Jump to content
IGNORED

FACEBOOK


Milosh76

Recommended Posts

@video :lol: ... internet majstorima = hakerima .... pa nije to sinonim. plus paranoja ne koristite internet, spustite roletne i ne izlazite napolje danas apokalipsa pomracenje sunca nije mi jasno.. ako obrishesh sve sa profila, promenish osnovne podatke (mozesh da promenish i ime), sta im ostane?znam i ljude koji su uspesno nestali, nema ih u searchu, nema ih na fotkama, znaci - moze.

Link to comment

aha, znaci ti kad se vratis i probas da se registrujes ili ulogujes sa istim mailom on ti ponudi ono sto si ostavio, a ako je to nesto shturo i lazno, onda te i bash briga shto su chuvali te podatke?i koji im je interes uopshte to da rade:/ ionako imaju previshe korisnika i informacija koje moraju da skladishte, najvishe me nervira kod tog fb-a sto je diskutabilno pitanje slobode ne.koriscenja

Link to comment
i koji im je interes uopshte to da rade
Pa prodaju demografske informacije advertajzerima (ne moze biti "previse" korisnika, sto vise, to bolje - nije cak ni bitno da li je sve tacno, ako su u pitanju dovoljne mase).A nema bas mnogo poente stavljati lazne informacije (bolje je nista ne stavljati - mada to povlaci pitanje sta ce ti uopste fejsbuk)... osim ako bas neces da im napakostis.Moze da bude dobro da se povezes sa starim drustvom kojekuda, ali da bi to uspelo potrebno je da stavis barem neke smislene informacije u profil... e, tu te ceka FB za koga je to "roba".
Link to comment
Pa prodaju demografske informacije advertajzerima (ne moze biti "previse" korisnika, sto vise, to bolje - nije cak ni bitno da li je sve tacno, ako su u pitanju dovoljne mase).
Nije to baš tako jednostavno, 'fb prodaje demografix advertajzerima'. Iz toga bi zlonamerni pseudonovinari, sa recimo Pinka, mogli da izvuku zaključak da fb prodaje personal data spamerima, što ne radi. fb advertajzeru omogućava da preciznije targetuje (makar u teoriji), ali istu stvar radi i veliki G, a i svaki drugi medij bi voleo da može to da radi. Ne vidim ništa loše u tome - advertajzeri dobijaju veći bang za svoj buck, a korisnici ne gledaju neke random reklame, već za njih relevantne (opet, makar u teoriji).edittypo Edited by kovik
Link to comment
...a korisnici ne gledaju neke random reklame, već za njih relevantne (opet, makar u teoriji).
Stvar ukusa. Recimo, te relevantne reklame za moj demografiks (protiv celavljenja i ispadanja zuba, vijagra, oslabite 10 kg za 3 sata i sl.) mi zaista regularno kvare raspolozenje. <_< ;)
Link to comment
Ne vidim ništa loše u tome - advertajzeri dobijaju veći bang za svoj buck, a korisnici ne gledaju neke random reklame, već za njih relevantne (opet, makar u teoriji).
ne znam sta su kod mene izvukli od informacija, osim pola, posto jedino sto dobijam su reklame za dijete <_< i zenske cipele :D . Edited by mei
Link to comment

Pa ja rekoh 'u teoriji' ;)Javna je tajna da FB poslednjih godinu dana radi na hot air, venture money i hype koji se podigao kada je Microsoft kupio 1.nešto % akcija za 150 mill $, iz čega je FB marketing izvukao estimate o 15 milijardi $ kao realnoj proceni vrednosti kompanije. Realnost je da to ne radi kako valja (neisplativo za oglašivače, u proseku 10X manje ljudi klikne na FB ad nego na Google ad), i da je veliko pitanje da li će iko uspeti da učini nešto sa svim tim junkom od ličnih podataka.

Link to comment

rekoh ja jos prosle godine da je fB zlohttp://www.obsessable.com/news/2009/02/10/...n-to-shut-down/

Despite the mob causing the station to shut down for 15 minutes (simply because no one could move) no arrests were made, and another similar flash mob is planned for this Friday in Trafalgar Square in central London, and the following Friday again at the Liverpool Street Station.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...