Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

@GMBogdanSuper su ti prilozi! :thumbsup: A uzgred sam shvatio, da po svojoj igri, garant vučem genetske korene iz tog tvog pomenutog SF sela... Čekam protivničku rokadu, pa se onda na nju bacim svim sredstvima, isterujući protivničkog kralja na vetrometinu...Pa ili ga matiram... :rolleyes: Ili ostanem bez previše figura i puknem partiju... <_<

Edited by dare...
Link to comment
  • 3 months later...

spavaju ovi forumaski sahisti..........olimpijada danas otvorena u drezdenu.zene pobedile 2.5:1.5 ekvador. alisa maric pocela lose, izgubila od marte fiero*, stojanovic remizirala, bojkovic i celuskina pobedile. sutra kuba.....muskarci istim rezultatom pobedili brazil, tri remija i pobedna vuckovica. sutra ih ceka tezak mec protiv ukrajine, jednog od favorita. rusi ovaj put imaju velike sanse za dva zlata, ali imali su i prosli put..... rekla bih da azejbejdzan moze da zadrzi titulu, mogu da se umesaju rusi, amerikanci i izrael. kod zena bih se kladila na ruskinje. * izgubila i ja od fierro pre 13 godina

Link to comment

Šahisti Srbije u drugom kolu izgubili su od favorita Ukrajine, 2,5:1,5, a istim rezultatom šahistkinje su pobedile Kubu. U muškoj konkurenciji titulu brane Jermeni.Linkovi za posmatranje partija uživo:šahistišahistkinjeEdit: Inače, naše šahistkinje su na 10. mestu po rejtingu, a šahisti 22.

Edited by Quizmaster
Link to comment

Nisam znao da su počeli i na olimpijadama da plasman računaju na osnovu meč-bodova. To mi je malo bezveze, ali znači da su šahistkinje nakon drugog kola u grupi vodećih timova sa 4 boda. Nego, nisu mi jasni ovi dopunski kriterijumi TB2 i TB3 i šta oni predstavljaju. Zar nije bilo logično da se gledaju osvojeni poeni kao drugi kriterijum? :huh:

Edited by Quizmaster
Link to comment

Stvari teku po planu. Šahisti su pobedili Alžir 3:1, dok su šahistkinje iskoristile dobar žreb i pobedile znatno slabiju Dansku sa 4:0.U četvrtom kolu protivnik našim šahistima je Ekvador, čiji igrači u proseku imaju oko 200 poena manje u rejtingu, tako da bi sve sem pobede Srbije bilo veliko iznenađenje. Šahistkinje nakon tri startne pobede igraju sa vrlo jakim Poljakinjama, od kojih su za jedno mesto slabije po rejtingu. Najviše zabrinjava slaba igra Alise Marić, koja je danas imala čistog pešaka manje protiv igračice koja ima manji rejting za 340 poena. Ipak, neiskusna protivnica slabo je igrala završnicu i na kraju previdela skakača tako što ga je stavilo na tučeno polje.Zaista je čudo ovaj internet... Sve partije na dlanu, vidi se čak i vreme koje igrači imaju za razmišljanje. Ma, uživanje. cool.gif

