Jump to content
Willow

Bolesni what's up

Recommended Posts

bus
to nesto lose? :huh:
Pa sve zavisi od toga da li pokušavaš da spavaš, npr.

Leia
Pa sve zavisi od toga da li pokušavaš da spavaš, npr.
eh.. ako nesto ikad pokusavam to je ostati budna :mellow:

Willow

kažite dragička - bol u desnoj ruci je neutralisan! čaroliju izvela brižna doktorica Radmila i jedna magična reč: Movalis.

Lale Gator

Moja bolesna opsednutost lomljenjem prstiju i ostalih zglobova počela je da manifestuje zle posledice. Pre dve nedelje javili su mi se bolovi na zglobu šake prilikom stiskanja ili držanja za ručku u prevozu i sl. Malo sam primirio sa lomatanjem prstiju i izvrtanjem šake na toj ruci, pustio da se to samo zaleči, međutim danas sam gurao jedan malo teži paket nekih tridesetak metara. Nakon što sam završio s guranjem ponovo se javio(la?) bol i sada mi je mnogo mnogo gore. :(Definitivno moram da prekinem s ovom bolesnom navikom!

3opge

nije to nista u 'clean shaven' ima super scena kad tip sebi iskopa nokat nozicem

betty
Definitivno moram da prekinem s ovom bolesnom navikom!
Ajde javi ako provalis kako...
neko koga znam je prestao tako sto je poceo da vodi dnevnik zglobolomlja. svaki put kad bi to uradio, udario bi recku u rokovniku. onda bi pravio grafikone za nedelju, mesec dana i tromesecje. drzao na radnom stolu. i polako je prestao.

pacey defender

Juče sam celo popodne sekao, strugao, nosio, podizao, spuštao, šmirglao, snosio donosio neke daske. Uveče krenulo da me boli malo iznad dupeta, pred spavanje popio andol. U sred noći počinje nepodnošljiv bol na istom mestu, koji se širi na levu nogu, skroz do lista. Ustao u 6:15, prošetao špicu, i usred parka mi se noga oduzme, jedva priđem klupici ali i na nju treba sesti jer me sve boli. Nekako tu iskuliram, dođem do kuće, sednem na taxi i odem do poliklinike gde služim civilnu. Oni tamo svi ljubazni kad pregledaju vojnika, doktor me izlupao onim čekićem da proveri nerve. Kaže da se primećuje da mi leva noga lošije reaguje, da već par godina vodim nezdrav život što se tiče fizičkih aktivnosti. Ja mu ispričam svoju životnu priču koja sve to potvrđuje. Poslao me da primim injekciju, evo me sad kući, ovo pišem da vam se javim, pa da legnem. Od ponedeljka krećem na vežbe, definitivno! <_<

Edited by pacey defender

Zli Gli

Mene opet jebe koleno ali sam vec navikao pa se vise i ne uzbudjavam. Kost na levom mi je izbacena unapred otkad znam za sebe i, osim sto vec 10+ godina strepim da ce me neko na kosarci ili fudbalu iskasapiti jednim preciznim udarcem, na svakih par meseci imam prilicno jake bolove koji traju po par dana...

koleno2.jpg

dig_chohano

Imaš u Intersportu skroz pristojne Rucanor stabilizatore kolena i zglobapegasus_knee.jpgRuc_ankle_support.JPGGodinama sam ih koristio kad pikam fudbal i skroz su mi sačuvali sjebane zglobove (do duše, ne očekuj da će te spasiti od divljačkog šuta nekog balvana direktno u zglob). Jes da sam izgledao kao paraolimpijac, al su me barem gipsa ili longete sačuvali.

