Jump to content
IGNORED

PPP real estate


DarkAttraktor

Recommended Posts

Ako si spreman da ulozis u stan (namestaj, renoviranje, klima, wifi, kablovska) onda mozes da izdajes na po dan. Jeste malo vise cimanja ali se isplati, pogotovu na duze staze.

Link to comment
Pa da, ali mene kao potencijalnog investitora ne interesuju narocito detalji jer ne planiram da zivim u tom stanu. Vazan je jedino odnos cene i rente i ukupna cena uloga. Da li je ijedan od tih stanova u solidnom stanju da moze da se izda za 200 eura mesecno to je pitanje.
ma kapiram šta kažeš. mislim da ono što možeš da dobiješ za soma ne može da se izda za 200. ali i to možeš da proveriš, naravno, moguće je da grešim.evo šta se izdaje na dorćolu (ispod 45kvm), u kom stanju i po kojim cenama, recimo:http://www.nekretnine.rs/sr/Stambeni%20objekti-Stanovi--110/lista.aspx?&aidl=97,84&amid=1102_137,1103_731&aral=3__45&ref=home_search
Link to comment

u jednu ruku se vise isplate ti stanovi.kriza ne utice mnogo na cijene stanova u knezu. kupaca ima skoro uvijek. cesto se i izdaju za potrebe raznih kancelarija. ono sto je palo jeste cena kirija i to jeste posljedica krize. ukoliko je vlasnik spreman da koriguje kiriju s vremena na vreme ne bi trebalo da ima problem da zadrzi stanare.stan od 150 kvadrata, kosta recimo 500k evra, moze se izdati za 2500 evra.I na kraju zato sto ne gube vrednost i sto stalno postoji traznja za takvim stanovima, mogu se prodati za istu cenu po kojoj su i kupljeni.

Edited by nautilus
Link to comment

Iz iskustava ljudi koje poznajem, ti veliki stanovi u centru mi se ne cine kao tako sigurna investicija. Oni koji ih imaju iznajmljuju ih [jedan na obilicevom vencu, drugi kod Tasmajdana] danas za do 40% manje nego 2007/2008. Drugar koji ima gajbu kod Tasmajdana je iznajmljivao stan za 800 evra` 2007. tipu iz, valjda, tunizanske ambasade, da bi ga sada iznajmljivao za 450e. Drugi koji iznajmljuje na Obilicevom se opekao sa nekom firmom kojoj je iznajmio.Prijatelji koji iznajmljuju imaju cimere i zajedno rentiraju te vece stanove u centru, jedan u francuskoj [ugao sa cara dusana] od 100m2 za 300e, drugi od 120m2 u cvijicevoj [ugao zdravka celara], za 330e. Moja firma je rentirala stan od 120 kvadrata na Vracaru za 800e, sad su se koliko cujem preselili u veci stan u Nusicevoj za manje para. Secam se kada je trazen poslovni prostror/stan koliko je velik izbor bio tih velikih stanova u centru, i nijedan nije isao preko 1500. Da moram da investiram 500kE u nekretnine u Beogradu, nisam siguran da bih smeo sve da dam za jednu vecu gajbu u Knezu, i da bi se novac vratio za onaj period koji je noskich naveo [valjda 17 godina].

Edited by reg
Link to comment

da li neko (preferably is Hrvatske) moze da mi kaze koji su najbolji sajtovi za prodaju kuca u Hrvatskoj (ili konkretnije Istri)?Takodje, da li postoji online registar prodatih stanova, gde bi bilo ko mogao da proveri realizovane cene nekretnina?hvala

Link to comment
Ako si spreman da ulozis u stan (namestaj, renoviranje, klima, wifi, kablovska) onda mozes da izdajes na po dan. Jeste malo vise cimanja ali se isplati, pogotovu na duze staze.
Ne moze, posto kad bih kupio to bi menadzerisao penzionisani ujak. On moze da pomogne da se stan izda i da organizuje popravke, ali ne moze da glumi menadzera hostela.
Link to comment
u jednu ruku se vise isplate ti stanovi.kriza ne utice mnogo na cijene stanova u knezu. kupaca ima skoro uvijek. cesto se i izdaju za potrebe raznih kancelarija. ono sto je palo jeste cena kirija i to jeste posljedica krize. ukoliko je vlasnik spreman da koriguje kiriju s vremena na vreme ne bi trebalo da ima problem da zadrzi stanare.stan od 150 kvadrata, kosta recimo 500k evra, moze se izdati za 2500 evra.I na kraju zato sto ne gube vrednost i sto stalno postoji traznja za takvim stanovima, mogu se prodati za istu cenu po kojoj su i kupljeni.
Em sto nemam 500K, em sto i da imam nema sanse da bih sve sto imam ulozio u jedan stan. To je ogroman novac i van pameti mi je da celokupnu sumu dam na jednu stvar. Kao sto je vec pomenuto renta moze da se prepolovi, cena stana moze da se prepolovi, a Srbija lako moze da se pretvori u Grcku danas. Em sto ne bi imao kome da izdas em sto bi vrednost pala jako. Upravo zato sam se i zainteresovao za ove male stanove jer ukupna cena relativno nije visoka. Bolje sa tih 500K da imam dva jednosobna stana u dve razlicite zemlje, metale, zemlju, mali biznis, orocen kes, ulog u investicionim fondovima, akcije nego samo jedan jedini stan.A ova tvoja racunica 500K - 2500 renta ti je 6% povracaj. Isto kao i stanovi koje sam gledao. Samo sto ces daleko lakse naci stanara za 200 eura, nego za 2500. Edited by noskich
Link to comment

kupi zemlju u nekoj ex ratnoj zoni za male pare.onda osnujes neki ngo za razminiranje teritorije,un ti baci repa za isto,postanes ambasador ko bono i postanes selebriti i sve uz to sto ide,jos nadjes neko ukleto pleme i da te bog vidi..jebo gajbe po strogom centru

