Jump to content
Willow

Bolesni what's up

Recommended Posts

Teja
pacey, ne zelim da dajem dijagnozu, ali opis tvojih bolova meni lici na diskusherniju.
Da,jako lichi na tvoju dijagnozu,a verovatno i jeste to prava dijagnoza.Medjutim, sve to ne mora da bude tragicno,obicno se nerv vrati na svoje mesto.Moj muz je prosle godine imao dve operacije ( prva nije uspela) bash zbogtakvih bolova i tegoba. Ali su kod njega bolovi bili stvarno strashni,kao u horor filmu.Nisu vishe pomagale ni infuzije, cak je na kraju dobio i neke opijate.Neurohirurg koji ga je operisao rekao je da je hirurshka intervencija obicnosamo u 10% slucajeva neophodna.Stvarna dijagnoza moze samo da se vidina snimanju sa magnetnom rezonancom. Posle operacije ( druge i uspeshne) bolovi su prestali ali je jedna noga bilagadno utrnuta,tako da je skoro pola godine malo vukao tu nogu.Ali je sve proslo,sada je kao nov.

Alphons

opsti bol u svim misicima, prednjace kvadricepsi.sta ono bi najbolji lek protiv toga, sem andola? C vitamin?jbg, dugo nisam bio u teretani :)

Zli Gli

Probaj kalcijum i magnezijum, ja se tripujem da mi to kao pomaze. Mozes pojedinacno da ih uzmes a ima i Biofar-ova kombinacija ta dva odjednom.Ja veceras ili sutra krecem opet posle 25 dana pauze. Svaki put kad napravim pauzu (a ova je jos i kratka, obicno je to po par meseci), sve teze mi je da se nateram da se reaktiviram <_<

pacey defender
Prema tvom opisu, mogucnost da je nerv prikljesten postoji, ali cak i da je tako, prvo se pokusava konzervativnom terapijom, tj. upravo lekovima (ali i fizioterapijom, infiltracijom odredjenih kicmenih zglobova ako je tu problem - ali da te ne uplasim, ovo je trenutno SF i samo moje razmisljanje unapred) u nadi da ce se kad otok splasne i nerv vratiti u "pogodan polozaj", jer spontane remisije (poboljsanja) nisu retke. To je dakle OK, mada je po mom misljenju lekar koji te je pregledao ipak trebalo da (pod dejstvom analgetika, kako bi se izbeglo da bol "zamaskira" pravo stanje stvari) za svaki slucaj ispita/uporedi i snagu odredjenih misica, senzibilitet i uradi jos par testova. Ali nadam se da ce sutra prilikom kontrole nadoknaditi propusteno, mada je i tada najbolje ako trenutno stanje mozes da uporedis sa prethodnim. Da li je lekar koji te je pregledao bio neurolog?
Lekar koji me je pregledao je sa odeljenja za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju.Već sam pisao kako sam se osećao kada sam se probudio. Oko 9h sam dobio injekciju, a oko pola 11 popio lek koji mi je doktor preporučio. Nakon 2 sata spavanja, primetio sam da mi je bolje, i evo celo popodne sam malo ležao, nekoliko sati sedeo, čak i prošetao kucu. Napredak je očigledan, ali je pre svega posledica dejstva lekova. Cenim da, na osnovu stanja, ipak mogu da kažem da se ne radi o priklještenom nervu, jer me u tom slučaju ni tona trodona ne bi spasila. Evo sad sam popio i drugi, poslednji za ovaj dan.Još da dodam da nikakvog otoka nije bilo. Bol je bio (i dalje je) dubinski. Kada se nerv upali, da li obavezno dolazi do nekakvog otoka? Znam da u slučaju teniskog lakta ruka postaje debela kao list na nozi.
diskushernija.
uvek sam ovu boles zamišljao drugačije. :unsure: ako napredak bude primetan u narednim danima, uz smanjivanje doze lekova, da li se ova varijanta može otpisati? Pitam vas ovo zbog toga što mi je potrebno da znam da li da uopšte idem kod neurologa? Već sam napisao da ću na VMCu verovatno mnogo više čekati i dobiti mnogo administrativniji tretman, u poređenju sa vrlo korektnim osobljem u studentskoj poliklinici.Za par dana, kada mi bude bolje, pitaću vas za neke savete oko oporavka...puno hvala na svoj pomoći i savetima!

