okvirima Hrvatske imas dijametralno suprotan smijer,svi su Hrvati i svi bi ponesto zadrzali kao >standard< .. i stokavci i kajkavci i cakavci .. e sad Brozovic npr. nije tog misljenja .. bas kao ni kcer Dunja muon inzistira na standardu .. ali, vracam se opet na Indiru .. kad produciras profesora sve ok no problem nastaje kad istog tog profesora spustis u Imotski di ljudi maternjim hrvatskim vele - 'iljadu. i stos' ti? dat' ditetu jedinicu jer mu na maternjem tisuca glasi iljadu? ma os' .. te ubije neciji caca .. onako iz lud'la imotske loze!uopce se ne salim ..
Jel na cirilici?
nije .. no eto tako .. koji put >sljaka< koji put ne .. najgore je sto .. Ka .. nemos' postat kad bi tiJa

vratiti se na Indiru, da

Saft je to, sto bi bratja s juga rekla - umak od dusa raznijeh. Kao kad birvaktile sretnem, kosminicu Mirsadu,koja se iz dalela prepoznaje po mirisu. U garderobi nosi bar 4 rucka istovremeno: grah, kupus, lonacand japrak. Nekad i pljeske sa lukom. Veoma jak miris. Lelulaju i burek, kao i baklava, ali vise kao silna zelja. Koliko me spopadne mukaod sveg buckurisa, kad se cula sokiraju, toliko me fascinira osjecaj domaceg,koji se 'ladno nosi u kaputu, haljini, umjesto brosa ili svilenog sala. Boli nju nanula,sta ce ko reci, jos manje pomisliti. Ja to (Carsiju, duh) uvijek osjetim kao miris duse i njenih nemira.Ali skroz blizu, poznato i neposredno.Saft. Prica. Saft.
:wub:----jeste termo bubice :heart:

pssss: undercover Agent Smith, maskiran u svog klona Ig-a, lika iz masnog ogledala,sho se slaze sa 'aljinama. Ne zapricavajte me, moram dati chedi #2 rucak,pa se vratim da bistrim onaj ajvar u spajzu i jos ponesem svjezu strucu kruh/v/ai malo bijelog sira.

a dodo je indira inkognito :opa sto ne kazete <_<
evo ja sam ti to tija rec' al' mi komp opet ne sljaka :wink: *a ujedno obavJescaJem sveprisutni publikum da sam - drugi diJa - bac'Ja u smece .. tako da vise nema straha da cu ponavljat' pokusaje **gdja elle a sto ste naN lipoga radili u Opatiji .. el' to ona splitska lozinka - rakovi i skoljke? :rolleyes:

Elle sam preletio (Kraljica, ka i uvik - eto pozeljnog profesora/didaktickog velemajstora, rodjenog za to zanimanje, moj pajdo), al prije nego vas, drage mi ljude, krenem iscitavat, molim, da nabacimo prigodnu 'atmosferu':- ja kad god mogu, ponedjeljkom, slusam Pomorsko vece. vjerovali vi meni ili ne, ta emisija ide vec - 56 godina. slovima - pedeset i sest. malo li je? evo linka, pa se prikljucite -> HR1 Pomorsko vece. taman pocelo (zatvorili nam Grci kapetana, pa to ti je).kasnije se javim s pokojim razmisljanjem. na teMU...

• Create New...