Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

ako neko igra 4-4-2, mogao bi da podeli sa drugovima forumasima sta jos radi.ja:- 4-4-2 atacking kod kuce i na strani protiv pajsera- 4-4-2 standard protiv jakih ekipa- huntelar mi je target man, a modric playmaker- podesavam mentality, da asistent ne bi kenjaoto je sve sto ja radim sto se tice taktike.

Link to comment

probah 4-4-2 (0-0 sa Viganom), vratih na 4231...Keirrison ubija, ali se povredio na mesec dana, Najbolji na 3 nedelje, Tevez na 3 nedelje, trenutno je sredina sept. a meni slede Arsenal i Chelski u dva naredna kola :fur:

Link to comment

Prvi put u mojoj menadjerskoj karijeri sam najuren :)Zavrsio sezonu sa Totenhemom na 11. mestu i odmah po zavrsetku dobio nogu...Sad krecem sa Liverpuldjanima pa cemo videti sta ce da se dogodi :)

Link to comment

Meni dosao Larson u Zvezdu na pola sezone i u Derbiju dao 2 komada :)Inace KOMAZEC IZ HAJDUKA IZ KULE je FENOMENALAN. Odlican strelac igra levo krilo, moze i napadaca, asistira, sutira slobodnjake, odlicne ocene.. Obavezno kupiti sto pre :)

Edited by Milosh76
Link to comment
Prvi put u mojoj menadjerskoj karijeri sam najuren :)Zavrsio sezonu sa Totenhemom na 11. mestu i odmah po zavrsetku dobio nogu...Sad krecem sa Liverpuldjanima pa cemo videti sta ce da se dogodi :)
to je zato sto je ovaj menager sranje. ja sam bio sesti i nikako ne mogu bolje od toga. na raznim forumima sam citao da ljudi nikako ne mogu sa totenhemom da naprave neki dobar rezultat.
Link to comment

pa jebiga, malo je tezi nego prethodni menadjeri. sto je po meni dobra osobina.ja sam solidan sa romom. doduse, riise me zajebao i odbio da predje u city, a i imao sam zestok poraz od intera (4:0. oni imali 6 suteva, od cega 5 u okvir gola. a ja 14 suteva i nijedan gol) i od olympiakosa u CL, ali sve ostalo sasma solidno (osvojio super cup dobivsi inter 3:0). vucinic je odlican, totti sve bolji nakon oporavka od povrede. menez i tadei nikakvi, julio baptista tu i tamo. na pola sezone mi dolazi sakho, shtoper PSGa, doima se iznimno talentovanim

Link to comment
pa jebiga, malo je tezi nego prethodni menadjeri. sto je po meni dobra osobina.
Potpuno se slazem...i zato mi se i vise dopada nego prethodne verzije...jos kad ne bi bilo ovih bag anonimnih igraca koji trpaju sve redom bio bi jos bolji...Ja doduse, jos nijednog takvog nisam otkrio...ali sigurno ih ima...iskreno i ne volim da dovodim takve...
Link to comment
to je zato sto je ovaj menager sranje. ja sam bio sesti i nikako ne mogu bolje od toga. na raznim forumima sam citao da ljudi nikako ne mogu sa totenhemom da naprave neki dobar rezultat.
Da, pročitao sam te komentare korisnika "m_jol" i "juande_muy_grande", žalili su se na isti problem. Odgovor tima koji je pravio igru: "Ovo je ipak najrealniji FM dosad." :P
Link to comment

