Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

ovaj lik nista ne zna. fat ronaldo :isuse: 

baza je suvo zlato, samo mi se cini da nisu izbalansirali budzete na 2000tu godinu. po ovome sto se vidi iz klipa englezi kupuju sve. 

 

jel ovo standardan skin za FM20? meni se ovo igra.

on a side note - da li ce FM21 imati celu korona pizdariju ubacenu u sistem :unsure:

Link to comment

Odlicno je ovo. Ogroman posao, prilicno zabavan. Ako me ne mrzi mozda i krenem sejv.

 

4 hours ago, goofs said:

jel ovo standardan skin za FM20? meni se ovo igra.

on a side note - da li ce FM21 imati celu korona pizdariju ubacenu u sistem 

 

Klasican skin.

 

Nesto ce morati da urade sa koronom ali kako fm obicno izadje nekad oktobra/novembra a sam fm21 pocinje jula kapiram da ce samo da pomere prvenstva i usklade sa new reality sistemom. Kakav ce on da bude (ako ga bude :isuse:) do testinga i rilisa mislim da niko ne moze da predvidi.

Link to comment

Cuj i necu da krenem novi sejv :heart:

 

Stoka. Prvi potpis. Dobra je baza, facepack je odlicno uradjen, logo-i takodje. Malo je neobicno sto su svi future transferi u delu transfera pa posto igram sa Liverpulom imam jedno 80 igraca u koloni. Ponekad se zbuni search pa pokaze "nove" igrace ali dobro, beta je. Jos nisam poceo ligu, guram prelazni rok sa 30 miliona i prezabavno je gledati atribute uz imena igraca :cry:

 

 

 

 

 

 

ron.JPG

  • Hvala 1
Link to comment

LoLuzo je medju top™ FM gejmerima koji su zadnjih godina ucetvovali u h2h takmicenju, milsim da sam kacio klip, igrali su draft sistem biranja igraca, pa na ispadanje.

 

Dobra fora, steta sto ne Praslina da opet opizdimo FM PPP challenge

 

 

 

Link to comment

Slicno ovome smo drugar i ja igrali jednom, davno davno, mislim da je bio CM 01/02, kad se uz igru dobijao i editor, u Seriju A smo ubacili dva fiktivna tima, isti grad, isti stadion, nabili reputaciju i odradili snake-draft. Bilo je prezabavno, krljali smo se do poslednjeg kola, ispizdis kad te neki Inter ojadi za 1 bod jer ligu obojica zavrsimo sa po 90+ bodova lagano, pa je svaki zlata vredan. Imali smo i internu opkladu - ako ja budem sampion on mi prodaje Del Piera za 10 milki, ako on - ja njemu Tottija za 10 milki.

Link to comment
50 minutes ago, Moća said:

Cek ovde draftuju i prave fiktivne timove? Moze da se biraju igraci iz celog sveta?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

Pa, da. Pogledaj ceo video, a posle imas i njihove duele.

 

U novijim verzijama FM mozes da napravis sopstveni klub koji krece od nule.

Link to comment

Ovi fm youtuberi nemaju pojma. Ajd sto nemaju pojma ko su igraci nego im je gornja granica lepota skina, da ne pricam o taktikama. Zahvalite njima i slicnima sto je ME svake godine sve losiji, sto su ocene Engleza kao da su vanzemaljci, sto fm iz godine u godinu ima sve debilnije ideje. Mislim, fudbal je ogranicena igra sama po sebi pa i same promene u fm-u ne mogu da budu preterano radikalne ali zahvaljujuci ovakvim likovima koji su po 16 sati ispred kompa i igraju fm, sto bi se reklo - ne vide sumu od drveta.

 

Ajd ja sam za neki draft, online ako mozemo da se saberemo. Ja poslednji put igrao online pre 4 godine, bilo zabavno do bola. Nas cetvorica, uzeli 4 kluba, relativno jednaka iz PL, igrali kad se dogovorimo, po par sati uvece.

Link to comment
On 16.7.2020. at 0:24, Svarog said:

upravo sam završio prvu sezonu sa AC Milanom.

doveo samo Nastasića i Bruno Fernandesa.

u ligi završio treći (Juve pobegao meni i drugoplasiranom za više od 12 bodova).

izgubio sam finale kupa od Intera. (kog sam oba puta pre toga dobilo u ligi)

lepu, i solidno mladu, ekipicu imam. igramo fudbal sa dosta poseda ali i brz.

sad jurim nekog (D)MC, da otkupim Rebića kog sam imao na pozajmici od početka, i ako mogu da nabodem worldclass krilnog igrača.

