Jump to content
Willow

Bolesni what's up

Recommended Posts

Jumanji

I na vidikovackoj pijaci

InvisibleLight

kako se to priprema?

jel moze samo ispece nabrzaka ko snicla svinjskog buta il mora da se dinsta ko junetina?

I*m with the pilots

Mi smo kuvali supu, tj. umesto junetine stavili to za rinflajš, i dinstali. I jeli kobaje (mešano sa junetinom)

(Ali u mojoj porodici se generalno jede najviše dinstano, tako da je možda zbog toga bio prirodni izbor)

InvisibleLight

hvala:)

znaci treba vremena za pripremu..jbt grozno se osecam sto jedem bilo koju zivotinju, ovo s konjicem je stepen vishe u prehrambenom samopreziru

Bujodrag
3 hours ago, InvisibleLight said:

.....jbt grozno se osecam sto jedem bilo koju zivotinju, ovo s konjicem je stepen vishe u prehrambenom samopreziru

Kapiram te skroz. Proveo sam s psima toliko vremna a šta me, zaista, sprečava da na njih gledam kao na meso, kao na hranu?

I zašto mi je tužnije da jedem sirotog konjića nego da jedem ubogo pile koje je ceo svoj život provelo u minijaturnom kavezu u kojem su mu se slomile i kosti krila i ko zna šta još.

Gde počinje antropomorfizacija a gde počinje licemerje.

Ne bih jeo bambija niti išao u lov jer, zato su ljudi i stvorili/napravili domaće životinje.

Bambi je prirodniji. To mi jedino pada na pamet.

No, da sam gladan i da je samo bambi tu, u dohvatu ruku, pojeo bih ga, naravno.

ToniAdams
5 hours ago, InvisibleLight said:

hvala:)

znaci treba vremena za pripremu..jbt grozno se osecam sto jedem bilo koju zivotinju, ovo s konjicem je stepen vishe u prehrambenom samopreziru

daj jbt kupi suplemente

InvisibleLight

Ne staj mi na muku :(

necu konjica, makar trebala transfuziju

ToniAdams

sa druge strane, vec je mrtav, pa ako ga ti ne pojedes, neko drugi ce

djeneralche

Konji se ne uzgajaju za klanje, jedino kad su stari, bolesni ili ne trebaju vlasniku vise idu u klanicu.

Frank Pembleton
1 minute ago, djeneralche said:

Konji se ne uzgajaju za klanje, jedino kad su stari, bolesni ili ne trebaju vlasniku vise idu u klanicu.

Verovatno ne važi za nas, ali u zemljama gde su trke konja razvijene, konjsko meso je često puno te hemije kojom kljukaju takmičarske konje...

djeneralche

To sa hemijom(antibiotici, hormoni itd) u mesu generalno je jedna od vecih misterija, nikako da naletim na nekog da mi objasni sve to. Zar ta hemija ne bi trebalo da se izbaci iz svakog tela ili da nestane nakon nekog kratkog vremena.

kud u maglu Simoviću

misliš da konj koji je plaćen ~100 mil $ završi u kobajama?

Bujodrag
32 minutes ago, djeneralche said:

Tako verovatno i jeste ali to ne objašnjava ždrebetinu u prodavnicama. Ja spomenuh ždrebeću potrbušinu kao specijalitet. Dakle, jeo sam je. Verovatno u onom davnijem periodu kad je iz nekog razloga po mesarama često bilo konjskog mesa.

halloween

Kakva odvratna atmosfera u Srbotrade apoteci u Sinđelićevoj, onoj novijoj. Pet šaltera za pacijente, plus jedna promoterka trtlja sa potencijalnom mušterijom. Svi uglas pričaju, pri tom nije reč o gluvim starcima nego prednjače grlate kobile od 40+ godina. Kažem apotekarki- izvinite, jedva Vas čujem od galame, ona sleže ramenima. 

InvisibleLight

20dnevni blitzkrieg protivu anamije dao rezultate, popela se tik iznad donje granice po svim parametrima.

jelovnik zadnje tri nedelje:

dziga,pljeska, dizga,pljeska, dziga, zelenis. sardina, skusa, jednom dagnje, al ispovracane. ovsene, semenke lana, suve kajsije, semenke bundeve, humus, tahini. uz sve uvek limunada il djus

totalno izbaceni mlecni proizvodi, kafa svedena na dve, izmedju obroka, 2sata pre i posle ne.

sad cu malo da se opustim pa za mesec dva opet robija..