Jump to content
IGNORED

Kusturica


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • 3opge

    12

  • ToniAdams

    10

  • kim_philby

    10

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
Kusturica na Kubi-bez master klasaIzvor: TanjugReditelj Emir Kusturica otkazao je master klas najavljen za 1. mart u 11.00 sati koji je trebalo da održi u okviru 39. Međunarodnog filmskog festivala u Sava centru, saopštila je pres služba 39. FEST-a.Foto: BetaFoto: BetaNa najavljenom, a neodržanom master klasu reditelja Emira Kusturice, u okviru programa 39. FEST-a, danas, 1. marta se u Sava centru okupilo tridesetak posetilaca, uglavnom studenata filmskih akademija.Umetnički direktor Festa Borislav Anđelić uputio im je izvinjenje i rekao da je Direkciju festivala jutros Kusturičina služba obavestila da je on, posle jučerašnjeg boravka u Višegradu, otišao na Kubu.Anđelić je podsetio da je Kusturičin festival Kustendorf posvećen upravo mladim autorima iz celog sveta i da je zato FEST želeo da pruži priliku i beogradskim studentima filma da čuju predavanje, kakvo je Kusturica svojevremeno održao i na festivalu u Taormini (Italija)."Ovim poslom se bavim već 40 godina, ali eto i ja sam stekao jedno novo iskustvo", primetio je Andjelić.On je dodao da će drugi najavljeni master klas svakako biti održan kako je i planirano - 5. marta, takođe u 11 sati u pres centru "Sava centra", kada će se studentima obratiti jedan od najuglednijih francuskih filmskih kritičara Mišel Siman (73), uz prisustvo srpskog reditelja Dušana Makavejeva.
:D
Link to comment
  • 6 months later...

Opet nam turci kroje kapu. Poznati reditelj Emir Kusturica počinje u sredu, 28. septembra u Trebinju snimanje filma o pravoslavlju.Kusturica je prilikom posete Trebinju potvrdio da je reč o projektu koji se snima na svetskom nivou i govori o sedam svetskih religija."Pravoslavlje je segment filma i taj deo je poveren upravo meni da snimim. Svi lokaliteti na kojima će se film snimati biće pažljivo pregledani i odabrani. Moja ekipa obišla je sve značajne pravoslavne lokalitete od Ljubinja do Trebinja", izjavio je Kusturica.Prema još uvek nezvaničnim informacijama, režiser u Trebinju planira i realizaciju projekta po ugledu na Andrićgrad.

Link to comment
  • 2 months later...

jebote, to potezanje tita kao nekog arhetipskog zla za svaku priliku je već stvarno degutantno. još kad to radi emir-nemanja koji se pod tiletom onoliko propatio onda mi dođe da pojedem tastaturu.

Edited by Gonzo
Link to comment

Hmm... meni se cini da iza Kustinog prividnog "bundzijstva" stoji 1 veliko prezrenje za nas obican svet (koji gotivimo Tileta i Andjelinu)... 1 svojevrsan elitisticki paradoks. Vidi npr "Ljudi danas većinom žive pod anestezijom i ne aktiviraju svoj duh koji onda luta svemirom nošen nepoznatim akordima." Naravno, on aktivira duh. Smartass.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...