Jump to content
nisam ja

Bowling

Recommended Posts

nisam ja

Juce bio prvi put na kuglanju, ovom sa 10 chunjeva i kuglama sa rupama za prste, kao klinac sam bacao ove obichne manje kugle bez rupa i gadjao njima 9 chunjeva.Danas naravno ponovo bio i vrbovao troje novih.haj skor mi je 150.od 300 mogucihdakle, ns space bowling kod jugoalata, cena je od 600 do 1200 /h zavisno od (doba) dana.chetvoro na stazi je optimalno.i tako.. ko je josh igrao?znam da u bg ima u dc.:)pravila i terminologija

Edited by nisam ja

Vasilij Zajcev

postoje jos dve (sa rupama i ok stazama) u Zemunu - Koloseum i u Pinki. ovi prvi su mi najbolji u gradu, ono u Delti je totalno divljanje. postoji i neka biznis liga, moj komsija je igra, pa ako neko zeli mogu da se raspitaminace sam "prokuglao" (sa rupama) 2001 u Budimpesti, a tek prosle godine prihvatio normalan hvat i felsiranje kao nacin bacanja. sve do tad, bacao sam sa tri "srpska" prsta :s_c: , kako nema sanse da zafelsiras propisno. takodje bitna stvar su razlicito teske kugle, one za razbijanja ili one za singl shotove. a i na par sati kuglanja, bacih npr 300 puta kuglu...pola kila razlike znaci puno za ruku posle tog vremena....nekoliko puta sam igrao u US i to je tamo prava subkultura. postoji gomila fora koje te nevidjeno napale na ovu izvorno penzionersku igru...secam se nekog space bowlinga - ugase se svetla u kuglani, osvetle se samo staze (zelena fluorescentna svetla/lampice na svakih pola metra staze sa obe strane), puste onu "maglu" (vrlo nisko, a da opet mogu da se vide konture staze) i kad tu bacas nastaje totalno ludilo...kugla prolece kroz maglu kao projektil i pravi "rupu" za sobom. subjektivan osecaj brzine je nevidjeno jak...a kad napravis ciscenje krece ludilo na semaforu...zvukovi su tada duplo jaci i paljenje je zagarantovano.ipak, meni je najaca stvar kod kuglanja...upala misica. ako bacas pravilno (a nisi u kondiciji) ladno ce te sutradan boleti gluteus (guz) na suprotnoj strani od ruke kojom bacas :D

nisam ja

bahaha, osecam malo levi guz.a shaka mi je u potpunom raspadu.palac boli, vrh malog prsta mi je ochvrsnuo. izgleda da njim dosta guram :D.josh uvek ne dajem felsh nikakav, samo strejt.bacam prvi sa 12kom, drugi 11sad mi krivo shto nisam chekirao kuglanje u us.no ima vremena.nego nisi rekao koji ti je naj skor?

Vasilij Zajcev

izlazio sam i na 180, mislim da nikad nisam overio dvojku ali stvarno to ne gledam. atipicno za druge sportove ali ovde skor pada sa zagrevanjem...pre svega zbog piva...

nisam ja

danas apdejtovao hajskor.175./,/, open, 4x, i onda 3 shabanska opena, moglo je i bolje.druga pricha skroz nego kad nas je shurnajs na stazi pa je pauza izmedju hitaca prevelika.videh juche i da i otecheni dc zvani ushce ima svoju kuglanu, no juche nije radila da je shmeknem.

Кристофер Лумумбо
ipak, meni je najaca stvar kod kuglanja...upala misica. ako bacas pravilno (a nisi u kondiciji) ladno ce te sutradan boleti gluteus (guz) na suprotnoj strani od ruke kojom bacas :D
bahaha, osecam malo levi guz.a shaka mi je u potpunom raspadu.palac boli, vrh malog prsta mi je ochvrsnuo. izgleda da njim dosta guram :D.josh uvek ne dajem felsh nikakav, samo strejt.bacam prvi sa 12kom, drugi 11sad mi krivo shto nisam chekirao kuglanje u us.no ima vremena.nego nisi rekao koji ti je naj skor?
jebala me kuglana, dobio sam upalu svih misica. najvise me boli levi guzni misic i neki ledjni za koji nisam znao ni da postoji.
:Dbtw, iako sam bacao samo tri puta mislim da imam odlicnu tehniku, jedino moram da provalim felseve. bacam desetkom i ne menjam kuglu. jel trebam da bacam laksom kuglom kada gadjam drugi put? nekako mi je logicnije da bacam tezom posto ona manje menja pravac. ajde podelite fazone sa nama pocetnicima, planiram da idem cesto na kuglanje.

ToniAdams

di ides? po meni rulaju kuglane u munzeu, pinki i koloseum.

nisam ja

desetka i meni najviše paše. nekad sam kombinovao i 12ku, prvi hitac, al kontam da je bolje istu težinu cepati. okej nisam igrao dve godine ako ne računam ono jednom. a to pre dve godine sam posle svega nekoliko igranja s dugarima učestvovao na turniru i bio 11. od 18. treba li da napominjem da su na vrhu liste bili vlasnik kuglane(takođe vlasnik rekorda kuglane, 300), njegov sin, zaposleni u kuglani... :P tad sam i napravio tih 175 iz posta gore, 4 vezana x, ali i chokerska završnica...

Кристофер Лумумбо
di ides? po meni rulaju kuglane u munzeu, pinki i koloseum.
tc usce, gde je uzasno skupo. video sam da ima u zemunu ali me mrzi da se cimam, plus se isplati kada idu vise ljudi.btw, najbolji skor mi je 98, to je bila druga partija u zivotu. juce sam jedva bacao do kraja posto sam imao uzasnu upalu. odmaracu dva dana, pa idem ponovo u nedelju. Edited by kojot

ToniAdams

posto je sad u uscu sat?

Кристофер Лумумбо

ne placa se na sat vec na partiju. prva partija za dve osobe je 800 kinti. ako igras vise posle je jeftinije, ali ipak je nenormalno skupo. moracu da nadjem alternativu ako hocu da idem cesce.

ToniAdams

mnogo mi to. mislim, kaci vec u vojvodini sjed na bus i za nekolko minuta si kod pinkija.

Кристофер Лумумбо
mnogo mi to. mislim, kaci vec u vojvodini sjed na bus i za nekolko minuta si kod pinkija.
jel dobra kuglana i jel ima guzve?

ToniAdams

dosta su obe dobre.ljudi ima pa nije lose rezervisati.mada sam uvek nasao mesta i kad sam isao nenajavljen.