Edited by Quizmaster
Link to comment

Evo još jednog izveštaja. Ne znam da li neko uopšte čita ove moje tekstove, ali ipak ih pišem, malo iz dosade, a malo što mi nedostaje olimpijska atmosfera koju sam osetio u Novom Sadu 1990. i u Jerevanu 1996.U petom kolu šahisti Srbije poraženi su od Francuske 2,5:1,5, a šahistkinje su igrale 2:2 sa Azerbejdžanom. Šahisti imaju 6 bodova i zauzimaju 33. mesto, a šahistkinje se nalaze na 15. mestu sa 7 bodova. Do kraja olimpijade ima još dosta da se igra, ali mislim da dosadašnji rezultati mogu biti pokazatelj kako će se odvijati mečevi naših timova. Kad budu igrali protiv reprezentacija iz "C" lige, dobiće ih barem sa 3:1, protiv "B" lige biće grčenje i verovatno pobeda, a protiv ekipa iz "A" lige grčenje i verovatno poraz.Šahisti su imali vrlo težak meč sa Francuzima, koji su 7. po rejtingu, skoro 2700 u proseku. Nema se šta zameriti, igrali su fajterski i pokušali da iznenade favorita. Ivanišević je kao beli pritiskao Bakroa, ali ovaj se dobro branio i izvukao remi. Šolak i Perunović su odoleli Vašje-Lagravu i Fresineu, a odluka je pala na četvrtoj tabli, gde je iskusni Tkačijev pobedio Vučkovića, koji je do sada imao učinak 3/3. Na prelasku iz otvaranja u središnjicu Vučković je odigrao neprecizno i čini mi se potcenio opasnost od napada. Usledila je Tkačijevljeva™ efektna žrtva figure, nakon čega je naš igrač dospeo u probleme i morao da vrati figuru nazad, ali je ostao u izgubljenoj poziciji. Realizacija belog bila je brutalna. Šahistkinje su igrale sa vrlo mladom ekipom Azerbejdžana, u proseku starom oko 20 godina. Mada su naše igračice bile favoritkinje po rejtingu, to na ploči nije tako izgledalo i sve četiri partije su završene remijem. Najviše borbe je bilo na četvrtoj ploči, gde je Čoljuškina igrala sa 15-godišnjom devojčicom Kazimovom i nakon dugog i zanimljivog nadmudrivanja partija se završila remijem u 131. potezu. Mislim da je bilo nekorektno od Čoljuškine što je poslednjih 37 poteza testirala protivnicu u remi završnici top protiv skakača, jer devojčica je celu partiju igrala super i očekivati da će pogrešiti u takvoj prostoj poziciji ne spada u domen fer-pleja. Inače, kad se kaže naše devojke, to baš i nije precizan izraz, jer Marićeva i Bojkovićeva su za šahovske pojmove već veteranke kojima je prošao zenit, o Čoljuškinoj da i ne pričamo, a i Ana Benderać je zakoračila u četvrtu deceniju. Jedina naša mlada šahistkinja koja se približava svetskom vrhu je Anđelija Stojanović i mislim da po talentu ima šanse da prestigne Alisu Marić i Natašu Bojković. U sledećem kolu šahisti igraju protiv Iraca, koji uopšte nisu za potcenjivanje (solidan velemajstor i tri dobra intermajstora), pa se nadam da su naši šahisti dovoljno psihički jaki da se još jednom oporave nakon poraza i novom pobedom približe grupi od 20 najboljih ekipa. Šahistkinje igraju sa Nemicama i tu su realna sva tri ishoda.

Edited by Quizmaster
Link to comment

Kao što sam predvideo, Irci su bili vrlo nezgodan protivnik, ali naši šahisti su ih pobedili 2,5:1,5. Poraz Ivaniševića na prvoj tabli (doduše, kad su već bile završene preostale partije) nadoknadili su Šolak i Vučković lepim pobedama, dok je Kovačević sigurno remizirao crnim figurama.Šahistkinje su napokon pokazale malo čvrstine u duelu sa nekom kvalitetnom ekipom. Ispostavilo se da je pobeda iskusne Irine Čeljuškine na četvrtoj tabli nad 18-godišnjom Melani Ome dovoljna za trijumf u meču sa Nemicama, jer Alisa Marić, Nataša Bojković i Anđelija Stojanović su remizirale.Ove pobede, posle kojih šahisti zauzimaju 26. mesto, a šahistkinje 10, mogu dobiti još više na značaju danas, pošto je žreb za 7. kolo bio vrlo povoljan. Naime, šahisti igraju sa Finskom, a šahistkinje sa Vijetnamom, ekipama koje jesu vrlo solidne, ali po rejtingu ipak dosta slabije od naših reprezentacija. Inače, na Otvorenoj olimpijadi (to je, zapravo, naziv za takmičenje šahista, jer u pojedinim ekipama igraju i žene) danas su na programu sve sami sjajni mečevi: Jermenija-Rusija, Kina-Ukrajina, Indija-Francuska, Izrael-Španija... Šah za sladokusce.

Edited by Quizmaster
Link to comment

Da, Alisa je lepo prodala štos protivnici, da se ne muči u završnici sa pešakom više :) Odlični rezulati, 3,5:0,5 šahistkinje i 3:1 šahisti. Sad naleću sigurno na neke jake, ali tako mora.

Link to comment

Danas su bili jako teški mečevi za obe reprezentacije. šahisti su pobedili Rumuniju sa 2,5:1,5, a koliko vidim, šahistkinje su pobedile Indiju takođe sa 2,5:1,5, ali je greškom napisano da je na drugoj tabli Bojkovićeva izgubila.

Link to comment

Jesi li siguran? Da nije kontumacija? Gledam poziciju i ne mogu da verujem rezultatu. Mislim dugo ga ne ispravljaju ako je greška.

Edited by Junior Bonner
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...