Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

1 hour ago, goofs said:

Mislim da je FM sebi pucao u nogu sa ovim 3D prikazom utakmice, ovo je vec sesta ili sedma iteracija tog prikaza i jos uvek ne lici ni na sta.

Više ne može da se vrati na 2D?

 

Znam da je negde na početku moglo...

 

 

Link to comment
Just now, goofs said:

Verujem da moze, ne znam, nisam igrao poslednje 4 verzije :) samo sam pogledao ovaj klip i izgleda manjevise isto kao FM16.

 

Bacaju pare i trud na usavrsavanje a ne vodi nikuda.

Ja zbog svih tih novih featura, ne želim ni da igram ništa novo... :(

 

2006 je najbolji ikada... :)

Link to comment
1 minute ago, 189- said:

koji ste boomeri

ja sam igrao ngde do 2012 ja mislim, i svaki put sam se vraćao na 2006 jer je imao najreaniji engine... Posle sam i odiustao, originalnu DB sam sredio da igrači koji su bili u to vreme da se ne zna kakvi će biti budu onakvi kakvi su (bili), bar ovi poznati i to je to...

 

Meni dosta, ionako uvek igram neku englesku 5-6 ligu pa polako dok mi status ne dosadi...

Link to comment

Ako si im reko :ph34r: (ovo je bilo za @189-)

 

Valjda moze da se vrati u nekakav 2D mode, onaj kao da igraju 22 loptice sa jednom belom? Samo treba da se podesi, inace je tu.

 

Jebiga, desavaju se svakojaki bagovi a ove godine su to krila na 1 na 1 i nemogucnost ubacivanja. Ove godine radi gegenpres i to je to.

 

Edited by Zlurad
Link to comment

Ima novina tu i tamo, ali je najveci problem kod fm-a da se izmisli nesto novo jer je generalno fudbal prilicno limitirana igra, narocito kad se radi o samom menadzerisanju. Imas budzet, imas skauting, imas analizu, imas development, imas B selekcije pa je malo tesko da se iz godine u godinu "unapredjuju" stvari. Ipak ovo nije fifa ili pes pa da kazes "wow, ove godine smo promenili 20 zavrsnica Neimara" ili "neverovatno realisticno lice Mbapea". Fm se nikad nece jebavati oko toga jer je taj aspekt igre apsolutno nebitan.

 

Sad, verovali ili ne match engine je deo koji se najvise testira u fm-u. Bukvalno svaki potez, svaka greska, svaki pogodak, svako nepotrebno kretanje igraca. ALI! ..Sa druge strane (a oni koji su programeri bi mozda mogli da pronadju ovde) ovu igru ne kreira tim od 1000 ljudi vec je prilicno ogranicen a vecina njih je tu vec godinama pa se desava da od drveta ne vide sumu. Odnosno, da toliko vode racuna o nebitnim sitnicama da se ne vide krupni bagovi. Nisam prekrsio NDA, sve ok Majlsu i advokatski time :ph34r:

Link to comment

Obojica ste uboli u sred srede - najveci problem i najbitnija stavka igre je match-engine, i samim tim mi je nejasno kako nesto sto razvijas deset godina na kraju opet ostane falično. Jer ne menja se on toliko iz godine u godinu, tj. izgleda da se menja, al da ga jbš ne znam zašto, fudbal se nije drastično izmenio od 2010.

Link to comment

Ma, naravno da može da se vrati na 2D, ja tako i gledam tekme, sa opcijom da mi golove da u replay na TV kameri (ovo što vi zovete 3D).

Inače verovatno je i do moje shit grafičke pa izgleda još tužnije, iako se kvalitet videa može namestiti na 1080.

 

Moja glavna zamerka, a o tome sam pisao i na zvaničnoj adresi SI Community, je da svakog jebenog novembra igra bude neigriva do velikog zimskog patch-a. Čist mazohizam. Svaki novi ima neki novi bag, 20 npr ima situaciju u napadu gde bek ili krilo prodje po strani i onda se stušti ka golu paralelno sa gol aut linijom i umesto da zavrne nekom na petercu on šutne u spoljnu mrežu. I tako u nedogled. Brdo gifova, mimova, memova, i čega već sve je bilo na netu povodom tog baga.

Pre toga su bili bagovi sa golovima kad se vrate lopte golmanu ili šablonski golovi iz kornera kao da je u pitanju PES ili FIFA.


Mišljenja sam da su 90% svog prihoda dali na zaštitu od piraterije, a ne u unapredjenje ME. Ja sam, kao svoj dug društvu i korporativnom neoliberalizmu za godine i godine skidanja svega za dž, odlučio da kupujem original, pa boga mi zadnjih skoro 10tak verzija, a i delom što nisam mogao da čekam nestabilne piratske verzije koje su izlazile sve kasnije i kasnije.

 

I da, mogu oni da friziraju detalje, a možemo i svake godine da čekamo samo update baze igrača i da igramo onu verziju koja nam najviše odgovara. U tom smeru je krenuo još 1 krug "obračuna" sa piraterijom kad su počeli da zabranjuju npr. grafičke pack-ove slike igrača ili grbove ili dresove, verovatno bi sledeći korak mogao biti zabrana kačenja updateova baza igrača pošto svi vidjeniji forumi i sajtovi posvećeni FM imaju saradnju sa gospon Majlsom i ekipom.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...