kiki

To što ti ide kroz nogu - osećaš li kao da ti je, hm, zategnuta tetiva, skroz do kraja. Meni se to dešavalo. Isto je kretalo negde iznad stražnjice i kroz levu nogu. Doduše, to me je obično hvatalo tokom malo žustrije šetnje (iako ja tako stalno hodam). Ne mogu da kažem da je bol bio baš izuzetno jak, ali nije baš ni prijatno. Nekako se dogegam do kuće i obično me prođe do sutra.Ali, u jednom periodu je bilo učestalo, pa sam otišlo kod lekara opšte prakse da me uputi negde. Otprilike mi je rekla da je to možda začetak išijasa. Ja :o :mellow:. Uopšte mi nije bilo svejedno. A naročito kad mi je odgovorila da to ne može da se spreči već samo da se uspori :frust:.Elem, poslala me je kod fizijatra (neki lekar uglavnom), sve se dešava u DZ SV koji mi je na pljucomet, oni me snimili (proveravali da li je sve u redu sa kostima). E sad, štos je bio u tome što je mene to već prošlo jer, kao što rekoh, obično traje samo to jedno popodne. Uglavnom, poslali me na dve vrste terapije strujom. Prvo mi jedan kraj zakačili na mesto odakle mi otprilike počinje bol, a drugi za članak leve noge, a druga terapija je isto bila nešto sa strujom - puštaju ti najjače što možeš da izdržiš (ti nisi žensko pa ne moraš da brineš o nekim stvarima - ja umalo izbegla potop, onaj matori lik, medicinski brat, samo što nije lupio ćušku nekom klincu jer nije pitao :D).Prošla sam kroz celu terapiju, krajnje disciplinovano, i koliko mogu da se setim, od tada mi se to nije više dešavalo (doduše, nije bilo nešto preterano često ni ranije). E sad, ne znam da li je to isto što imaš i ti, ali eto :). Hm, ne mogu da se setim šta mi je ovaj rekao za dijagnozu. Mislim da nije spominjao išijas, verovatno bih to zapamtila.

Pixie
Lekar koji me je pregledao je sa odeljenja za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju.Već sam pisao kako sam se osećao kada sam se probudio. Oko 9h sam dobio injekciju, a oko pola 11 popio lek koji mi je doktor preporučio. Nakon 2 sata spavanja, primetio sam da mi je bolje, i evo celo popodne sam malo ležao, nekoliko sati sedeo, čak i prošetao kucu. Napredak je očigledan, ali je pre svega posledica dejstva lekova. Cenim da, na osnovu stanja, ipak mogu da kažem da se ne radi o priklještenom nervu, jer me u tom slučaju ni tona trodona ne bi spasila. Evo sad sam popio i drugi, poslednji za ovaj dan.Još da dodam da nikakvog otoka nije bilo. Bol je bio (i dalje je) dubinski. Kada se nerv upali, da li obavezno dolazi do nekakvog otoka? Znam da u slučaju teniskog lakta ruka postaje debela kao list na nozi.
Super, to dobro zvuci, drago mi je sto nije ozbiljnije. Otok o kome sam ja pricala je oko samog spinalnog nerva i u to nije nesto sto se moze videti, ali se itekako moze osetiti. Zvuci kao da se tvoj nerv oporavlja, tako da bih ti ja samo savetovala da svakako odes na kontrolu. I sport/fizicka aktivnost da, ali se obavezno posavetuj sa (bas tim) lekarom. Takodje i oko drugih (fizio)terapeutskih mogucnosti.
uvek sam ovu boles zamišljao drugačije. :unsure: ako napredak bude primetan u narednim danima, uz smanjivanje doze lekova, da li se ova varijanta može otpisati? Pitam vas ovo zbog toga što mi je potrebno da znam da li da uopšte idem kod neurologa? Već sam napisao da ću na VMCu verovatno mnogo više čekati i dobiti mnogo administrativniji tretman, u poređenju sa vrlo korektnim osobljem u studentskoj poliklinici.
Ne mora da bude u pitanju diskushernija, ima i drugih mogucih objasnjenja. Ali i ako ti bude bolje, ne mora da znaci da nije (bila). Ipak, to ne treba da te plasi. Ako se u narednom periodu budes (postepeno) bolje osecao i ne budes vise imao bolove ili neke druge simptome i na pregledu bude sve OK, nije neophodno da ides kod neurologa. Zelim ti uspesan oporavak! :)

Parsons
ako napredak bude primetan u narednim danima, uz smanjivanje doze lekova, da li se ova varijanta može otpisati?
ne, diskushernija je poznata po bolovima promenljivog intenziteta. moze i da mnogo godina miruje, pa da se opet javi jace nego ikad.idi kod nekog dobrog lekara (mozda neki sportski ne bi bio los izbor) i nek definise sta je, nemoj da ovako bez veze razglabamo.ako je stvarno diskushernija, ima x nacina da se bolovi smanje ili eliminisu.

