Jump to content
Willow

Bolesni what's up

Recommended Posts

Lale Gator
Urnisao rame na propadanju, a još malo i mogao sam da stavim "Čelik" za srednje ime na fejsbuku :(
u sunce ti... šta smuradio?

korindjar

stadardno. masovni treninzi + slabo zagrevanje

Lale Gator

pa lepo kaže ona narodna - ne goji se prase pred božić! doduše... sad će uskrs, al ajd...

Gonzo

samo da prijavim 1 fegetsku prehladu. al nisam još legao, junak trpi!

Buck Naked

Da li još nekoga naziv ovog topika podseća na one vicolike bolesti tipa "jebem sestru"?

lena21

redovno se štrecnem kad ga pročitam...

dare...

Elem, alergije...Mene još nije krenulo, ali vidim da je apotekarica u "Rudolf-crveni nosić" fazonu, pa da se osvrnem na istu... Sve što prirodno diže adrenalin, smanjuje alergijske reakcije... Zaljubljenost u čoveka/ženu ili posao, nadmetanje u kojem možete biti uspešni ili slično savršeno deluje kao terapija...Ali ako ste u minus fazi, taj deo zaboravite... <_< Pravilna šema je da zabeležite dane kada ste kilavi i na internetu vidite koji polen toga dana leti u vašem gradu... Onda se najesen, sa tom statistikom uputite u odgovarajuću alergološku ustanovu na tkzv. imunoterapiju bockanja odgovarajućim alergenima koje ste vi zabeležili... Znači vi i alergen se tokom jeseni/zime upoznate i postanete najbolji prijatelji... :) I onda kada ponovo dođe proleće/leto više se ne prepoznajete kao neprijatelji i ignorišete jedno drugo. cool.gif Elem, tako kaže teorija... U praksi nisam probao, jer se svake jeseni rešavam da krenem, ali budem lenj... Tja... Ko još zdrav ide kod lekara, kada se dobro oseća... Onda posle, svakog proleća/leta kada se svakojaka govna rascvetaju i razlete... Onda psujem naduven i slinav... <_< Pressing, Flonidan, Claritin, Loratadin, Bronal, Astemisan, Fenergan, Lentostamin... Elem, ova prva 4 (Pressing, Flonidan, Claritin, Loratadin) su isto sranje drugo pakovanje, tj.sve je to loratidin. Bronal je odavno zabranjen u EU zbog sumnje u kancerogene efekte, ali su ga naši pedijatri preisivali sve u 16 i dan danas se kunu u njega, a galenika ga još proizvodi... Astemisan je dugo bio na pozitivnoj listi (za džabe), ali se i sa njim pojavio neki problem, pa ga nema u prodaji... Fenergan je više za alergije širokog spektra, a Lentostamin je moj ljubimac... On najbolje deluje u mom slučaju... Problem je samo što te pride udrogira i ceo dan si blago uspavan i može da se dogodi da zadremaš kad mu vreme nije (recimo za volanom)...I to je to. Ova 4 Claritina sa početka pije ceo svet i oni se najčešće prepisuju, a koliko deluju, to je već individualno...Ja lično izbegavam lekove i zadovoljavam se razblaženim kapima za nos sve dok se baš ne nadujem ko uplakani žabac... Za sve ove godine nisam našao nikakva konkretna uputstva koliko dugo smeju da se uzimaju antihistamini, a ni lekari koje sam to pitao nisu mi davali konkretne odgovore, pa ih uzimam samo kad je krajnje neophodno, ili baš moram da idem na celodnevni izlet u prirodu u proleće/leto.To je to. I naravno JA NISAM LEKAR I SVE MOJE SAVETE PRIMITE SA REZERVOM. Oni su samo iz ličnog iskustva... ;)

Edited by dare...

Luka

I ja sam sklona alergijama na polen, kao i na prašinu ponekad, ali ništa strašno da bih išla na ispitivanja ili pila lekove. Mene je ovih dana često bolela glava, u petak (mislim) sam i ustala sa glavoboljom, ali sam tada pomislila da sam nezgodno spavala, a onda se ponovilo još par puta prethodnih dana, tako da mislim da je to zbog promena vremana ili zbog pritiska..

jms_uk

bio sinoc na nekom koncertu i stajao blizu zvucnika.jos mi zuji u usima :(

dare...
bio sinoc na nekom koncertu i stajao blizu zvucnika.jos mi zuji u usima :(
Čim zuji sve je OK. ;)

Willow

kada sam se jutros probudio i stao pred ogledalo dočekao me neprijatan prizor: jedan deo beonjače levog oka je crvenkast, kao da je pukao neki kapilar ili nešto u tom stilu. to mi se prvi put dešava u životu, da sam nabacio crveno oko. moguće da sam se nekako potkačio rukom tokom sna. na svu sreću "krvavo" mesto nije veliko i, koliko sam ga danas ispratio, nema tendenciju širenja (ali, nažalost, ni povlačenja). ima li neko ideju šta bi to moglo biti, i hoće li da prođe samo ili da tražim lekarsku pomoć?edit: da dodam, levo oko je u potpunosti očuvalo funkcionalnost i ne osećam u njemu nikakve tegobe. da nema crvenog mesta, bilo bi to potpuno normalno oko.

Edited by Willow

lena21
kada sam se jutros probudio i stao pred ogledalo dočekao me neprijatan prizor: jedan deo beonjače levog oka je crvenkast, kao da je pukao neki kapilar ili nešto u tom stilu. to mi se prvi put dešava u životu, da sam nabacio crveno oko. moguće da sam se nekako potkačio rukom tokom sna. na svu sreću "krvavo" mesto nije veliko i, koliko sam ga danas ispratio, nema tendenciju širenja (ali, nažalost, ni povlačenja). ima li neko ideju šta bi to moglo biti, i hoće li da prođe samo ili da tražim lekarsku pomoć?edit: da dodam, levo oko je u potpunosti očuvalo funkcionalnost i ne osećam u njemu nikakve tegobe. da nema crvenog mesta, bilo bi to potpuno normalno oko.
Ako je sa vidom ok,nema bolova,svraba i bilo kakvih neuobičajenih manifestacija sem crvenila,ne bi trebalo da je nesto alarmirajuce,tako nesto moguce je da napravi jako suv vazduh,prasina(strano telo),jak kašalj,naprezanje, micro trauma i sl.

Lale Gator
Ako je sa vidom ok,nema bolova,svraba i bilo kakvih neuobičajenih manifestacija sem crvenila,ne bi trebalo da je nesto alarmirajuce,tako nesto moguce je da napravi jako suv vazduh,prasina(strano telo),jak kašalj,naprezanje, micro trauma i sl.
...vutra