 

drugu sezonu sam spičio brzinski.

na početku sezone otkupio Rebićev ugovor.
za problematičnu poziciju DMC doveo mladog italijanskog reprezentativca Tonalija iz Breše.
worldclass igrač koga sam tražio je na kraju ispao Lucas Moura iz Totenhema.
i potpuno neplanirano sam doveo Matića koji je popio pedalu u Unitedu. ovo se ispostavilo super, jer sam mu odmah dao da mentoriše Tonalija.

greškom (!!!) sam prodao levog beka (zbog sličnog prezimena sa štoperom iz rezervnog tima) pa sam morao da dovedem backup levog beka Maxa iz Bayera-

i to su jedine izmene. i drugu sezonu sam završio sa sastavom prilično sličnom onom koji sam dobio po startovanju pozicije.

 

ovo je sastav sa početka sezone, dve trajnije izmene do kraja su bile: Matić <-> Tonali, Bnaventura <-> Paqueta.

yTratUS.jpg

 

opet sam stigao do finala Kupa gde sam ovaj put izgubio od Juventusa.

mala slatka osveta je došla u pretposlednjem kolu kada sam dobio Juve i time omogućio Napoliju da ih pretekne za bod i zatim i osigura titulu.

ja opet na trećem mestu u ligi, najviše zbog klimavog starta sezone.

definitivno najbolja odbrana lige, iako igram napadački. da nisam u dve utakmice protiv Juventusa i Napolija primio 10 golova ta kolona bi izgledala još impresivnije.

 

u Ligi Šampiona sam ispao u grupi sa Barselonom, Lionom i Zentom. ali sam ipak kao trećeplasirani nastavio kroz Euro Cup.

i to je i najlepši momenat jer sam na kraju uzeo Euro Cup pobedom na Bešiktašem koji je pre toga redom rušio favorite.

u finalu Matić daje svoj prvi gol u sezoni!

teži deo sam imao sa Totenhemom u polufinalu, iako sam ih u Londonu u prvoj dobio 3-2.

u revanšu su krenuli jako, poveli skoro odmah i nastavili da pritiskaju. i onda neki Kessie, koga sam trampio kao deo paketa za Mouru, dobije crveni karton i ja preokrenem.

 

cPHvLF8.jpg

 

sve u svemu - dobra sezona.

kontam da sam se navukao. moram da napravim pauzu.

Edited by Svarog
Link to comment
2 hours ago, Svarog said:

greškom (!!!) sam prodao levog beka (zbog sličnog prezimena sa štoperom iz rezervnog tima) pa sam morao da dovedem backup levog beka Maxa iz Bayera-

 

kako si greskom prodao igraca :D koji levi bek, Rodrigez? 

Link to comment
8 minutes ago, goofs said:

 

kako si greskom prodao igraca :D koji levi bek, Rodrigez? 

 

baš taj.

par dana pre toga stavim nekog štopera Ruggerija na transfer listu.

stigne ponuda od Crystal Palasa, i ja kao u fazonu "to je to" i prihvatim :D :D :D

kad je krenula prva prijateljska u predsezoni ja skontam da nemam levog beka u startnih 11 od prošle sezone :D :D :D

i onda urgentno kupujem tog Maxa iz Bayera da bih imao backup jer sam svakako odlučio da mi u sezoni Hernandez bude prva opcija.

tako da nije baš toliko katastrofalna ova prodaja Rodrigeza bila :)

Edited by Svarog
Link to comment

igrao sam ja prosli save sa milanom. hteo sam da ih spasem i da ih vratim gde su jednom bili.

 

najzanimljiviji detalj mi je bio nakon trece odigrane sezone gde je izasla vest da ce biti novih vlasnika i da novi vlasnik razmislja da li da me ostavi za trenera ili ce to biti ancelotti. na kraju dosli novi vlasnici, ipak su odlicili da me zadrze i odlucili su da kupe rashforda i tonalija. oba transfera oko 120 miliona. nisam imao nikakve opcije tu, ni da odbijem ni da potvrdim transfer. na kraju tonali dosao a rashford odbio ugovor. nikada mi se ovo jos nije desilo u manageru, verovatno neka novina iz poslednjih godina.

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, 189- said:

igrao sam ja prosli save sa milanom. hteo sam da ih spasem i da ih vratim gde su jednom bili.

 

najzanimljiviji detalj mi je bio nakon trece odigrane sezone gde je izasla vest da ce biti novih vlasnika i da novi vlasnik razmislja da li da me ostavi za trenera ili ce to biti ancelotti. na kraju dosli novi vlasnici, ipak su odlicili da me zadrze i odlucili su da kupe rashforda i tonalija. oba transfera oko 120 miliona. nisam imao nikakve opcije tu, ni da odbijem ni da potvrdim transfer. na kraju tonali dosao a rashford odbio ugovor. nikada mi se ovo jos nije desilo u manageru, verovatno neka novina iz poslednjih godina.

 

 

 

 

 

Bilo je nekad da određeni timovi imaju vlasnika koji ti kaže da možeš da dovdeš nekog, bez obzira na cenu, samo da je dobar... Hull je jedna od takvih timova, bio ranije... Dobra fora bila...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...