Teja
Lekar koji me je pregledao je sa odeljenja za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju.Već sam pisao kako sam se osećao kada sam se probudio. Oko 9h sam dobio injekciju, a oko pola 11 popio lek koji mi je doktor preporučio. Nakon 2 sata spavanja, primetio sam da mi je bolje, i evo celo popodne sam malo ležao, nekoliko sati sedeo, čak i prošetao kucu. Napredak je očigledan, ali je pre svega posledica dejstva lekova. Cenim da, na osnovu stanja, ipak mogu da kažem da se ne radi o priklještenom nervu, jer me u tom slučaju ni tona trodona ne bi spasila. Evo sad sam popio i drugi, poslednji za ovaj dan.Još da dodam da nikakvog otoka nije bilo. Bol je bio (i dalje je) dubinski. Kada se nerv upali, da li obavezno dolazi do nekakvog otoka? Znam da u slučaju teniskog lakta ruka postaje debela kao list na nozi.uvek sam ovu boles zamišljao drugačije. :unsure:ako napredak bude primetan u narednim danima, uz smanjivanje doze lekova, da li se ova varijanta može otpisati?
Nema nikakvog otoka kod ukljestenja nerva. Samo uzasan i nepodnosljiv bol koji ide i kroz nogu.Ja sam sigurna da ti nisi slucaj za operaciju.Ako se bolove smanje,nije uopste potrebno daidesh na komplikovane preglede i da se smarash sa lekarima.Potrebno je da ciljano radish nekevezbe da bi te mishice ucvrstio. Znaci ,idi kod nekog fizioterapeuta,ali naravno tek kad boloviprestanu.

pacey defender

Hej, jutros sam se probudio bez bolova u nozi, i tako je evo već ceo dan. nisam pio lekove. Otišao sam do doktora, opet me je izokretao i proveravao gde me i koliko boli pri rotacijama u kuku, oko svih osa. Bolovi su poprilično manji, osećam ih pri spuštanju u sedeći položaj, i pri ustajanju. Najjači su iznad dupeta, kada legnem na leđa pa levu nogu prebacujem na desnu stranu, i obrnuto.Onda me je poslao kod ovih kineza u salu za rehabilitaciju, gde sam radio neke vežbice. Objasnio mi je par pokreta, tako da ću svaki dan pre civilne u istoj zgradi da idem dole u salu na strunjaču na razgibavanje. pratiće mi stanje, preporučivati nove vežbe...bili, imaš li nekog sportskog lekara da preporučiš? šta mi on može novo reći, u poređenju sa ovima sa fizikalne? kako izgleda pregled kod njih, uopšte? Ima li snimanja? Ne bih odlazio ako ću dobiti tretman iste vrste kao kod ovog ovde.Tejo, cenim da mi do prestanka bolova ove vežbe mogu pomoći. što se tiče mišića, to nismo proveravali, znam da je Pixie preporučila da bi to bilo dobro uraditi ali mi je malo glupo da čoveku pričam kako da radi svoj posao. U svakom slučaju, ne čini mi se da postoji bilo kakav problem sa mišićima koji traži više od ovih vežbi koje mi je preporučio.kikii, mislim da se ne radi o tetivi. Kao što rekoh, noga mi je bila potpuno mobilna i u trenucima najvećih bolova. Sve komande su išle, uz nepodnošljive bolove. Kod upaljene tetive, obično se dešava da se ne može stopalo u potpunosti podizati i spuštati, niti rotirati. Ja nisam mogao da se oslonim na levu nogu, ali sam savršeno mogao da, uz ogromne bolove, žongliram sa loptom, npr (nisam to baš pokušavao, ali kapiraš o čemu pričam). :)

kiki

Pa i ja sam bila pokretna, hodala sam do kuće - zato sam i stavila "hm, tetiva" :D. Malo je teško to objasniti, ali sam imala osećaj "zategnutosti" u nozi i tačno mi je polazilo tu negde oko repa, kao i tebi. A i teško da bi upala tetiva prolazila za popodne :). Dobro, kod tebe je očigledno teži slučaj jer ni na nogu ne možeš da se osloniš. Čudi me da te nije poslao na snimanje, svašta. Ovi moji mene odmah roknuli na onaj hladan sto.

Parsons

sportski lekar?pacey, nisam vec dugo u zavicaju.znao sam dvojicu koji su bili dobri za (moje) sportske povrede, a sad nemam pojma sta je sa njima.

pacey defender
sportski lekar?pacey, nisam vec dugo u zavicaju.znao sam dvojicu koji su bili dobri za (moje) sportske povrede, a sad nemam pojma sta je sa njima.
da, sori, smetnuo sam sa uma da mi lekari udaljeni par hiljada kilometara ne mogu pomoći... :D Enivej, danas sam radio one vežbice što mi je ovaj preporučio. Bolova u nozi i dalje nema, jedino negde kod kuka osećam neki mali cim, koji je tu čisto da me podseti da nije baš sve u redu i da bi bilo dobro da nastavim sa mazanjem ove kreme što su mi preporučili. Danas sam, posle 2 dana pauze, nastavio sa civilnom vojskom. Fotelja u kojoj sedim je udobna, na položaj tela obraćam pažnju više nego ranije. Stanje se popravlja. Samo se plašim ponavljanja sličnog scenarija svaki naredni put kada budem podigao više od 10 kilograma.

Pixie
Stanje se popravlja. Samo se plašim ponavljanja sličnog scenarija svaki naredni put kada budem podigao više od 10 kilograma.
Rizik postoji, zato probaj takve situacije da izbegnes. Ili bar pokušaj da navikneš da to (podizanje) pravilno radiš.

Morgenrot

Pritisak 85 sa 55 <_< I bole me ledja :baba:

jms_uk

migrena u nastajanju <_<