Popusio sam otkaz u Evertonu. Prve sezone sam se totalno raspao, koja god taktika da se proba, punili su me redom, a vodeci timovi ponizavali. Kako sam skapirao da od Kejhila i Joboa nema `leba, zavaljao sam ih za 40 miliona, i krenuo da ulazem u neke latino amerikance od 19 godina, takozvane vunderkindove. Zavrsio sam na visokom 14-om mestu, igrao polufinale liga kupa i cetvrtfinale uefe, gde sam kuci kantao romu 4:1, da bih u rimu izgubio sa 5:1. Nekim cudom, ponudili su mi novi ugovor, i sledeca sezona, je bila skroz solidna, valjda zbog toga sto nisam igrao jevropu a u kupovima sam maksimalno rotirao. 7 mesto, i polufinale FA kupa, gde me je izbacio 1 Reading.E sad dolazimo do kljucnog problema... Ovi vunderkindovi posle samo par dobrih tekmi postanu mega interesantni mancesteru, celziju, bezobrazno bogatom m. sitiju, i ostalim gigantima i lovatorima, i ne samo oni vec svaki iole kvalitetni igrac iz mog pogona. Stizu ponude koje se krecu od razumnih do suludo visokih, ali ja kao pokusavam da sacuvam kostur ekipe, i da napravim nesto sa smekerskijim liverpudjanskim timom. Tu dolazi do haosa, igraci me posle dve-tri odbijene ponude, maksimalno bezobrazno napusavaju, postaju nesrecni, kvare atmosferu u svlacionici, i to je bio pocetak mog kraja. Serija negativnih rezultata, ispadanje iz govno lige koja je mnogo zajebanija od sledece sezone sa 4 ekipe i dvokruznim sistemom, i poslovicno strpljivi ljudi iz Evertona su me castili nogom u dupe, negde pred kraj trece sezone, dok sam bio na pogadjate 14-om mestu. Inace posle one dobre sezone su mi ponovo produzili ugovor i povecali platu. E da, jos jedan je tu trenutak bio zanimljiv, ostavio sam svom retardiranom asistentu da zakaze prijateljske meceve pred tu kobnu sezonu. On je naravno regularno zakazao 2 meca sa onim affiliated klubovima, i jos 4-5 sa nekim portugalcima, koji su otkazani zbog preklapanja sa evropom!? Imam utisak da je to uz nezadovoljstvo igraca bilo presudno, jer su mi puleni lipsavali poocetkom drugog poluvremena, i povredjivali se veoma cesto. E sad, jel` ima neko neki savet u vezi ovog nezadovoljstva igraca? Ne zelim da vodim Celzi, Mancester ili Real, ali mi je malo apsurdno da mi igraci posle 6 meseci ultimativno zahtevaju prelazak u veci klub, jer su ovde zaboga sve sto su mogli ostvarili. Pa nije Everton, Bristol Siti, majku mu. Kapiram da to ima veze i sa njihovim mentalitetom, al ne verujem da su bas svi mandrili. Da li je resenje da ih cesto krkam novim ugovorima, mada to dosta opterecuje klupsku kasu?

Link to comment
E sad, jel` ima neko neki savet u vezi ovog nezadovoljstva igraca? Ne zelim da vodim Celzi, Mancester ili Real, ali mi je malo apsurdno da mi igraci posle 6 meseci ultimativno zahtevaju prelazak u veci klub, jer su ovde zaboga sve sto su mogli ostvarili. Pa nije Everton, Bristol Siti, majku mu. Kapiram da to ima veze i sa njihovim mentalitetom, al ne verujem da su bas svi mandrili. Da li je resenje da ih cesto krkam novim ugovorima, mada to dosta opterecuje klupsku kasu?
To, i gledaj da ne dovodis previse ambiciozne igrace u timove tipa Evertona... Ja sam jedva izdrzao nalete govnjivih Mancestera, Liverpoola etc. za igrace kao sto su Caceres, Cavani, Behrami, Upson... na igri sa West Hamom... Ali ako nemaju preveliki ambition brzo se smire, ponudis im novi ugovor i ok...
Link to comment
ista situacija sa totenhemom. igraci su nezadovoljni zato sto necu da ih pustim u man c, celzi... man c mi nudi 40m za levog beka, Balea. koje wunderkindove si dovodio? Edited by kojot
Link to comment
Savet: nikad nemoj da odbiješ ponudu velikog tima, uvek postavi cenu koju taj tim neće platiti za tvog igrača. Time nećeš naljutiti igrača, bar ne u prvo vreme.
To nije tacno, oni postanu nezadovoljni i ako se postavi neka ogromna suma. Jako vazna ocjena je loyalty koja je jedna od skrivenih, ali za to gledajte scout reporte, jer za svakog takvog igraca napisu da je lojalan klubu. Zato ga je i teze dovesti.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...