Jump to content
Willow

Bolesni what's up

Recommended Posts

J-♣

umalo da budem fatalan sam sebi sa tumačenjem simptoma

nije bio grip (možda i bio, ali i još nešto); bio je početak upale pluća koju mi dijagnostifikovali tek na urgentnom nakon skenera

dobro sam prošao, samo do faze sa iskašljavanjem krvi, peti dan sa antibioticima, sreća po mene što deluju

kako čovek sam sebe može da sjebe  :frust:

Frank Pembleton
" userid="9780"] umalo da budem fatalan sam sebi sa tumačenjem simptoma

nije bio grip (možda i bio, ali i još nešto); bio je početak upale pluća koju mi dijagnostifikovali tek na urgentnom nakon skenera
dobro sam prošao, samo do faze sa iskašljavanjem krvi, peti dan sa antibioticima, sreća po mene što deluju

Auuu ajde drži se...
Pa kako dođe do toga bre?

... Shiit has hit the fan...

Dzudi
5 hours ago, J-♣ said:

Jaoj,..dobro je što antibiotici deluju. Drži se i brzo se oporavi..

I*m with the pilots
5 hours ago, J-♣ said:

umalo da budem fatalan sam sebi sa tumačenjem simptoma

Ja sam tako uhvatila svinjski grip (ili neki od tih koji su harali) i on je kulminovao ozbiljnom upalom pluca. Verovatno ne bi doslo do toga da je doktorka opste prakse zapravo poslusala pluca kada sam joj predlozila prvog dana, umesto nekog petog ili sestog. Takodje su mi uhvatili pravo stanje tek na skeneru.

Drzi se, sredice to lekici, samo ostaju neki "oziljci" na plucima, zaboravih sta to tacno znaci. Oporavi se posle, idi na neku planinu na dobar vazduh.

J-♣

hvala na željama oporavka i savetima :)

sutra mi je kontrola u KCS, pa ako bude nešto zanimljivo za forum, opisaću

Braća Strugacki

ajde bojsi, samo javi si živ

Jumanji

Popodne pocelo sve da me boli (to mi je uvek znak da je virus) i trese groznica, ledene sake i stopala, znam da raste T, izmerim 37.8
To mi se nikada nije desilo obicno uvek pocne od grla, nosa, pa T.
Kako dejstvuje Korona crkladabogda, ima li redosleda ili sve individualno?
Niko oko mene vidljivo bolestan, a jbt ja ovako neustrasiva imam tu jedinu fobija u zivotu i to ove nevidljive neprijatelje mehhhh

mustang

isto...bakterije mogu jedino da me ubiju. 

vise zvuci kao klasican grip....imas neke antiobiotike? amoksicilin?

Edited by mustang

Ravanelli

Iste simptome moja tetka ima danas. Cimala me da je vozim. Reko de bre da te vozim, imam malo dete kuci, da nam preneses to, jesi normalna. I poslo joj cargo

Ova skapirala da to nije taksi, vec mislila neku ekskluzivna usluga, pa je bila sva zahvalna :lol:

Edited by Ravanelli

Jumanji

Nemam antibiotike, to ne konzumiram ako je virus, a jeste po simptomima, onda mi i ne trebaju.
Ne mogu da zamislim sutra pakao u DZ sa ko zna koliko bolesnih, ja bez termina, cekam da se smiluju.
Fak!

mustang

pij elekrolite, ako ima nesto za grip sto pomaze u disanju, naorsvi saunu od kupatila, disi na onu paru i da se preznojis...good luck

darling
9 minutes ago, Jumanji said:

Nemam antibiotike, to ne konzumiram ako je virus, a jeste po simptomima, onda mi i ne trebaju.
Ne mogu da zamislim sutra pakao u DZ sa ko zna koliko bolesnih, ja bez termina, cekam da se smiluju.
Fak!

reci sestri na salteru dosta glasno da mislis da imas koronu. svi ce oko tebe napraviti krug i uci ces prva. 

i nemoj da panicis, bices dobro :)

Edited by darling

Jumanji

Hvala devojke necu da panicim, bar nisam nikada

J-♣
52 minutes ago, Jumanji said:

Popodne pocelo sve da me boli (to mi je uvek znak da je virus) i trese groznica, ledene sake i stopala, znam da raste T, izmerim 37.8
To mi se nikada nije desilo obicno uvek pocne od grla, nosa, pa T.
Kako dejstvuje Korona crkladabogda, ima li redosleda ili sve individualno? emoji849.png
Niko oko mene vidljivo bolestan, a jbt ja ovako neustrasiva imam tu jedinu fobija u zivotu i to ove nevidljive neprijatelje mehhhh

oprez! mala verovatnoća da je covid19, ali

Slične simptome sam i ja imao (mada bez ledenih šaka i stopala), verovatno H1N1, jedan od tri virusa gripa koja su trenutno prisutna u Beogradu od oktobra (b "vitoria", H1N1 H3N2 - muka me naterala da se raspitam). Četiri dana bio u krevetu, utopljavao se, preznojavao groznica i bolovi u mišićima slabili, ali četvrti dan upala pluća koja je danima tinjala preko noći eskalirala.

Elem, preko urgentnog centra završio kod pulmologa koja je odmah odredila antibiotike dve vrste i C vitamin u tandemu,

sa antibioticima je bio pogodak, jer su delovali par sati već nakon prvog.

Pošto nisam od medicine, iz svežeg ličnog iskustva jedino što mogu da ti preporučim C vitamin, a za ostalo kod lekara.

koristim C vitamin Jamieson (kanadski) u tabletama i valjda je odradio svoje, pošto već više od 7 dana nemam nikakve simptome gripa.

Mil@n

Drugar se vratio sa operacije ukrštenih ligamenata, leži ne mrda, i njega opalilo nešto, ima non stop temperaturu i glava ga boli takođe stalno, lekovi ne pomažu :sad:

Edited by Mil@n