Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Nema tu leba. Ne sme da uzme na b6 Zbog Ta8 i pada figura.
To je ujedno i poenta zbog koje Td6 ne donosi spas, koju je Ivancuk verovatno video vec kod Ta1.
Link to comment
Sad Ta5 i zamena b za c pešaka i beli ostaje sa vezanim slobodnjacima. To se na tom nivou predaje.
Sta pricas? Pojede damu i na kraju izmena osvaja pesaka.
Link to comment

Karlsen je vise zeleo da bude izazivac, sto se videlo i juce. Mogao je juce Kramnik da reskira sa pesakom vise i losijom pozicijom ali nije hteo. Gledao sam mec. Karlsen je navaljivao i nije hteo da remizira i na kraju mu se to isplatilo sa velikom greskom protivnka. To je i normalno, Karlsen je napaljen mladunac a Kramnik je vec bio svetski sampion, prvi koji je ponovo ujedinio titule, a pre toga je dugo vrmena bio prvak u jednoj kategoriji. Karlsen je zbog svoje agresivnosti nagradjen, iako smatram, da posto imaju isti broj bodova, treba da se igra neko razigravanje ali pravila su jasna.

Link to comment
Sad Ta5 i zamena b za c pešaka i beli ostaje sa vezanim slobodnjacima. To se na tom nivou predaje.
trebalo je, po meni, 44.... Td2. i dalje Ivancukov pesak viska, ali bez vezanih c i d slobodnjaka.edit: videh analizu... crni c pesak svakako pada. izadje na isto. Edited by Gandalf
Link to comment

Ne znam sta da mislim. Jeste objektivno bolje za sah da Karlsen bude prvak sveta, ali ja bih voleo da vidim jos jedan mec Kramnika i Ananda. Ipak su to igraci koji su obelezili poslednjih 20 i nesto godina. A Karlsen bi svakako postao izazivac/sampion u sledecem ciklusu.

Link to comment

I ne mogu da ne primetim da je izazivaca prvaka sveta u ogromnoj meri odlucio Radjabov, sramotnim porazom od Karlsena u pretposlednjem kolu, u poziciji koju bih cak i ja remizirao. Ono je zavrsnica odigrana na nivou trecekategornika. Sta je taj decko trazio na ovom turniru, mislim da ni njemu nije jasno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...