Jump to content
IGNORED

FACEBOOK


Milosh76

Recommended Posts

Već drugi put u godinu dana Fejsbuk mi suspenduje mogućnost oglašavanja ...
 
Interesuje me da li zna neko mehanizam kako to Fejzbuk radi, naročito kada su u pitanju oglasi koji nisu na engleskom? Da li to oni rade isključivo po nečijoj prijavi ...?
 
Pri tom, moje objave i sajt na koga "bacaju" linkovi sadržani u oglasima ni u jednoj tački ne krše pravila oglašavanja ...
Da te neko nije prijavio?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Da te neko nije prijavio?



... Shiit has hit the fan...
 

To i ja pretpostavljam, može li se znati ko ili je ta informacija dostupna samo fejzbukovcima ...

Link to comment

Ne mora da znači da te je neko prijavio, ako jeste teško d amožeš to i saznati. Znam da su suspendovali neke oglase jer su sumnjali da je fejk roba u pitanju, a nije bila. Onda je prošlo dosta vremena dok je oglašivač to i dokazao. Zavisi dosta od toga šta oglašavaš, osetljiviji su kod određenih proizvoda...

Edited by mraki
Link to comment
33 minutes ago, stoka said:

Već drugi put u godinu dana Fejsbuk mi suspenduje mogućnost oglašavanja ...

 

Interesuje me da li zna neko mehanizam kako to Fejzbuk radi, naročito kada su u pitanju oglasi koji nisu na engleskom? Da li to oni rade isključivo po nečijoj prijavi ...?

 

Pri tom, moje objave i sajt na koga "bacaju" linkovi sadržani u oglasima ni u jednoj tački ne krše pravila oglašavanja ...

 

 

Na sta mislis kad kazes mogućnost oglašavanja?

FB ne dopusta reklamiranje, odnosno, moes ono sto oni misle da je reklama serovati ogranicen broj puta. Naucili me clanovi bendova koji fejzbucare. Zgodna fora je da najavu za svirku stavis kao svoju cover sliku, to onda svi tvoji fb friends vide. valjda. to me je pevacica naucila

Link to comment

meni su oglasi suspendovani jer mi je motiv na slikama licio na vojnicku uniformu, likovi iz stripa nisu bili dovoljno obuceni za fejsbukove pojmove, a degustacija vina je dozivljena kao promovisanje alkoholizma, bilo je jos tih bisera, recimo da je tokom godine od 150 oglasa 7-8 blokiranih, da, neki i zbog nedopustivo visokog udjela teksta na slici ili iz razloga koje nisam uspjela da dokucim. generalno, nije zabrinjavajuce, fb algoritam prosto nije savrsen, nekad je preosjetljiv.

 

@Bujodrag

 

pjevacica nije u pravu

Edited by morgana
Link to comment
14 minutes ago, stoka said:

Ne oglašavam proizvode, samo promovišem vebsajt putem fejzbuk oglasa ...

Tu tek mogu biti osetljivi na svašta nešto, ako samo posumnjaju da su neke fejk vesti ili informacije na sajtu...

Ne kažem da jesu, pogreši algoritam, ali to im je trenutno možda i najveći problem i pokušavaju nekako da se izbore sa njim.

Može biti svašta nešto još, od ovoga što morgana pominje, do nekih autorskih prava ili čak po njihovoj proceni slabog kvaliteta stranice ili samog oglasa. Ali da, dosta učestala pojava. Ne možeš da saznaš ništa više iz Ads/ Biznis menadžera?

Edited by mraki
Link to comment
1 minute ago, Bujodrag said:

Postoji i opcija da Fejzbuku platis oglasavanje. Mislim da su moji iz jednog benda to par puta uradili. ne  znam kako jer sam im samo rekao da uzmu novac za to od gaže 

Upravo su mi to suspendovali - plaćene oglase. Dakle, odrediš ciljnu grupu, vreme trajanja oglasa i budžet ... 

Link to comment
4 minutes ago, mraki said:

Tu tek mogu biti osetljivi na svašta nešto, ako samo posumnjaju da su neke fejk vesti ili informacije na sajtu...

Ne kažem da jesu, ali to im je trenutno jedan od največih problema i pokušavaju da se izbore nekako sa njim.

Ne sumnjam da je tako i verovatno će mi skinuti suspenziju posle mog prigovora, kao i prošli put ... Suspenzija se tada pokazala neosnovanom ...

 

Interesuje me da li je određen broj prijava dovoljan  da bi oni bez nekog temeljnijeg ulaska u stvar suspendovali nečije oglašavanje? To im dođe kao neka prevencija, jer ako oglašivač ne protestuje, znači da su dobro postupili. A ako se javi i pruži neku čisto formalnu argumentaciju, skidaju mu suspenziju ...

Link to comment
37 minutes ago, morgana said:

(....)

pjevacica nije u pravu

 

 

Svida mi se to to si napisala.

 

Ovih dana cu se videti s njom pa cemo napisati tekst za pesmu i obogatiti se.  :happy:

 

 

 

Hvala

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...