Edited by bradilko
Link to comment
kupi zemlju u nekoj ex ratnoj zoni za male pare.onda osnujes neki ngo za razminiranje teritorije,un ti baci repa za isto,postanes ambasador ko bono i postanes selebriti i sve uz to sto ide,jos nadjes neko ukleto pleme i da te bog vidi..jebo gajbe po strogom centru
Prvobitna namera mi je bila bas da kupim zemlju, ali onda sam video da je zemlja u Srbiji trenutno precenjena pa sam gledajuci zemlju na sajtovima za nekretnine primetio te stanove.
Link to comment

Носкићу, не слушај ове спекуланте који су или посредници или су узели кредит по предкризним ценама па се теше.Продајна цена на Дорћолу се приближила хиљадарки одавно за веће станове (сад ће да се ухвате за тај детаљ), сигуран сам да су понуђени станови у складу с оним што тржиште нуди...

Link to comment
Iz iskustava ljudi koje poznajem, ti veliki stanovi u centru mi se ne cine kao tako sigurna investicija. Oni koji ih imaju iznajmljuju ih [jedan na obilicevom vencu, drugi kod Tasmajdana] danas za do 40% manje nego 2007/2008. Drugar koji ima gajbu kod Tasmajdana je iznajmljivao stan za 800 evra` 2007. tipu iz, valjda, tunizanske ambasade, da bi ga sada iznajmljivao za 450e. Drugi koji iznajmljuje na Obilicevom se opekao sa nekom firmom kojoj je iznajmio.Prijatelji koji iznajmljuju imaju cimere i zajedno rentiraju te vece stanove u centru, jedan u francuskoj [ugao sa cara dusana] od 100m2 za 300e, drugi od 120m2 u cvijicevoj [ugao zdravka celara], za 330e. Moja firma je rentirala stan od 120 kvadrata na Vracaru za 800e, sad su se koliko cujem preselili u veci stan u Nusicevoj za manje para. Secam se kada je trazen poslovni prostror/stan koliko je velik izbor bio tih velikih stanova u centru, i nijedan nije isao preko 1500. Da moram da investiram 500kE u nekretnine u Beogradu, nisam siguran da bih smeo sve da dam za jednu vecu gajbu u Knezu, i da bi se novac vratio za onaj period koji je noskich naveo [valjda 17 godina].
živa istina. ja znam za prostor koji je 2003. i ranije izdavan za 1,500 evra, 2004. za 1,300, a sada može da se iznajmi za oko 400 evra - 130 kvadrata je u pitanju u centru grada. Nekadašnja procena je bila da poslovni prostor može da se izdaje za oko 15 evra po kvadratu, a sada su srećni ako dobiju 5. Moja firma je tražila preko 200, a manje od 300 kvadrata i tu je bilo veoma malo opcija. Do 150 kvadrata je moglo da se nađe sve i svašta, dobre cene i lokacije, ali nama to nikako nije odgovaralo. Pre tri godine, kad smo to tražili, tržište je imalo ogromnu ponudu u Beogradu za te manje kvadrature, sada verujem da je još jača ponuda sa nižim cenama (kupovina i rentiranje) jer je gomila firmi prestala da radi i taj prostor zvrji prazan.
Link to comment
Носкићу, не слушај ове спекуланте који су или посредници или су узели кредит по предкризним ценама па се теше.Продајна цена на Дорћолу се приближила хиљадарки одавно за веће станове (сад ће да се ухвате за тај детаљ), сигуран сам да су понуђени станови у складу с оним што тржиште нуди...
Sta je procena? Hoce li cene ici gore ili dole? Kakva je potraznja trenutno za jednosobnim stanovima u centru?
Link to comment

Kome treba manji kancelarijski prostor za agencijicu, racunovodstvo ili nesto slicno (moze i pedikir, frizer, tatoo majstor etc.) u strogom centru Zemuna preko puta MekDonaldsa izdaje se dugacak stan u potkrovlju od cetrdesetak kvadrata za 230 E, nenamesten.Stan sa jedne strane gleda na Glavnu ulicu a sa druge prema reci, ulaz je iz zajednickog dvorista.Ja zivim odmah pored i jako mi je bitno sa kime cu da delim terasu (uslovno receno, jer terasa je moja ali imamo zajednicki ulaz) pa b' voleo da to bude neko normalan. Gazde su ok i korektni ljudi, traze redovno placanje ali ispunjavaju i svoje obaveze oko popravki na vreme i uredno.Ako znate nekog zainteresovanog javljajte na PM

Edited by CowBoy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...