Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Oliver Kan je Jens Musterman, Juve su Zebre u poslednjem izdanju, cak je i Niko Kovac Max Musterman itd ...

 

Takodje mnogim klubovima je potrebno promeniti ime pre novog sejva, tipa BRA klubovi sadrze samo 3 slova umesto celog imena.
Sto se tice grbova neke lige imaju grbove od starta, neke ne, ali cak ni ta "zabrana" nije puno uticala obzirom da je format grba isti pa se mogu koristiti logo packovi od pre par verzija FM.

 

 

Inace nocas sam sanjao da igram FM ali se ne secam sa kluba niti tekme niti bilo cega konkretnog. Sejv sa UTD nisam pipnuo mesecima, za vreme policijskog casa smo pikali KanterStrajk :) cisto da preko sluski i mica odrzim vezu sa ljudima. Obicno posle pocetnog sejva sa UTD uzmem neku daleko slabiju ekipu (Tromso, De Treffers, GFC Ajacio, Uniao Madeira, HSV, Betis, Lic - kad smo imali i kolektivno igranje na PPP).


Neostvarena zelja za 20+ godina staza su mi Brazilci, cisto da upoznam njihov sistem takmicenja. Ne znam, nisam pametan, ne mogu da se odlucim, a ako se odlucim znam da ce mi otici preveliki deo slobodnog vremena obzirom na detaljisanje sa stafom, treninzima, skautingom, pa sve do prve prijateljske tekme.

Link to comment

Ja se ne secam kad sam poslednji put odigrao više od par sezona a svaki fm sam kupio poslednjih 10(?)+ godina. Smorim se jos u toku ... a zbog potpisanog NDA ne smem da kažem [emoji23]

Ove godine, po prvi put nisam ni jednu sezonu sa bilo kojim rl klubom odigrao. Čak ni save sa Radničkim nisam krenuo, što uvek prvo uradim pa nastavim a kad se smorim odem krenem novi save pa unemployed, pa sta nabodem.

Evo mozda pre 7-8 dana završio jedini normalni save ove godine. FmPassion izbacio neki challenge. Dobiješ klub u Championshipu bez ijednog igrača u bilo kojoj kategoriji, sa samo 4+5 trenera ali i 350 miliona evra za transfere (plus solidan budzet za plate). Reputacija kluba nije nesto preterana (jer su uzeli neki klub iz lige 1 pa promenili ime), mali stadion pa sad ti vidi sta ces: da dovodis skupe igrače možeš ako oce da dodju ali je pitanje za koliko ćeš njih da imaš plus moraš i mlade da dovedeš a cilj u prvoj sezoni je da se bude u vrhu Championshipa pa plus kompletan staf. Dva real time meseca (sa po sat dva dnevno) sam potrošio samo u prvom prelaznom roku da povatam kog hoću da kupim za prvi tim, kog omladinca za budućnost. Rovanje samo tako. Na kraju sam ušao u PL još prve sezone, evo sad završio sezonu tamo na par mesta od ispadanja, jedva živ.

(Fun fact je da sam imao oko 300 simulacija, pustim da odradi nekoliko sezona, pa čak par i 50 godina unapred i samo je u jednom Liverpool osvojio titulu u PL [emoji23] )





Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
  • 4 weeks later...

piratebay.

 

ja odigrao juce i danas nekoliko meseci. engine isti kao i prosle verzije. napravim 32 sanse 15 u gol jedva dodjem do gola iz prekida i onda sevne kontra ili korner protivnika i 1-1. nema sanse da ovo vredi 50 evra ili koliko kosta. isto sranje kao ranijih godina samo dodali nekoliko novina.

Link to comment

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sega.soccer&hl=en

 

trenutna cena 400 rsd. smejurija.

ja pazario nedavno. super radi, a ja i nemam nikakav flagship uređaj.

ovo što piše in-app purchase su neka kozmetika, editor, itd... najnormalnije se igra bez toga.

 

odgovara mi što je na mobilnom, pa igram kad mogu da uhvatim neku krivinu.

i utakmice i dani između se brzo odvijaju, ja igram sa 5 top liga aktivno.

