Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

dobro gura ivic mada jedna od ove dve pobede je bila protiv ubedljivo najslabijeg igraca.

 

in other news, magnus izgubio i od abdusatorova sto mu je drugi vezani poraz, ne znam da li mu se to ikada desilo u seniorskoj konkurenciji.

Link to comment

? Па нисам рекао да сам шампион, него зезнут играч, доста мојих озбиљних турнирских партија може да се нађе и у онлајн базама података. Нисам могао то да достигнем и одржим на дуге стазе, јер играм лудачки оштрим стилом. А чак и многи  велемајстори падну временом пуно испод 2300, јер то уопште није наиван рејтинг. А рећи да је 2484 "лош рејтинг", па којом то логиком? Играч те снаге је сухи професионалац.

Link to comment

Све време сам мислио да разговарамо о фиде рејтингу, пореклом са рејтингованих турнира. 

Link to comment

.....Првобитна идеја ми је била да истерам краља на чистину (Lb2 па онда Da3) и да га јурим по центру табле и да ми то буде као нека компензација за фигуру, али наместило се да има и мат. :ss1:

Link to comment

3 минута по играчу. Што значи да ако се превише задубим у анализу средишњице (мој омиљени део партије) нећу имати времена за реализацију све и да освојим даму вишка. Или играм те брзопотезне у трајању од 6 минута или озбиљне турнирске од 5 сати.   

Link to comment

Ivic veceras izgubio u partiji koja je bila pomalo agonichna, od igraca koji nema puno bolji rejting od njega.

Imao je bolje otvaranje i dobar raspored figura ali onda je stao, kao da nije imao resenja. I onda je krenulo mrcvarenje napred-nazad.
Nesto se plasim da ce ova partija uticati na njegov dalji tok turnira jer je veci deo meca delovalo da ce izvuci minimum draw.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...