Pixie
Juče sam celo popodne sekao, strugao, nosio, podizao, spuštao, šmirglao, snosio donosio neke daske. Uveče krenulo da me boli malo iznad dupeta, pred spavanje popio andol. U sred noći počinje nepodnošljiv bol na istom mestu, koji se širi na levu nogu, skroz do lista. Ustao u 6:15, prošetao špicu, i usred parka mi se noga oduzme, jedva priđem klupici ali i na nju treba sesti jer me sve boli. Nekako tu iskuliram, dođem do kuće, sednem na taxi i odem do poliklinike gde služim civilnu. Oni tamo svi ljubazni kad pregledaju vojnika, doktor me izlupao onim čekićem da proveri nerve. Kaže da se primećuje da mi leva noga lošije reaguje, da već par godina vodim nezdrav život što se tiče fizičkih aktivnosti. Ja mu ispričam svoju životnu priču koja sve to potvrđuje. Poslao me da primim injekciju, evo me sad kući, ovo pišem da vam se javim, pa da legnem. Od ponedeljka krećem na vežbe, definitivno! <_<
Pejsi, sta znaci to da ti "leva noga losije reaguje"? Neki odredjeni refleks ili su svi oslabljeni? A misici/snaga? I kuda/kako se siri taj bol od "malo iznad dupeta"? Je l' ti se noga "oduzela" zbog bolova ili samo nisi mogao da je pokrenes? Gde si i kakvu injekciju primio? Je l' ti to prvi put da ti se ovo desava? Mozes i na PM ako ne bi da pises ovde.

Zli Gli

Bio sam ovde u Intersportu milion puta i nisam se setio da pogledam to za koleno... Doduse, ovo na prvoj slici mi izgleda nekako skarabudzeno ali nije bitno ako radi pos'o. Sa zglobovima, hvala Bogu, nisam do sada imao vecih problema, mozda zato sto i fudbal igram u klasicnim dubokim basketaskim patikama (jer plitke za fudbal ne mogu da nadjem u odgovarajucem broju).

pacey defender
Pejsi, sta znaci to da ti "leva noga losije reaguje"? Neki odredjeni refleks ili su svi oslabljeni? A misici/snaga? I kuda/kako se siri taj bol od "malo iznad dupeta"? Je l' ti se noga "oduzela" zbog bolova ili samo nisi mogao da je pokrenes? Gde si i kakvu injekciju primio? Je l' ti to prvi put da ti se ovo desava? Mozes i na PM ako ne bi da pises ovde.
lupkao me je onim čekićem po tim tačkama gde se prepoznaje aktivnost živaca ili kako se već to stručno zove. u kolenu mi je noga maltene odletela skroz gore, i leva i desna, dok je u donjem delu noge, na zadnjoj strani kod onih tetiva koje idu do pete, leva noga bila neuporedivo "tromija" od desne. što se tiče mišića, to ništa nije proveravao a da ja znam. Prvo mi je detaljno ispitao mobilnost gornjeg dela tela - okretao sam se po svim osama, saginjao napred, unazad, levo, desno. Onda me je proveravao da li sam od gume ili plastike, i neprijatno sam se iznenadio kada sam video da sam poprilično kamen, a da to nema mnogo veze sa ovim mojim aktuelnim problemom zgog kojeg sam se uputio lekaru. To iznad dupeta ide celom širinom leđa na toj visini, ali ne ide iznad, ka gornjem delu kičme, niti se prostire preko desnog guza na nogu, već samo nalevo. Čudan je osećaj; nije onakav kada ti stane krvotok nakon sedenja na nozi, niti je bol u mišiću (to znam, jer sam imao upala i upala mišića u životu). Noga mi je apsolutno mobilna, nije oduzeta, čak i kada tako utrne ja je mogu, uz velike bolove, pomerati, tako da termin "utrnuće" možda i nije najprecizniji. Dešavalo mi se da imam taj bol u leđima, nakon nekih težih fizičkih radova, ili kada sam dugo u nekom neprirodnom položaju, ali nikada ovako intenzivan bol nije bio. I nikada se nije prostirao duž noge. Primio sam injekciju, mislim da se zove diklofenak. Nemam nikakav papir kod sebe, obzirom da formalno nemam pravo da se lečim u studentskoj poliklinici nego na VMC, obzirom da mi vojska pokriva zdravstveno osiguranje, ali pošto vojsku služim u medicinskoj ustanovi, kapiram da ću neuporedivo bolju i ekspeditivniju uslugu dobiti ovde gde ne moram ništa da čekam i gde su lekari maksimalno korektni (kada se pretstaviš kao vojnik). Elem, ne znam kako se tačno zove to što sam primio, proveriću sutra, kada odem na kontrolu. Preporučio mi je 2x dnevno diklofenal R-100mg. Cenim da me ne bi kljukao lekovima da misli da mi je nerv priklješten. Ili grešim? Edited by pacey defender