 

na pola sezone sam sa Arsenalom.

trenutno na 5. mestu. prosuo brdo bodova ali dobio Tottenham i United.

Lacazette ne može vola da ubode, sad mi je čak Nketiah prva opcija u špicu.

Ozil sasvim dobar. 

para za ozbiljnija pojačanja nemam, čim probam pregovore sa takvima cena im ode preko mojih mogućnosti. ali sam ubo Brazilca Ismailya iz Šahtjora.

Edited by Svarog
Link to comment
15 hours ago, Moća said:

Kad bi napravili CM 01-02 za mobilni to bi bilo top. Sa novim rosterom naravno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

To je takav zicer iz prostog razloga sto su in retro igrice, a samim tim i nema brdo opcija - kontam da bi ga lakse prilagodili mobu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

nakon nepunih mesec dana pikanja FM20 na mobilnom evo par impresija:

 

- prvo, ja sam stvarno srećan što sam ovo kupio jer mi je pomoglo da ubijem par dana na dečijem igralištu (ko zna o čemu pričam razumeće) i neka čekanja u redovima.

- jedini pravi problem je veličina baze koja je mala čak i sa 4 (što je max dozvoljeno) uključene lige. nekih egzotičnih igrača nema i scouting je na ivici besmislenog. tako da ovo nije za igranje sa timovima koji nisu top, jer van uključenih liga skoro da i nemate koga da dovedete. ja probao Bristol City (Eng Champ) i Real Sociedad (ESP 2) i skroz sam se smorio do početka sezone.

- dosta opcija (tipa vođenje rezervnog tima, treninzi, pozajmice...) vozim na autopilotu. kad već uzmete top klub onda imate i dobar stručni štab, pa glupo to da ne iskoristite. a možda je i do mene, pa mi se na mobilnom ne petlja sa tim sitnicama.

- promena taktike tokom utakmice baš i nije najlakša. ja kliknem na ikonicu za pauzu ili taktiku, međutim prođe baš dosta minuta u meču dok to zaista se i aktivira. možda je do toga što igram na max speed utakmice. svejedno, desi mi se da nekad kasnim i po 15min sa izmenama taktike ili igrača u odnosu na ono što sam planirao.

- sve ostalo skroz lepo fercera. posebno mi se sviđaju vesti kako su struktuirane, imam utisak kao da zaista pratim neki e-medij. ložana, znam.

- rezultati deluju realno u svim ligama. proveravao sam.

 

upravo sam završio prvu sezonu sa AC Milanom.

doveo samo Nastasića i Bruno Fernandesa.

u ligi završio treći (Juve pobegao meni i drugoplasiranom za više od 12 bodova).

izgubio sam finale kupa od Intera. (kog sam oba puta pre toga dobilo u ligi)

lepu, i solidno mladu, ekipicu imam. igramo fudbal sa dosta poseda ali i brz.

sad jurim nekog (D)MC, da otkupim Rebića kog sam imao na pozajmici od početka, i ako mogu da nabodem worldclass krilnog igrača.

  • Hvala 1
Link to comment

Jel prazni bateriju rapidno? Ja probao da igram jednom, na tabletu doduse - cini mi se da je to malo kompleksnija, pa samim tim i zahtevnija verzija igre - pregreva se tablet i baterija se isprazni posle sat-dva igre, max. 

Link to comment

kakav bogovski klip.

FM20 ali se kreće sa bazom koja je u potpunosti preorana kao da je početak 1999/2000 sezone  :kecman:

 

 

 

evo linka za praćenje i download same baze:

 

Link to comment
2 hours ago, copkillah said:

carski je klip ali lik nije čuo za Žardela :isuse:

 

klasično ostrvsko praćenje fudbala. postoji naša liga i tamo neka takmičenja. 

 

ima super deo u Hornbijevoj knjizi "Fever Pitch" kad objašnjava svoj šok kad skonta da postoje nekakve grupe na svetskon prvenstvu i da to što su Englezi izgubili ne znači da su ispali, i onda se pita što ovo zovu "kup" (?!).

Edited by Svarog
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...