Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Mislio sam da će Ivanišević igrati Ta6 i tako ometati napredovanje pešaka, odostrag, čime bi ograničio mogućnosti protivniku. To je neko pravilo u topovskim završnicama.

Link to comment

U jednoj od ranijih poruka greškom sam napisao da je selektor i kapiten naše šahovske reprezentacije Boško Abramović, umesto Slavoljub Marjanović. Ovo sam čak i znao, nego sam više po nekom automatizmu umesto Marjanka spomenuo ranijeg selektora reprezentacije. Moje izvinjenje na ovom propustu  :blush: 

Link to comment

taj Abramovic je nesto dugo bio selektor ili mi se cini? Aj vi upuceniji malo, sta je sa Ljubojevicem, igra li covek, odrzava li se onaj turnir u Monaku jos uvek, igrao se na slepo i po ubrzanom tempu, Ljuba je bio redovni ucesnik, mislim da ga je jednom i osvojio. I bilo bi dobro da izbacite link sa Olimpijade i da bude na svakoj strani a ne da stalno kucamo onu 43.stranicu :D i svaka cast nasima, odlicni su

Link to comment

kako je lose caruana odigrao juce, strasno. videla sam da ima lepu poziciju i onda vise nisam gledala. sad sam odgledala drugu polovinu meca. nije magnus nista spektakularno odigrao, ali mu je ovaj poklanjao inicijativu iz poteza u potez. 

Link to comment

Meni je tako delovalo i kad smo igrali protiv Čeha, da ne stojimo baš sjajno nakon otvaranja... S tim što su Česi bili protivnik po našoj meri, dok je malo teže u središnjici popravljati pozicije protiv Kineza, koji su čvrsti kao stena.

 

Na prvoj tabli nema Ivaniševića, što je logična odluka nakon dva uzastopna poraza, pogotovo posle jučerašnjeg kiksa u završnici. Nadam se da to nije previše uzdrmalo tim, jer juče su zaslužili pobedu, a u sportu je tako nešto teško izbaciti iz glave i nastaviti borbu kao da se nije ništa desilo.

Link to comment

Naši danas gube od Kine sigurno. Nemamo taj kvalitet da izdržimo bez iskusnog Ivaniševića na prvoj tabli, a pored toga, ovo je težak meč u psihološki nezgodnom trenutku.

 

Edit: Ovo bi čak moglo biti i 0:4... Bilo bi dobro da sutra dobijemo malo lakšeg protivnika i da uz motivisanog Ivaniševića stignemo do neke lepe pobede, koja bi nam omogućila dobru poziciju uoči finiša takmičenja.

Edited by Quizmaster
Link to comment

kakvi previdi kod zena.... od blage prednosti u mecu ispade 3.5:0.5. rakic u odlicnoj poziciji previdela najvaznijeg pesaka. vojinovic umesto da zarobi lovca krenula da igra pasivno (doduse, bila je nezgodna pozicija, bez rokade, opasnost od otvorenog kralja). andjelija u cajtnotu izgresila. steta. 

Link to comment

Ruskinje pred velikom pobedom protiv Kine, što im otvara put ka zlatnoj medalji.

 

Česi senzacionalno vode 2:0 protiv Rusije i trebalo bi da dobiju meč sa 3:1, a Bugari, pošto su se juče izvukli protiv nas, danas će otkinuti Holandiju možda 3,5:0,5. Stvarno šteta što ono juče nismo pobedili, ali nema šta da zamerimo momcima, sve ove dane su se sjajno borili protiv odličnih ekipa, danas im je bio loš dan i natrčali su na veoma nezgodne Kineze.

Edited by Quizmaster
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...