Pixie
lupkao me je onim čekićem po tim tačkama gde se prepoznaje aktivnost živaca ili kako se već to stručno zove. u kolenu mi je noga maltene odletela skroz gore, i leva i desna, dok je u donjem delu noge, na zadnjoj strani kod onih tetiva koje idu do pete, leva noga bila neuporedivo "tromija" od desne. što se tiče mišića, to ništa nije proveravao a da ja znam. Prvo mi je detaljno ispitao mobilnost gornjeg dela tela - okretao sam se po svim osama, saginjao napred, unazad, levo, desno. Onda me je proveravao da li sam od gume ili plastike, i neprijatno sam se iznenadio kada sam video da sam poprilično kamen, a da to nema mnogo veze sa ovim mojim aktuelnim problemom zgog kojeg sam se uputio lekaru. To iznad dupeta ide celom širinom leđa na toj visini, ali ne ide iznad, ka gornjem delu kičme, niti se prostire preko desnog guza na nogu, već samo nalevo. Čudan je osećaj; nije onakav kada ti stane krvotok nakon sedenja na nozi, niti je bol u mišiću (to znam, jer sam imao upala i upala mišića u životu). Noga mi je apsolutno mobilna, nije oduzeta, čak i kada tako utrne ja je mogu, uz velike bolove, pomerati, tako da termin "utrnuće" možda i nije najprecizniji. Dešavalo mi se da imam taj bol u leđima, nakon nekih težih fizičkih radova, ili kada sam dugo u nekom neprirodnom položaju, ali nikada ovako intenzivan bol nije bio. I nikada se nije prostirao duž noge. Primio sam injekciju, mislim da se zove diklofenak. Nemam nikakav papir kod sebe, obzirom da formalno nemam pravo da se lečim u studentskoj poliklinici nego na VMC, obzirom da mi vojska pokriva zdravstveno osiguranje, ali pošto vojsku služim u medicinskoj ustanovi, kapiram da ću neuporedivo bolju i ekspeditivniju uslugu dobiti ovde gde ne moram ništa da čekam i gde su lekari maksimalno korektni (kada se pretstaviš kao vojnik). Elem, ne znam kako se tačno zove to što sam primio, proveriću sutra, kada odem na kontrolu. Preporučio mi je 2x dnevno diklofenal R-100mg. Cenim da me ne bi kljukao lekovima da misli da mi je nerv priklješten. Ili grešim?
Prema tvom opisu, mogucnost da je nerv prikljesten postoji, ali cak i da je tako, prvo se pokusava konzervativnom terapijom, tj. upravo lekovima (ali i fizioterapijom, infiltracijom odredjenih kicmenih zglobova ako je tu problem - ali da te ne uplasim, ovo je trenutno SF i samo moje razmisljanje unapred) u nadi da ce se kad otok splasne i nerv vratiti u "pogodan polozaj", jer spontane remisije (poboljsanja) nisu retke. To je dakle OK, mada je po mom misljenju lekar koji te je pregledao ipak trebalo da (pod dejstvom analgetika, kako bi se izbeglo da bol "zamaskira" pravo stanje stvari) za svaki slucaj ispita/uporedi i snagu odredjenih misica, senzibilitet i uradi jos par testova. Ali nadam se da ce sutra prilikom kontrole nadoknaditi propusteno, mada je i tada najbolje ako trenutno stanje mozes da uporedis sa prethodnim. Da li je lekar koji te je pregledao bio neurolog?

Parsons

pacey, ne zelim da dajem dijagnozu, ali opis tvojih bolova meni lici na diskusherniju.

Edited by Billy Parsons